Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
летото е најубаво нема поубаво од летото...
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
на вас кое некои други зима пролет есен.....
летото е закон само шеташ:zver:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Лето.
Односот со летото,ми е онаков како што би сакал да биде со совршената девојка и врска.
Го мразам до сржта.
Од негова страна ме растројува нервно и физички.
Сакам(не,се молам!!!),што побргу да заврши.
И во исто време,заедно ги создаваме најубавите моменти во мојот живот!!!
Уште шест месеца мајке ми...фак!!!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Есен! Обожавам есен. Најубавите моменти ми се дешаваа у есен
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Prolet, zatoa sto sakam budenje, utra ispolneti so svez vozduh i miris na lipa, proletna rosa na trevata a i sakam da mu se smeam na tato koga kiva ni pomalku ni poveke tuku 20 pati seriski porati prokletata proletna alergija!
Leto, zatoa sto sakam da dremam na skalickite do niedno vreme so Ivana, Tanja, Gabi, maloto, sakam da go vozam tocakot vo toplite letni kvecerini do jasikata i nazad, sakam da se tutkame site 5 vo kampot ubeduvajki se deka sepak ni e taman be, sakam da go isprakam i docekuvam sonceto na plaza so kafe so miris na cimet, uzivajki vo zvezdite i beskrajnite muabeti pod mesecinata, sakam da uzivam vo slobodata i flertot koi samo letoto moze da gi ponudi! Sakam da gi nosam fustancinjta i da go cuvstvuvam topliot vetar niz kosata!
Esen, zatoa sto sakam da se valkam vo bronzenite lisja, zatoa sto parkot togas e tivok,laden, prekrasen, zatoa sto sakam da go gledam esenskiot dozd od prozor piejki toplo kakao, zatoa sto go sakam mirisot na ajvar i zatoa sto mi se topli dusata koga gi gledam zacadenite ogaci na kukite!
Zima, zatoa sto sakam da go cuvstvuvam krckaviot sneg pod premrznatite stapala dodeka si odam doma, zatoa sto sakam miris na peceni koseni i tikva, zatoa sto sakam zimski nedelni semejni utra so toplo kafe vo toplata dnevna soba, zatoa sto ja sakam cistata iluzija koja snegot ja sozdava!
Tolku imav! :pipi:
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Зима.
И чист, бел снег.
И љубената до тебе.
И крцкање на снегот.
И зима...
И чистота...
И убав бел снег.
Улица која првпат ја разгазувате токму вие.
Гушкање, единственото што грее под намрштените облаци.
Бакнеж, ги омекнува испуканите од студ усни.

Сакам зима... и снег... и чистота... и белина... единствената ТАА од годишните времиња, која е недопрена бела, додека не дојде пролетта за да и` ја одземе убавината.
Единствено нејзината убавина насилно се одзема.

Сакам зима... и снег... и прошетки со љубената, додека снегот срамежливо крцка под налетот на вљубените нозе.



Да не забегав јас малку? :)
Не забега, не...
Јас гласав лето заради распустот од школо :pipi: ама се каам што гласав така. Ме предомисли еј! :helou:
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Летоооо!!! :vozbud:

Јас сум си летно дете и најубаво ми е ова годишно време да не го спомнувам рајскиот распуст од 3 месеци и најубавите одмори на езеро/море.


:pipi:
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Esenta sekogas sum skakla ga setam po suvite lisja koi mi suskaat pod nozete, tocno e deka esenta e naj depresivno godisno vreme ama uzivam vo depresivnite momenti, bezrazlika sto osickite gi nema vo esen :pipi:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Пролет / Есен ама Thief дефенитивно ме предомисли :zver:
летото ми е најмутаво...ногу е топло па треба и раб да си најдам...па се на мен некој шоп `шеф` ми се погоде....
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Пролет зашто се вее белото од липите и погледот на Водно од тераса. Лето зашто е топло и си слободен по цели денови и вечерните испади. Есен зашто има најубави бои на природата и зимницата. Зима зашто има снег и обожавам да спијам под милион јоргани и ќебиња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom