Кои серии моментално ги гледате?

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување

Кои серии моментално ги гледате?


  • Вкупно гласачи
    117
  • Гласањето е завршено на .

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Офтопик,

Дарлинг зашто го смени предходниот аватар? (цурата со шешир)

Мислам дека беше еден од најдобриоте(најспецифичните) што ги имам видено на форумов :)
 

ladyinred

illusion.
Член од
17 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
1. Supernatural
2. House MD
3. Heroes
4. Prison Break
5. Vampire Diaries
6. Ugly Betty
7. Doctor Who
8. Gossip Girl

и Lost oд време на време.. :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Деновиве се снабдив со неколку серии од кои Leverage, по описот од другарчево кое се разбира од филмови и серии, и по описот на имдб ми се виде ко Оушн илевн ама во епизоди, така да може да биде добра.
Исто ја гледам Lie to me и ми останаа уште 2 епизоди од првата сезона, одлична серија!
Деновиве планирам да ја ѕирнам и True Blood ја спуштив првата сезона, а планирам во блиска иднина да се занимавам и со Six feet under и Breaking bad (овие по препорака на Psyside), а после то да се олабавам со Extras :asd:
Прилично многу желби за гледање, али време...тешко :(

п.с. - и House (ама на пауза се сега), исто и Lost гледам и 24, овие една епизода неделно излегуваат, така да само за нив во последно имам време.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Јас дека немам навика да гледам повеке серии одеднаш најмногу 1-2 за да и се посветам па така моментално гледам Criminal Minds и кај и да е да се досимнат епизодите ке почнам со Lie to me.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Деновиве се снабдив со неколку серии од кои Leverage, по описот од другарчево кое се разбира од филмови и серии, и по описот на имдб ми се виде ко Оушн илевн ама во епизоди, така да може да биде добра.
Исто ја гледам Lie to me и ми останаа уште 2 епизоди од првата сезона, одлична серија!
Деновиве планирам да ја ѕирнам и True Blood ја спуштив првата сезона, а планирам во блиска иднина да се занимавам и со Six feet under и Breaking bad (овие по препорака на Psyside), а после то да се олабавам со Extras :asd:
Прилично многу желби за гледање, али време...тешко :(

п.с. - и House (ама на пауза се сега), исто и Lost гледам и 24, овие една епизода неделно излегуваат, така да само за нив во последно имам време.
За тебе само Entourage, верувај ми.
Само пази, во Entourage и Extras, серијата многу бавно почнува...односно првите епизоди се просечни.

Entourage брзо фаќа залет и веќе втората епизода е лудница, а во Extras ќе си почекаш 2-3 епизоди додека почне асалниот хумор и сите јаки заебанции.
Значи, не се откажувај ако не ти се допаднат од почеток, дај им надеж! :)

П.с. Во Америка почна да се дава The Ricky Gervais Show неделава, односно цртана верзија на најпознатото podcast шоу на светот. Во него се Ricky Gervais (ofc:)), Stephen Merchant (ко-креаторот на Office и соработник на Рики) и whats-his-name продуцентот, кој го дупнуваат од заебавање.
Вреди да се ѕирне, првата епизода е на нивоу!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
За тебе само Entourage, верувај ми.
Само пази, во Entourage и Extras, серијата многу бавно почнува...односно првите епизоди се просечни.

Entourage брзо фаќа залет и веќе втората епизода е лудница, а во Extras ќе си почекаш 2-3 епизоди додека почне асалниот хумор и сите јаки заебанции.
Значи, не се откажувај ако не ти се допаднат од почеток, дај им надеж! :)
Ќе ставам и оваа на листа на спуштање. Обично јас не се откажувам лесно од серии, досега сум се откажал само од Heroes (на трета сезона зато шо веќе ептен го иступија...) и сум се откажал на Supernatural на 11та епизода од прва сезона. Не знам ни како успеав толку да издржам на ова можеби најдосадна серија шо некогаш сум ја гледал :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ќе ставам и оваа на листа на спуштање. Обично јас не се откажувам лесно од серии, досега сум се откажал само од Heroes (на трета сезона зато шо веќе ептен го иступија...) и сум се откажал на Supernatural на 11та епизода од прва сезона. Не знам ни како успеав толку да издржам на ова можеби најдосадна серија шо некогаш сум ја гледал :toe:
Ех, а кој можел да остане до крај со Heroes?
Таа и Prison Break се единствените серии од кои сум се откажал...А ќе видиме како ќе биде со Биг Бенг Теоријата, БОЖИНО ме натера да ја симнам цела прва сезона, па се надевам нема да се најде во листава. :))
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
The Simpsons
Futurama
CSI чат пат
:tv::tv::tv::tv::tv::tv::tv::tv::tv:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ех, а кој можел да остане до крај со Heroes?
Таа и Prison Break се единствените серии од кои сум се откажал...А ќе видиме како ќе биде со Биг Бенг Теоријата, БОЖИНО ме натера да ја симнам цела прва сезона, па се надевам нема да се најде во листава. :))
Хахa се двојат одма виситнските познавачи на добри филмови/серии :)

Херои и Присон Брејк ги баталив, а исто и Супернатурал само што јас за разлика од Џими уште на 5 епизода :)

Џимеј, Тру Блад е исто така екстра серија, само можеби малце претеруваат со врските помеѓу главните ликови во неа. Кога еднаш човек ја изгледа Сикс Фит Андер или Брејкинг Бед или пак од постарите серијали, Твајлајт Зоне тогаш многу тешко нешто навистина да му се допадне од поновите серии, исклучок тука е Тру Блад. Овие серии се пример за тоа како треба да се создаде ремек дело без премногу буџет и "галама" (реклами) со еден збор без форсирање ака маректинг.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Го зголемив интернетот :) и гледам:

Desperate Housewives
Frasier
Coupling
Samantha Who
Big bang theory

How I met your mother и Lost ги чекам од недела на недела да извадат нова епизода
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.564
Поени од реакции
33.824
Деновиве планирам да ја ѕирнам и True Blood ја спуштив првата сезона
Серијата е одлична. Пред некој ден ја догледав и 2та сезона. Мислам, зависи што очекуваш.
Освен хорор јас пронајдов и своевиден хумор во истата.

Само ќе ти треба неколку епизоди да се навикнеш на red-neck акцентот.
 
T

tanja5

Гостин
Ja gledam serijata Lost, Heroes,Stargate, Stargate Universe, Vampire Diares, Sturm der Liebe, Unter uns, Alles was zählt,itn.:tv:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Серијата е одлична. Пред некој ден ја догледав и 2та сезона. Мислам, зависи што очекуваш.
Освен хорор јас пронајдов и своевиден хумор во истата.

Само ќе ти треба неколку епизоди да се навикнеш на red-neck акцентот.
Дефинитвно има и хумор, Лафaјет иако геј, е една многу интересна личност додека пак Џесика ја обожавам ептен е кул :)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Од серии моментално гледам само Лост, 6 сезона, добро што е последна, почна малку да замара више а и 5 сезона беше безвезе со тоа
враќањето назад у време
. (До 5 сезона, серијава ми беше без маана). Почнаа конечно да се откриваат некои тајни...Соер/Форд ми е најбољи лик, тоа докторчето наркоманче ептен ми е антипатично...

Призон Брејк, првата сезона не ми беше баш топ серијава али беше многу интересна, стално нешто се дешаваше а и затворот е увек интересна тема , сум глеал и по 3-4 епизоди одеднаш. Ја загледав втората сезона на Сител и ја баталив после 3-4 епизоди, ја усраа серијава у втора сезона тоа нешто ненормално, ептен нереална ја направија.

Ако не ја глеал некој порано додека идеше на ХРТ2, ја препорачувам

"Dead Like Me" (2003) 8.8/10 9,872 votes

Една од најдобрите (оригинални) серии што сум ги гледал, ја укинаа после 2 сезони, појма неам зашто, кога имала голема гледаност.:uvo:
Се работи за едни луѓе кои кога ќе умрат, стануваат ''косачи'', секој ден добиваат лист (post-it) со време и место кога ќе умре некој, а они треба да се таму на лице место за да му/и ја земат душата. Комедија/драма со доста црн хумор, интересни ликови и ситуации.:helou:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom