Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Ne be, site smeat, posledicite se razlicni.
Автоматски споено мислење:


Gledas kako znaes :toe:
Цела среќа знам ама не ми се дешава мене :pipi:
И излезена, прошетана, напиена, најдена и задоволена од партнерот.
Да не речите недомаќинка оваа, и в кујна се врткам некогаш ама тек тук и Господинот знај да зготви нешто, па балансираме
Автоматски споено мислење:

Тоа е реалноста. Ако јас се здробам сигурно нема да ме соберат некои женски и да ме однесат на ебење ами ке се држат подалеку од мене, но ако ти се здробиш верувај мнозина со полни ташаци ке се израдуваат.
Хахах реалноста во пракса мене поинаку ми кажва ама ај да не ти велам, после ќе ми се нафрлите дека жените ве користиме на пијанство, еве ти муабети од нигде никаде.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Цела среќа знам ама не ми се дешава мене :pipi:
И излезена, прошетана, напиена, најдена и задоволена од партнерот.
Да не речите недомаќинка оваа, и в кујна се врткам некогаш ама тек тук и Господинот знај да зготви нешто, па балансираме
E super ko taka, da ne te mislime ;)
I ne ne velime, uzivaj (y)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.348
Не е контролата, на крај краева е и самата почит и третирање на партнерот. Јас не би излегла сама со другарки по барови и дискотеки и не би ни го спомнала тоа на партнерот зошто сметам дека е ептен незрело, глупаво, па и понижувачко. А од друга страна и финтата е да пронајдеш некој во кој ќе имаш целосна доверба и 7 дена да го пуштиш во Вегас и да му платиш и смештај, ама пошто тоа е научна фантастика, подобро шетајте по клубови додека сте сами, а на крај краева кога ќе се одлучите и за брак, со сите тие обврски нема ни 10 да дочекате не па да илезете до сабајле...
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.720
Некако ми се чини дека еден од основните двигатели на презирот кон жените од страна на мажите е ужасниот страв од фактот дека жената, доколку посака, кога и да и се присака, ако се реши, кога и да добие желба, може да има секс кога, каде и со колку индивидуи и да сака без никаков посебен интелектуален напор. Додека пак на мажите не им преостанува ништо друго освен:

1. Бескрајни и напорни, ужасно исцрпувачки, и, за жал, најчесто безуспешни обиди на додворување.

2. Секако, нашите златни раце кои ги содржат најдлабоките мистери на инвокацијата која ги содржи клучевите за активација на прекрасниот продолжен, брановит и пулсирачки електричен оргазам кој е премногу суптилен и неверојатно апстрактен за да биде детектиран од едноставното логичко - математичко рацио во женската природа.

So slap my ass and call me Judy!
Автоматски споено мислење:

Abe najubo i kurtoni da vi kupime pred izlegvanje.
Kaj sakame da ne zbora svalerot deka sme prosti i zaostanati balkanci :toe:
А кога ќе се вратат да ги прашаме:

Сиот ли ти го стави драга?
Неее драги, па за каква ме мислиш ти мене? Само главата се разбира.

А уживаше ли?
Па како смееш да помислиш такво нешто драги? Па нормално дека не.

Ако биди да биди!
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Не е контролата, на крај краева е и самата почит и третирање на партнерот. Јас не би излегла сама со другарки по барови и дискотеки и не би ни го спомнала тоа на партнерот зошто сметам дека е ептен незрело, глупаво, па и понижувачко. А од друга страна и финтата е да пронајдеш некој во кој ќе имаш целосна доверба и 7 дена да го пуштиш во Вегас и да му платиш и смештај, ама пошто тоа е научна фантастика, подобро шетајте по клубови додека сте сами, а на крај краева кога ќе се одлучите и за брак, со сите тие обврски нема ни 10 да дочекате не па да илезете до сабајле...
Па ова го збориме цело време а осиве контрола па контрола... Не е работата во контролирање и ограничување, убавината е во тоа самата дама да си знае што е во ред а што не е во ред, што и приличи а што не. Не да бара дозвола дали да оди таму или ваму туку да знае каде и со кого и е местото на една дама во врска или брак па дури и ако е сингл не значи дека треба да се понаша како пашитно говедо....
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Чекајте сеа мене ми текна нешто. Пред некој ден бев излезена со една другарка и со нас беа уште две жени, прв пат ги гледам јас, мажени двете со деца, двете рекоја дека немале никогаш во животот стапнато во ноќен клуб оти мажите им велеле во ноќен клуб само за ебање се оди, таков бил менталитет на село, така биле задоени.
Сеа мене ме фаќа шубе да не е некој од вас од тие мажулињата :sneaky:
Од долно Чарлија се инаку, ако се препознај некој нека трепни два пати
Автоматски споено мислење:

Па ова го збориме цело време а осиве контрола па контрола... Не е работата во контролирање и ограничување, убавината е во тоа самата дама да си знае што е во ред а што не е во ред, што и приличи а што не. Не да бара дозвола дали да оди таму или ваму туку да знае каде и со кого и е местото на една дама во врска или брак па дури и ако е сингл не значи дека треба да се понаша како пашитно говедо....
Ти го еба муабето ко напиша тебе дека те личи да се пијаниш а жената не, каква дама какви бакрачи, како велат старите за секое тенџерче свое капаче.
Зошто мислиш дека некоја дама би трпела пијаница ?
 
J

joli1

Гостин
Чекајте сеа мене ми текна нешто. Пред некој ден бев излезена со една другарка и со нас беа уште две жени, прв пат ги гледам јас, мажени двете со деца, двете рекоја дека немале никогаш во животот стапнато во ноќен клуб оти мажите им велеле во ноќен клуб само за ебање се оди, таков бил менталитет на село, така биле задоени.
Сеа мене ме фаќа шубе да не е некој од вас од тие мажулињата :sneaky:
Од долно Чарлија се инаку, ако се препознај некој нека трепни два пати
Автоматски споено мислење:


Ти го еба муабето ко напиша тебе дека те личи да се пијаниш а жената не, каква дама какви бакрачи, како велат старите за секое тенџерче свое капаче.
Зошто мислиш дека некоја дама би трпела пијаница ?
r/thingsthatdidnthappen
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Чекајте сеа мене ми текна нешто. Пред некој ден бев излезена со една другарка и со нас беа уште две жени, прв пат ги гледам јас, мажени двете со деца, двете рекоја дека немале никогаш во животот стапнато во ноќен клуб оти мажите им велеле во ноќен клуб само за ебање се оди, таков бил менталитет на село, така биле задоени.
Сеа мене ме фаќа шубе да не е некој од вас од тие мажулињата :sneaky:
Од долно Чарлија се инаку, ако се препознај некој нека трепни два пати
Автоматски споено мислење:


Ти го еба муабето ко напиша тебе дека те личи да се пијаниш а жената не, каква дама какви бакрачи, како велат старите за секое тенџерче свое капаче.
Зошто мислиш дека некоја дама би трпела пијаница ?
Не секој кој се опил е пијаница. И да е пијан не личи ниту на маж. Ти реков дека последиците се други.... А тоа дека во ноќни клубови се оди само за ебење и не е многу далеку од вистината, секој таму гледа нешто да ебне... освен дилерите никој друг не оди таму по работа
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Не секој кој се опил е пијаница. И да е пијан не личи ниту на маж. Ти реков дека последиците се други.... А тоа дека во ноќни клубови се оди само за ебење и не е многу далеку од вистината, секој таму гледа нешто да ебне... освен дилерите никој друг не оди таму по работа
Не викам дека не е така, има и такви кои одат за да упецаат нешто, одат и за да се журкаат побогу, јас одам во ноќен клуб оти не ми се бега дома, ми се игра на музика, тоа на кафе не можам да го прам.
Еве на пример партнерот не сака гужви, му смета галама, и шо треба сега јас да не мрднам од дома ?
Тоа шо го напиша Хоуп држи вода дека на толку обврски и со тек на години нема ни до 22 да издржиш камоли да акаш до полноќ, поготово ако дома имаш мали деца.
Не можам да си повервам дека во 2024 година се убедвам во два сатот на полноќ со некој дека не е срамота жена сама да излези навечер, мајка ми 50-та е родена и нема толку заглавени сфаќања :facepalm:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Не викам дека не е така, има и такви кои одат за да упецаат нешто, одат и за да се журкаат побогу, јас одам во ноќен клуб оти не ми се бега дома, ми се игра на музика, тоа на кафе не можам да го прам.
Еве на пример партнерот не сака гужви, му смета галама, и шо треба сега јас да не мрднам од дома ?
Тоа шо го напиша Хоуп држи вода дека на толку обврски и со тек на години нема ни до 22 да издржиш камоли да акаш до полноќ, поготово ако дома имаш мали деца.
Не можам да си повервам дека во 2024 година се убедвам во два сатот на полноќ со некој дека не е срамота жена сама да излези навечер, мајка ми 50-та е родена и нема толку заглавени сфаќања :facepalm:
Па пушти си радио дома и играј ако ти се игра на музика. Тоа мајка ти така збори за тебе ама ако ја прашаш снаата да и оди ноќеска по клубови без мажот, тогаш друго ке пее....
Се има свое време, и кукли и ластик и слаткарница и клубови и дискотеки.... тоа што се пропуштило да се одживее е пропуштено и нема резон отпосле. Малку избегаме од муабетот.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Не викам дека не е така, има и такви кои одат за да упецаат нешто, одат и за да се журкаат побогу, јас одам во ноќен клуб оти не ми се бега дома, ми се игра на музика, тоа на кафе не можам да го прам.
Е хе, колку има такви што вечерта ја започнале со играње на музика, а после неколку чаши алкохол играле на друго. Со лопата има да ги ринеш. Ама не велам јас за тебе, ти си принципиелна, односно си поинаква, не си како другите.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.720
Ете, не можам да најдам логика кај тие што се во брачните води, па дури и со деца дома, и најодзади на тоа да било само женско друштво, во потребата да се излегува по дискотеки. Посебно ми се чудни оние 35+ госпожи. Ми делува како неизживеаност. Настрана тоа што во тие кругови на пијани и дрогирани говеда се остава простор директно или индиректно да се загрози благосостојбата на таа светиња - брачната, семејна заедница без разлика дали тоа ќе биде намерно или не, со или без умисла, наивно, простодушно и слично. Доволно е само една куролика ретарда, со поглед неоптоварен од интелигенција, напукан на бјало, да си умисли дека си го поканила со очите затоа што си погледнала во негов правец. Затоа што, се разбида, дека ако цело време мижиш, ќе ги цапаш и ќе се удираш во луѓето плус нема да ја најдеш вратата. Нешто слично на она премногу често недоразбирање каде малоумни сељаци полни со себе, самодовербата бетон, насмевката и културниот пристап на келнерки си го замислуваат како божемен флерт, и ги понижуваат на најглуп можен начин со вербално тормозење.

Чудно, навистина чудно.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom