Козметика

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Sekoja zena svoeto vnimanie go nasochuva najmnogu kon preparatite za nega...
Od preparati za nega na nokti - chistenje, poliranje, lakiranje...
telo - mleko, piling, pudra za telo, kremovi i sprej za stapala, stikovi...
gelovi - za tushiranje, penlivi kupki...
kremovi - za lice, piling, tonik...
kosa - shamponi, regeneratori, ampuli, maski, silikonski kapki...
Preparatite za intima ne gi spomnuvam, zatoa shto se mnogu shtetni, no ako nekoj gi koristi moze da kaze :)
Shminka: rimel, pudra, senki, karmini, sjaj za usta, kreon za ochi, ruz i drugo....

Omilena kolekcija mi e Nivea, vekje podolgo vreme ja upotrebuvam i sum mnogu zadovolna, zatoa shto imam suva koza i mi odgovara... gel za tushiranje, stik, mleko za telo, mleko za lice...
No, ja sakam i Dove, Adidas...
Edno vreme bev kako manijak za Oriflame, nemashe shto si nemav kupeno, site pari od plata si gi davav za toa :D
Od shminka, pudra koristam samo od Max Factor i rimel; senki, karmini i ruz od Oriflame...
Shampon za kosa Nivea, regenerator ne upotrebuvam, silikonski kapki i maska ponekogash...
Uf puknav od pishenje, dajte pishete vie sega, ako mi tekne neshto drugo ke dodadam :D
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Max factor se superkvalitetni poradi to sto se od Usa i tammu gi sudaat za sitnica da fali a inace jas koristam od krem za den , nok , lotioni za cistanje ocen krem sve e Clinique isto taka pudra i ruz.
Za rimel i senki ( se desava) Lancome .
Ako veke prajme i muabet za kosa e togas sum manijak se koristam
Sampon Lanza , regenator , kapki posto sve kosata mie bila od mala sekogas najbitna mislam deka trauma mie deka stalno me strizea kako masko :))))))))
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
ragazza напиша:
Ako veke prajme i muabet za kosa e togas sum manijak se koristam
Sampon Lanza , regenator , kapki posto sve kosata mie bila od mala sekogas najbitna mislam deka trauma mie deka stalno me strizea kako masko :))))))))
:D :D Mene kosata mi e slabost, premnogu vreme i posvetuvam i sekogash sakam da mi e sredena :)
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
ragazza напиша:
Na slikata ti e super
Секогаш и е супер (за разлика од мојата грмушка :( ) ... не знам како и успева :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ninja напиша:
Секогаш и е супер (за разлика од мојата грмушка :( ) ... не знам како и успева :D
Ne ti e tolku kako grmushka de :D Bushava bi ja narekla jas :P
A i mene mi e bushava ako ne ja peglam redovno...No, sega so letnive goreshtini ne znam shto ke se pravi, ke ja "tutkam" :D Ete Ninja, dvete ke bideme bushavi (ako ti e nekoja uteha) :D
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
FortunE напиша:
Ninja напиша:
Секогаш и е супер (за разлика од мојата грмушка :( ) ... не знам како и успева :D
Ne ti e tolku kako grmushka de :D Bushava bi ja narekla jas :P
A i mene mi e bushava ako ne ja peglam redovno...No, sega so letnive goreshtini ne znam shto ke se pravi, ke ja "tutkam" :D Ete Ninja, dvete ke bideme bushavi (ako ti e nekoja uteha) :D
Грмушка од позбиен тип? :place:

Никаква утеха ... ти никад не си бушава :D
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Gizo shto pudra koristish? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Jas ke mu preporacham Max Factor ili od Seventeen :D Gizo, druga nemoj! :D :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Од сапунче, шампонче, дезодоранс, тоалетна вода и парфем, не користам ништо повеќе.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Оф кај ме погоди Форчн, појма неам ... све нормално користам ... ај од почеток: стик, дезодоранс, парфем, паста за заби, шампони за коса и регенератор од КОКОС обавезно, шампони за тело ... од шминки: крем за лице, пудра, коректор, руменило, римел, сенки, кармин ... ваљда кажав све ... марки не треба да пишам на све а? :lol: :lol: :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
A boi na sminka ?
Primer senki sega vo ovie letnite boi koristite ?
Posto eptem taka ogranicena sum sekogas klasika, imam fobia od izgled na clownce :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
ragazza напиша:
A boi na sminka ?
Primer senki sega vo ovie letnite boi koristite ?
Posto eptem taka ogranicena sum sekogas klasika, imam fobia od izgled na clownce :)
Za na rabota si stavam na kajsija boja, da mi odgovara na uniformata, rimelche i sjaj... A koga izleguvam, stavam crn kreon, senka kremava i rimel... Retko stavam jaki boi na ochi :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom