Козметика

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Крема за лице, најубава за суво лице.


После неколку години користење Seventeen time plus, сменив пудра фајнали. Земав најхидратантна што може за мојата најсува кожа. Oд Мaybelline.


После пудра во прав на Авон, коректор некој од пазарче :icon_lol:, маскара Авон, Џордани руж, сјај Гош. Туш, сенки, креончиња просечни фирми немам појма кои и онака користам ептен ретко тоа.

Шампон Еlseve Лoreal жолтиот, но во последниве месеци го немаше па користам други бои понеубави ми се. Маска Fруктис, млеко за коса Лореал, спреј Шфарцков.

Млеко за тело користам само летно време коа се лупам, немам навика. Пред некоја недела ставив случајно Нивеа. Крема за раце од која сум зависна моментално од Алкалоид Asso.

И најголема зависност ЛАБЕЛОООО. Не искачам од дома без него.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
После неколку години користење Seventeen time plus, сменив пудра фајнали. Земав најхидратантна што може за мојата најсува кожа. Oд Мaybelline.
Koлку пари пудрава ако не е тајна:)?

Инаку:
-Знаат некогаш да помогнат,ама сепак ко да не ми се баш погодени,така да за длабинско чистење на лицево исцеден лимон измешан со мед :)


Maкс Фактор ги издолжува до немајкаде трепкиве,а од Авон им дава волумен.. и двете се при крај така да пополека го загубија ефектот :)
И нормално лабело или Нивеа или едно со вкус на ментол и ефект за зголемување на усните(тикви со расол)
 
U

UniqueGirl

Гостин
Oh! cream - feel the vibration

Енергичен, возбудлив, неодолив уникатен коктел во кој пленат природните ноти на докажани афродизијаци како сензуалниот женшен, гинко билоба вилд јам билката која на екстравагантен начин придонесува за чувство на мекост, свежина во пределот на интимната зона, ја зголемува нивната возбудливост и дејствува стимулативно.
Воедно се рефлектира на вашиот ексцентричен - killing spree дух.
Маслото од ориз ја негува интимната зона, а маслото од мента создава возбудливо чувство.
Ексклузивен мирис кој на мошне суптилен начин ве повикува да вриснете - Oh!
Почувствувајте ја и Вие грациозноста, топлината и нежноста која ке го привлече вниманието на сите околу Вас!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
najčesto koristam pudra Maks faktor ,panstik,

rumenilo ova brojot e 33

senki na menheten .
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
57
Поени од реакции
0
Женски..не знам каде да пишам за ова..ама колку често користите маска за лице и коса? исто и за пилиг? :helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Женски..не знам каде да пишам за ова..ама колку често користите маска за лице и коса? исто и за пилиг? :helou:
Maска за лице еднаш неделно или ако ме мрзи на две недели. Порано користев купечки, сега се повеќе нешто од дома ќе смутам и многу се поубави (мед, млеко, банана...).
Пилинг на лице еднаш неделно.
Маска за коса на секое миење на косата, а тоа значи 2 пати неделно. Вљубена сум во фруктис маските. И ја ставам на долниот дел на косата, не ја масирам накај кожата на главата затоа што така побрзо се мрси коренот на косата. Бар така ми рекле :)
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
57
Поени од реакции
0
Maска за лице еднаш неделно или ако ме мрзи на две недели. Порано користев купечки, сега се повеќе нешто од дома ќе смутам и многу се поубави (мед, млеко, банана...).
Пилинг на лице еднаш неделно.
Маска за коса на секое миење на косата, а тоа значи 2 пати неделно. Вљубена сум во фруктис маските. И ја ставам на долниот дел на косата, не ја масирам накај кожата на главата затоа што така побрзо се мрси коренот на косата. Бар така ми рекле :)
И јас ставам маска еднаш неделно..и не знам каде прочитав, за Клаудија Шифер мислам беше, дека користела маска секој ден :nesvest: затоа сакав да прашам да не треба почесто :toe: иначе јас ги преферирам купечкиве, не за друго, него ме мрзи да правам сама..ама знам така понекогаш краставица да ставам :helou: и сега си земав од авон таа маска и пилинг во едно, еден удар-две муви :vozbud:

Иначе за маска за коса тие од фруктис се најубави, барем за мене..јас ставав порано на секое миење ама една пријателка на мајка ми ми кажа еднаш неделно да ставам..и не знам сега :toe:
 
B

babsyy

Гостин
Обожавам препаративна козметика, дома имам мнооогу, и тоа што користам, а и друго да се најде онака:)
Препаративна козметика најчесто ми е на Лаш,дека на природна база.
Крема за лице Gorgeous, чистач за лице Dark Angels и Angels on bare skin. Тоник за лице tea tree water.
Ocean salt за темелен пилинг на лицето. Маската од билки им ја користам, а и домашни на природна база. Сите погодни за комбинирана кожа, ја матираат, светнуваат до совршенство. :)

За коса користам тврди шампони за регулирање на скалпот, а регенератор и маска од total repair колекцијата на Лореал.

Од козметика, руменила имам од речиси сите брендови омилени на Дебора Милано (rosa pesca). Пудра Estee Lauder double wear, Bourjois Flower perfection. Коректор, Артдеко камуфлаж и Estee lauder double wear. ББ крема, Estee Lauder day wear.
Артдеко illuminating powder како хајлајтер и компактна пудра high definition
Бронзер- delice de poudre Bourjois
Маскара Loreal voluminous million lashes excess, сенки Chanel - seduction, winter nights, артдеко и уште две палети, ама ретко ги користам, туш на Gosh, моливи за очи Ревлон Колорстеј
Кармини, сјајеви Bourjois - framboise tonic, transparent oniric,fuchsia cosmopolite

Парфеми имам еден куп, купувам се што ќе ми дојде при рака. Омилени d&g - the one, Versace - bright crystal, Chanel no 5 :love:
 
A

AnFem

Гостин


Здраво и за во храна и за на кожа. Може да се прави сапун од него, кремови... Неќна си ставив и не можев да поверувам колку ми ја омекна кожата, а и прекрасно мириса. :love:
 
Член од
17 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
12
Дали некоj ги користи овие креми Баикал Хербалс.Сестра ми купила 2 креми па да и земам една.Пишува дека се органски креми.Ако има некоj искуство нека сподели
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
epten ste ja zabatalile temava a e bas interesna. nesto sto e sekojdnevie. jas bi sakala da prasam kakov losion za telo upotrebuvate od koj ste najzadovolni?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Jas koristam shamponi od markite Head&Shoulders,Wash&Go,Schauma i Palmolive Naturals,a se mislam da probam i od nekoi drugi marki.Zadovolna sum i od farbite za kosa na Garnier.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom