Кои програми за снимање (режење) ги користите?

Член од
16 ноември 2011
Мислења
222
Поени од реакции
67
кое бесплатно програмче ќе ми препорачате за копи двд,конвертирање (двд-ави и обратно),креирање двд ,режење, вметнување титлови ,мени итн се во едно
поздрав
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ќе може ли некој да ми објасни убаво како да изрежам нешто на ЦД? Ќе ви бидам однапред благодарна.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Ќе може ли некој да ми објасни убаво како да изрежам нешто на ЦД? Ќе ви бидам однапред благодарна.
Зависи од која програма.Ако ја користиш неро ке ти објаснам.Кога ке ја оклучиш неро ке одбереш дали скаш двд или цд.После ке одбереш дали сакаш исо фајл или нешто аудио...Кога веке се ке одбереш тогаш ке одеш до папката што во која има некој фајл што ке сакаш да го режиш. Однеа и ке ги префрлиш во празниот простор.Па му даваш команда Burn.Ке почекаш малку и ке ти биде исрежено.Ако имаш некоја друга програма кажи и за неа ке ти објаснам.Се надевам дека ке успееш:)
--- надополнето: 15 февруари 2013 во 13:30 ---
За режење на ДВД најдобро програмче е ConvertXtoDVD.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Фала, се работи за Неро, деновиве ќе изрежам нешто, ако не се снајдам ќе ти пишам. Фала ти уште еднаш.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ај некој нека ми прати во пп од кај спуштам неро ама да не е на определено време.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ќе ми биде прв пат да режам цела серија на цедиња. Имам Неро програм за режење, ќе најдам некој туторијал за да ми покаже како се прави тоа. Но ме интересира дали има врска во каков формат ти се фајловите? Мене видеата ми се .flv. Дали најнормално можам да ги режам?
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ќе ми биде прв пат да режам цела серија на цедиња. Имам Неро програм за режење, ќе најдам некој туторијал за да ми покаже како се прави тоа. Но ме интересира дали има врска во каков формат ти се фајловите? Мене видеата ми се .flv. Дали најнормално можам да ги режам?
http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/ ова би требало да ти заврши работа
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Фала ти многу. Значи мора сите фајлови да бидат конвертирани во ДВД формат пред да бидат режани на ДВД ЦД?
Да. И расчепкај ја програмата таму во подесувања во зависност од капацитетот на ДВД-то
 

Kajgana Shop

На врв Bottom