Козметика

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Боите да, да ... во последно време ми е ептен мака, ама обично гледам да имам боја на шминка како што ми е боја на облека ... ако имам некоја бош боја облека ставам светла кафеавкаста шминка стандард ... најчесто карминот ми е ист со сенката ... еднаш во средно една другарка на час ме праша дали ставам кармин на очите или сенка на усните дека секогаш сум ги погодувала :lol: :lol: :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Муабетот ми беше, никад не терам мода некоја со бои, носам тоа што ми се носи или тоа што ми е испеглано, па по тоа се шминкам :lol: :lol: 8)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Primer mene koga mie dosadno doma nekogas i ako sum raspolzena ke izvadam sminki i testiram sparki so boi so razni frizuri i skoro sekogas poubavi se probnite doma od tie pati koga se spremam za negde ..
Vi se slucva slicno ili `?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Па дај стави аватар да видиме како делува козметиката! :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Мистичен напиша:
Па дај стави аватар да видиме како делува козметиката! :)
:)) Ke mi dosadvash so privatni poraki togas taka da ke pocekam malce :)))))))))
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не би рекол, не е мој стил тоа, чисто колку да имаме визуелна претстава за благотворното дејство на козметичката индустрија! :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Мистичен напиша:
Не би рекол, не е мој стил тоа, чисто колку да имаме визуелна претстава за благотворното дејство на козметичката индустрија! :)
No affense majtapo na strana , i jas ne bi rekla deka e tvoj stil :))
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Значи се плашиш дека ќе има навала од оние на кои што им е стил?:)
Џапни тогаш еден мејл со атачмент! :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Preupreden beshe taka ova ke bidi na tvoja odgovornost :))
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
АВОН се моментално најбољи, а Орифлејм расипаја се ама баш се
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Девојки, што мислите за GOSH? Сте имале прилика?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Kozmetika.... hhmm... poveke bi rekol zenska galanterija.... ama aj... osven normalnite sekojdnevni kozmeticki potrebonosti koristam... parfem: Jil Sander i Roma (for men normanlo)...... VEET krema za depilacija (da e mazno).... Gillete Sensor Mach 3.... Nivea deodorant.... kaj zenskite mirisi poveke mi se svigjaat lesnite proletni mirisi so ne tolku jak ton.... kako na primer Gabriela Sabatini kolekcijata.... Daylight ili Devotion..... inace opshto poveke mi se svigja zenska so taman shminka na nea... otkolku od onie "ekstrvagantni" izgledi shto vo deneshno vreme se poveke i poveke gledam praktivuvaat.. posebno pomladite... so mnogu senka na ochite.... pa mnogu karmin..... pa obrazite farbani kao so valjak.... :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Мистичен напиша:
Девојки, што мислите за GOSH? Сте имале прилика?
Posto e skandinaviska firma , ja ima tuka dosta , nivnite senki gi imam koristeno a imaja dosta interesn boi na lakovi za nokti i nekoj taka detalji
Ok firma e , malce pre trend za moj vkus :)
A Eko1 spomnuvas Roma mmm , Romata e super maski parfem toj i Joop Jump megu drugii mirisaat bas na uste :))
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Девојки, што мислите за GOSH? Сте имале прилика?
Kolku sakam vaka maskiot pol koga se interesira za kozmetikata :D :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom