Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
Дај не бидете прости на темава, сега ќе ви каже тетка зашто, жена ако оди по швалери, тоа само значи дека дечко и не го бива, да не бидам вулгарна, нешто и фали во врската, а исто така и мажот ако тргне по други жени. Преминавте во тема неверство.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.845
Поени од реакции
10.525
Не се разбираме со тебе, не ми ја сфаќаш поентата.
На жените ако им е дојдено да се курваат тоа можат да го прават и денски, немора навечер.
Значи, од сериозни бројќи на жени кои се курваат (според тоа што ти знаеш)

Од мое лично не, мене не ми брани мажот ми да излегвам навечер, ама колку примери знам, бројките се сериозни.
Доаѓаме до:
Се курваат и мажи и жени, шо не ви е јасно тука ?
Значи, го изврти муабетот на крај дека се курвале и машките, шојма врска, чудо големо, иако претходно тврдеше дека знаеш така поприлично голем број на жени кои се курваат преку ден.

Така да, колку год и да не сфаќаш, ти баш ја оправда поентата на Марк (без разлика дали е тој во право или не).

На крај, испадна според тебе дека жените се курваат кога сакаат и каде сакаат ама мажите се криви за истото.

Океј, фала на муабетот.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.164
Поени од реакции
12.668
Дај не бидете прости на темава, сега ќе ви каже тетка зашто, жена ако оди по швалери, тоа само значи дека дечко и не го бива, да не бидам вулгарна, нешто и фали во врската, а исто така и мажот ако тргне по други жени. Преминавте во тема неверство.
На тие проводи со другачките, можеби ќе најде нешто што и фали.
Плус имам забележано кај неколку случаи... Ако нешто тргне на лошо во бракот, финансии, болест, незгода итн. Ако чупето е уште јебозовно, веднаш напушта брод.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.581
Поени од реакции
17.263
Значи, од сериозни бројќи на жени кои се курваат (според тоа што ти знаеш)


Доаѓаме до:


Значи, го изврти муабетот на крај дека се курвале и машките, шојма врска, чудо големо, иако претходно тврдеше дека знаеш така поприлично голем број на жени кои се курваат преку ден.

Така да, колку год и да не сфаќаш, ти баш ја оправда поентата на Марк (без разлика дали е тој во право или не).

На крај, испадна според тебе дека жените се курваат кога сакаат и каде сакаат ама мажите се криви за истото.

Океј, фала на муабетот.
Кај виде дека напишав машките се криви оти жените се курваат ?
Која е поентата на Марк кажи ми, и објасни ми ако не ти е тешко зошто жената смее денски да излегува а навечер не
 
J

joli1

Гостин
Е сега уште да сватиш и тоа дека шансата прави арамија и од чесниот човек.
целиот мој аргумент за тоа како не е (според мене) во ред било кој од партнерите да излегува навечер по дискотеки, барови и по журки без партнерот го објасни со една реченица.

нажалост на одредени луѓе тука недозволувањето на тие шанси кои што чесниот човек ќе го направат арамија се контролирачки, назадни мислења и ставови од турско време.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Кај виде дека напишав машките се криви оти жените се курваат ?
Која е поентата на Марк кажи ми, и објасни ми ако не ти е тешко зошто жената смее денски да излегува а навечер не
Еве Стефи јас ќе ти нацртам…
Не беше поентата во вратата, туку во “принципот”!
Ако жена знае, а под ова мислам буквално точно знае кој се црвените линии, без трунка сомнеж…
Тогаш ќе знае и кога може, и како може да испадне.
И кога ќе испадне да не ја јаде црвот, оти во спротивно ја добива вратата, ама од другата страна!
Појасно сега?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.581
Поени од реакции
17.263
Abe najubo i kurtoni da vi kupime pred izlegvanje.
Kaj sakame da ne zbora svalerot deka sme prosti i zaostanati balkanci :toe:
Ти на тема "колку пари се потребни за пристоен живот" десет дена уназад прашуваш дали пари за швалерка спаѓаат во пристоен живот, така да ќути :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Ти на тема "колку пари се потребни за пристоен живот" десет дена уназад прашуваш дали пари за швалерка спаѓаат во пристоен живот, така да ќути :D
Jas sum masko, mene me lici ;)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Кои се тие варијации
Па пример, не е толку страшно јас да се натрескам и со осмици и падни стани да се приберам дома или ме донесат некои до врата.... додека ако ти се натрескаш и маваш осмици и падни стани по патот утре ке ти се смее цел град и тебе и на твоето семејство а башка ке бидеш и ебана од рандом кој ке стигне....
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.845
Поени од реакции
10.525
Кај виде дека напишав машките се криви оти жените се курваат ?
Која е поентата на Марк кажи ми, и објасни ми ако не ти е тешко зошто жената смее денски да излегува а навечер не
Со сила се прајш три и пол или?

Марк вели, приберете си ги жените да не ви скитаат навечер. (Не потенцираше зошто = се подразбира, ќе се дупат).

Ти конкретно му викаш, абе златен ако сака некоја да се еби ќе се еби и денски. Јас знам еден куп, се ебат преку ден, бројката е загрижувачка.

И стопати те прашав:
1. Ако жените се курваат преку ден дали се мажите криви што ги поттикнале на тоа? - само муабетот има две оштрици пошто за вас секгоаш мажите се криви за нешто, никогаш сами не сносите последици за своите дејанија;

или

2. Никој не ги прашва мажите за ништо, жените и онака се курваат преку ден во голем број (нешто шо се истрча и го напиша сама, никој не те присили на тоа) - со што ја потврди поентата на Марк.

И сега мене ми викаш дали жената смее да излегува денски или навечер?

Нека излегва кога сака брат, мене исто ми е, само нека не ги шири ничим изазвана.
Уствари извини, заборавив, кога ќе укакате за нешто тогаш мажите ви се криви (или не ве пуштаат нешто да правите или пак ви дале премногу слобода кога не требало).

Како и да е, сите поенти негови ги потврди иако можеби и не си свесна и не си сакала - без разлика дали и колку е тој во право или не.

Понатаму, извини ама не можам да ти објаснувам и да сакам. Јасно е ко бел ден (истиот тој бел ден во кој тврдиш дека многу жени изневеруваат).

Одам да спијам, крај нема со жена која и онака никогаш нема да ти признае ништо туку ќе го тупи до недоглед. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.581
Поени од реакции
17.263
Па пример, не е толку страшно јас да се натрескам и со осмици и падни стани да се приберам дома или ме донесат некои до врата.... додека ако ти се натрескаш и маваш осмици и падни стани по патот утре ке ти се смее цел град и тебе и на твоето семејство а башка ке бидеш и ебана од рандом кој ке стигне....
Ееее тука те чекав, маж го личи да се влечка по улици, а жена ако се влечка по ќе речи народот,ќе ја ебат по улици, не го бива вака другари :neetaka:
Вас убо да ви е на газето, можи и со другари да се заглави во некој локал, можи и да се курвате, можи и да се пијаните, све тоа оправдано, ама жената не ја личи, жена ја личи дома в кујна
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Ееее тука те чекав, маж го личи да се влечка по улици, а жена ако се влечка по ќе речи народот,ќе ја ебат по улици, не го бива вака другари :neetaka:
Вас убо да ви е на газето, можи и со другари да се заглави во некој локал, можи и да се курвате, можи и да се пијаните, све тоа оправдано, ама жената не ја личи, жена ја личи дома в кујна
Тоа е реалноста. Ако јас се здробам сигурно нема да ме соберат некои женски и да ме однесат на ебење ами ке се држат подалеку од мене, но ако ти се здробиш верувај мнозина со полни ташаци ке се израдуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom