Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Оти бе не му кажвате на командантот дека и на "кафе денски" можи да му се изеби со некој ако сака, м ? :gjavol:
Абе она може да се исклеца и на гробишта кога ке оди на баба и свеќа да запали но тоа не е изговор да дроа по кафеани и дискотеки до сабајле...
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Хахах види мајката, кога немаме аргументи одма тема се менва
21 век тој вика не смее жената навечер сама да излези, кај сме во Авганистан?
Ти си натприродно глупава, мажот ти треба да добие орден за трпење со златен венец. Јас тебе не само што би те пуштил да излегуваш кога сакаш, туку би ја сменил бравата веднаш штом ќе излезеш.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Ко те истрпила тебе некоја со тие заглавени сфаќања од Турско сите ќе не истрпат, ти не си глуп ти си ненормален
Не можеш ниту да си замислиш какви жени ме имаат трпено. :love:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.579
Поени од реакции
17.260
Абе она може да се исклеца и на гробишта кога ке оди на баба и свеќа да запали но тоа не е изговор да дроа по кафеани и дискотеки до сабајле...
Никој не спомна да лока по кафани до сабајле, исто како шо не личи еден маж во врска да лока да сабајле не ја личи и жена
Или мажот смее :unsure:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.844
Поени од реакции
10.521
Муабетот беше дека апсурдно е да и браниш навечер да излези сама со другарки, демек денски смее ама навечер јок
Еј брат, не дупи сега.

Муабетот беше тој сè додека ти не потврди „за сигурно“ дека има ВАУ бројка на жени кои се ебат преку ден (на кафе де) и не им треба некоја поголема причина за да се издупат и да го изневерат партнерот.

Оттаму, прашањето е:
1. Марк цело време е во право?
2. Сепак жените се курваат кога сакаат, каде сакаат?

You can't have it both ways...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.579
Поени од реакции
17.260
Не можеш ниту да си замислиш какви жени ме имаат трпено. :love:
Сполајти не сакам да замислам
Автоматски споено мислење:

Еј брат, не дупи сега.

Муабетот беше тој сè додека ти не потврди „за сигурно“ дека има ВАУ бројка на жени кои се ебат преку ден (на кафе де) и не им треба некоја поголема причина за да се издупат и да го изневерат партнерот.

Оттаму, прашањето е:
1. Марк цело време е во право?
2. Сепак жените се курваат кога сакаат, каде сакаат?

You can't have it both ways...
Па има де, зато го прашав која е поентата да му брани навечер а денски да ја пушта
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.720
Поени од реакции
23.823
За прилепчанки не знам ама од кумановка подалеку.
Сите се под ист алгоритам. Го испраќаат мажот печалба, шема порано беше Авганистан. Она му го троши тука парите, тој црнчи ко будала. Ниедна не работи, сите глумаат тинејџерки на 40год.
И како шлаг му бара да и земе едно дуќанче, салон за убавина ќе правела. Пола Куманово со вакви дуќани е, женски фризер, нокти, козметичко студио, педикир, маникир.
А куде је швалер у прикаску ?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Никој не спомна да лока по кафани до сабајле, исто како шо не личи еден маж во врска да лока да сабајле не ја личи и жена
Или мажот смее :unsure:
Ете гледаш, полека дојдовме и до вистинскиот поим, што личи а што не личи на една жена која е образот на семејството. И тоа ти е сигурно јасно. Е сега уште да сватиш и тоа дека шансата прави арамија и од чесниот човек.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.844
Поени од реакции
10.521
Па има де, зато го прашав која е поентата да му брани навечер а денски да ја пушта
Ама сега рековме да не ме ебаш во здрав мозок?

Ти не рече дека има, рече дека има голем број. Да барам цитатот?

Штом знаеш дека има голем број, зошто е така?

1. На жените им се курва?
2. Мажите се криви шо не ги пуштаат навечер да се курваат, па се курваат преку ден?

Тоа Марк го заговара цело време, ти само му го потврди. Џабе инает водиш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.579
Поени од реакции
17.260
Ете гледаш, полека дојдовме и до вистинскиот поим, што личи а што не личи на една жена која е образот на семејството. И тоа ти е сигурно јасно. Е сега уште да сватиш и тоа дека шансата прави арамија и од чесниот човек.
Ај сега да видиме и шо го личи еден маж и да си легнуваме пополека
Автоматски споено мислење:

Ама сега рековме да не ме ебаш во здрав мозок?

Ти не рече дека има, рече дека има голем број. Да барам цитатот?

Штом знаеш дека има голем број, зошто е така?

1. На жените им се курва?
2. Мажите се криви шо не ги пуштаат навечер да се курваат, па се курваат преку ден?

Тоа Марк го заговара цело време, ти само му го потврди. Џабе инает водиш.
Не се разбираме со тебе, не ми ја сфаќаш поентата.
На жените ако им е дојдено да се курваат тоа можат да го прават и денски, немора навечер.
Да, го има во големи бројки.
Се курваат и мажи и жени, шо не ви е јасно тука ?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Ај сега да видиме и шо го личи еден маж и да си легнуваме пополека
Автоматски споено мислење:


Не се разбираме со тебе, не ми ја сфаќаш поентата.
На жените ако им е дојдено да се курваат тоа можат да го прават и денски, немора навечер.
Да, го има во големи бројки.
Се курваат и мажи и жени, шо не ви е јасно тука ?
Одприлика исто што и жената, со некои машки варијации...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom