Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660
А

Александра Д.

Гостин
Кое годишно време најмногу го сакате? Кога се чувствувате најубаво?

Секое си има своја убавина, но најмногу си ја сакам пролетта. Тргнувајќи од тоа дека сум родена во најубавиот месец во годината (според мене) - мај, па се е расцутено, насекаде се чувствува мирис на цутови, луѓето како да „оживуваат“, денот станува подолг.

Летото не го сакам многу ако е премногу жешко, но убаво е затоа што тогаш можеш убаво да одмориш и да шетнеш некаде надвор (ако преку цела година работиш), посебно градов живнува, доаѓаат туристи и секој ден гледаш нови фаци.

Есента ми е убава затоа што целата природа е во разни нијанси од жолта, зелена и кафеава боја. Посебно сакам да патувам во овој период, уживам во глетката, посебно ако врне дожд.

Зимата ја сакам затоа што сакам кога паѓа снег, кога се е наоколу бело, луѓето ми се интересни што се „туткаат“ во потопли алишта, со шалчиња, нараквици, капчиња. Прошетки повеќе сакам зимно време отколку летно.

Годишните времиња влијаат различно на секого. На вас?:coffee:
Јас гласав за пролетта затоа што не е ни премногу топла ни премногу ладна. Ја сакам по убавата миризба насекаде, по навестувањето на летото...најубава ми е:pipi:.

Летото не го преферирам-многу е топло и мораш попладне дома да седиш:nesum:.
Есента...ја сакам затоа што е убава, со сите тие раскошни бои, но го навестува заладувањето...
Зимата ми е по пролетта. Ја сакам нејзината ладничка свежина и ми се допаѓа гардеробата:pipi:.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Пролет е најубаво...ама сакам и лето:)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Гласав за лето зашто сакам топло ... Иако и другите годишни времиња ми се ок...До скоро не можев да трпам зима, зашо на многу ладно не можам да фукционирам. Ама, последните две години немаме некоја лоша зима така да сакам да си шеткам на снегче во маврово со малку сонценце:pipi:.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Зима нз точно зошто ама некако поубаво ми е а и сум роден во зима :baeh:
 

• ChocohoLic •

~Life Is Unpredictable~
Член од
10 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Мразам зима ...многу е ладно ,а обожавам лето..плажа,море аххх:pipi:
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Дефинитивно само летооооо уживање на плажаааа пиење коктелии мм ... милина :icon_bigg
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Сакам само зима....:tv:
Пролет-алергии
Лето-алергии
Есен-алергии пак!
Зима-време за уживање...:icon_lovely: :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Зима ама ако има метро снег и да не престане да врне цела недела.
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
mmmm mirisna, topla, zolto-zlatna esen.......
kafe so cimet vo svezite kristalni utra i dozdovni kapki navecer ...
esen, ahh esen
 

Kajgana Shop

На врв Bottom