Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Не сака да го чува, тоа било моја работа, и он е од тие идиотски мажи конзервативни, а реално немам ни со кој да иззлезам сите имаат деца дома, обврски моите пријателки се такви. А и да имам немам желба, моката желба е да лежам во кревет со чајче топло и да одмарам.
Ееее фала богу некоја реална…

За другиве, да потсетам дека колешки од работа, не се другарки ;)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Не сака да го чува, тоа било моја работа, и он е од тие идиотски мажи конзервативни, а реално немам ни со кој да иззлезам сите имаат деца дома, обврски моите пријателки се такви. А и да имам немам желба, мојата желба е да лежам во кревет со чајче топло и да одмарам.
Се слагам, тоа ти е многу подобро од урлање по дискотеки и прибирање наутро. Значи си имаш маж, со имаш дете и знаеш каде ти е местото.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.415
Поени од реакции
2.396
Се слагам, тоа ти е многу подобро од урлање по дискотеки и прибирање наутро. Значи си имаш маж, со имаш дете и знаеш каде ти е местото.
Не бе не. Немам желба, а за енергија да не збориме, оди чувај хиперактивно дете ќе видиш за шо зборам, башка цела домашна работа е на мене. Како исцеден лимун сум на крајот од денот.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.255
Поени од реакции
10.894
Си најдов јас одамна, немој да се секираш. Пишувам за помладите да научат како треба да се однесуваат.
Младите треба да научат дека ваквите ставови обично се произнесени од контрол фрикови и диктатори, а не грижливи партнери полни со љубов и разбирање.
И ова се жар црвени знамиња на кои сите треба да обратат внимание.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
559
Поени од реакции
2.497
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.811
Поени од реакции
24.819
Младите треба да научат дека ваквите ставови обично се произнесени од контрол фрикови и диктатори, а не грижливи партнери полни со љубов и разбирање.
И ова се жар црвени знамиња на кои сите треба да обратат внимание.
Мене дури и језа ме фати.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.255
Поени од реакции
10.894
Тоа со колешки во пет на вечера е пристојна и културна работа. Еднаш, двапати у месецот си вечераат, се дружат и во 9 се дома со семејството.. Дали немало татко ти да пререче за излегување по кафеани и барови и прибирање у 5 наутро?
Па муабетот беше за излегување во петок навечер со другарки. Зошто тоа мора да биде под дифолт лумпување до рани утрински часови, пиење, дрогирање и изневерување? Жити се, одите во екстреми.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Младите треба да научат дека ваквите ставови обично се произнесени од контрол фрикови и диктатори, а не грижливи партнери полни со љубов и разбирање.
И ова се жар црвени знамиња на кои сите треба да обратат внимание.
Напротив, младите треба да научат дека жена без контрола не вреди ништо, НУЛА. Најубава да е, најсекси, ако немаш контрола над неа, немаш ништо, глупак си. Контролата секогаш се остварува на најлесен начин, со покажување на вратата секогаш кога жената се обидува да изведува нешто. Оној кој е спремен да ја прекине врската заради своите принципи ја има контролата во врската. Со жена е АПСОЛУТНО невозможно да воспоставиш врска без контрола. Тоа е возможно кај пријателства, никако кај љубовни врски.

И што е најсмешно од се, ако жената почуствува дека нема никаква контрола од мажот врз неа во врската, почнува да го презира. Женски ум, што да се прави, скаран со логика и етика, полн парадокси.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.151
Поени од реакции
21.794
Напротив, младите треба да научат дека жена без контрола не вреди ништо, НУЛА. Најубава да е, најсекси, ако немаш контрола над неа, немаш ништо, глупак си. Контролата секогаш се остварува на најлесен начин, со покажување на вратата секогаш кога жената се обидува да изведува нешто. Оној кој е спремен да ја прекине врската заради своите принципи ја има контролата во врската. Со жена е АПСОЛУТНО невозможно да воспоставиш врска без контрола. Тоа е возможно кај пријателства, никако кај љубовни врски.

И што е најсмешно од се, ако жената почуствува дека нема никаква контрола од мажот врз неа во врската, почнува да го презира. Женски ум, што да се прави, скаран со логика и етика, полн парадокси.
Ne mu veli taka, se ljutat ;)
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.255
Поени од реакции
10.894
Напротив, младите треба да научат дека жена без контрола не вреди ништо, НУЛА. Најубава да е, најсекси, ако немаш контрола над неа, немаш ништо, глупак си. Контролата секогаш се остварува на најлесен начин, со покажување на вратата кога жената се обидува да изведува нешто. Оној кој е спремен да ја прекине врската заради своите принципи ја има контролата во врската. Со жена е АПСОЛУТНО невозможно да воспоставиш врска без контрола. Тоа е возможно кај пријателства, никако кај љубовни врски.

И што е најсмешно од се, ако жената почуствува дека нема никаква контрола од мажот врз неа во врската, почнува да го презира. Женски ум, што да се прави, скаран со логика и етика, полн парадокси.
Покажување моќ и контрола се само одлики на лични несигурности.

Толку имам да кажам, знам дека нема да излезам на крај со твојата желба за супериорност.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Покажување моќ и контрола е само одлика на лични несигурности.

Толку имам да кажам, знам дека нема да излезам на крај со твојата желба за супериорност.
Ха ха ха, арно ти вели Суси, класика passive aggressive. Ме погоди, скроз сум несигурен во себе. Ти не можеш да излезеш со мене на крај никогаш, за ништо, ич да не се мачиш.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.737
Поени од реакции
12.016
Ајде сега кажете зошто вие сте црвено знаменце некому. :D

Дали дека пушите, имате тетоважа или е нешто друго во прашање… :vozbud:
Јас, според сите параметри, стандарди и хајпови на ордата сум дефиниција и олицетворение на најцрвеното знаме од сите можви нијанси на црвено. Чудното и невообичаено нешто во врска со тоа, за кое што воедно сум и бескрајно благодарен, е тоа што сретнав таква благородна душа на која не само што не и сметаат моите карактерни деформитети т.н црвени знамиња, туку ги доживува и некако како слатки, невини, оригинални, уникатни, едноставни и специфични карактерни манифестации од кои, ете така, можам слободно да речам дека на некаков чуден начин е сосема фасцинирана од истите. Мене сè уште не ми е јасно како може женска природа да обожава ваков ултранеамбициозен, претежно меланхоличен и парадоксален, очајно реалистичен надреалист со примеси на оптимистички песимист и непоправлив рационален апсурдист во бескрајна егзистенционална криза.

Не глем како сум ја заслужил. Претпоставувам дека е чиста, среќна околност, или сепак, можеби станува збор за нешто слично како она што го изразува Господинот Господин Балашевиќ во стиховите: ,, неко то од горе види све, повлачи те конце, игра се." Односно, што би рекол Гандалф во LOTR: ,,дури ни најмудрите не можат да ги видат сите краеви."
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.608
Поени од реакции
17.314
Оти бе не му кажвате на командантот дека и на "кафе денски" можи да му се изеби со некој ако сака, м ? :gjavol:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.615
Поени од реакции
20.507
Оти бе не му кажвате на командантот дека и на "кафе денски" можи да му се изеби со некој ако сака, м ? :gjavol:
Тк е најбоље за ударање на нацртано по шољу.Тоес за гледање на кафе,Ви женски. Веруете у тој,колко и да глеате офсајди.
Пенали.
Колко и да звучи заебанција.
Има нешто у кафе.
Повише људи нап планету,озмеѓу себе,повише се запознале преко кафе,него пред да се дознае за кафе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.608
Поени од реакции
17.314
Тк е најбоље за ударање на нацртано по шољу.Тоес за гледање на кафе,Ви женски. Веруете у тој,колко и да глеате офсајди.
Пенали.
Колко и да звучи заебанција.
Има нешто у кафе.
Повише људи нап планету,озмеѓу себе,повише се запознале преко кафе,него пред да се дознае за кафе.
Ај донт андерстенд, сори
 

Kajgana Shop

На врв Bottom