Кои програми за снимање (режење) ги користите?

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
До пред некое време користев Неро, сеа се префрлив на Ashampoo Burning Studio 9... задоволен од досегашното искуство, ќе видиме натаму :)
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
Ke gi spomenam najpopularnite ako imate vie drugi dodadete, pisete dali i kolku ste zadovolni od programite za rezenje:
1.Nero BurningRom 5.x/6.x/7.x Premium/Ultra/Standard
2.Alcohol 120%
3.Ashampoo Burning Studio 6
4.CloneCD
5.CloneDVD
6.AnyDVD
7.Deep Burner
8.Power ISO
9.Magic ISO
10.WinDVD Copy
...ako sum propustil nekoi spomenete gi podole...:kajg:
Ashampoo
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Не знаев кај да прашам па ај тука. Се надевам ќе добијам одговор. Дали може филмот да се изреже на DVD со subtitles и потоа да се гледа на DVD player со subtitle. Ако може ве молам објаснете како може да се изведе целата операција:nesvest:.
 
T

Tetro

Гостин
Не знаев кај да прашам па ај тука. Се надевам ќе добијам одговор. Дали може филмот да се изреже на DVD со subtitles и потоа да се гледа на DVD player со subtitle. Ако може ве молам објаснете како може да се изведе целата операција:nesvest:.
ако DVD плеерот чита .avi формат: го ставаш во една папка филмот со име.avi, и преводот со име.srt или име.sub (треба само името ан филмот и името на преводот да бидат исти).
 
Член од
16 август 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Јас користам Nero Burning ROM 10 и Nero StartSmart10.Премногу сум задоволен и ке останам на Nero:icon_cool
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
>>ManNi[A]cC<<;3724252 напиша:
Јас користам Nero Burning ROM 10 и Nero StartSmart10.Премногу сум задоволен и ке останам на Nero:icon_cool
И јас исто, а исто така сум презадоволен и останувам на тоа.
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Ми треба програма за режење, но би ја користил само за режење, други работи не ми требаат како што во Nero има многу разни глупости. Што би ми препорачале, исто да не биде и многу голема?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
јас користам ashampoo и сум позадоволен него со нерото, некако ми е поедноставно
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Не знаев кај да прашам па ај тука. Се надевам ќе добијам одговор. Дали може филмот да се изреже на DVD со subtitles и потоа да се гледа на DVD player со subtitle. Ако може ве молам објаснете како може да се изведе целата операција:nesvest:.
Ако сакаш повторно да го направиш во ДВД-формат, не е нималку едноставно, ти треба повеќе работа. Провери на google барај DVD-autoring. Ако има заинтересирани пишете ми да направам едно туторијалче како тоа се прави

--- надополнето ---

BTW, на темава, зависи кој за што користи режење на ЦД/ДВД. ако ви треба само обично складирање или копии на ЦД/ДВД без многу марифети, Ашампу ќе врши работа, а ако ви требаат и други опции Неро е најдобар
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Nero Express

од секогаш сум користел Неро
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Ashampoo Burning Studio и стандардниот на Виундоус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom