Кога ќе слушнете за некоја добра серија ја чекате кај нас или...

Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
Пример сте слушнале за некоја серија и сеа ја наоѓате на кабелска или сателитска дали ќе ја гледате или ќе чекате да се прикажува кај нас или во трет случај ќе ја симнете од интернет или ќе ја гледате на сурфчанел страната. Знам милион луѓе чекаат кај нас да дојде за да бидат во „тек“ со настаните а не се од напред, а знам и луѓе кој на пример еве Смолвил почнале да го гледаат на нова и сеа коа го видоа на алфа се нервираат и тешко им е зошто сеа неможеле да го гледаат кај нас бидејќи сеа знаат што ќе се случи и неможат да имаат надежи дека некоја врска ќе се подобри или слично. Што мислите мене ова се ми изгледа болно ама мислам дека е интересна тема.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Златен торент :)

Си симнуваш со многу добар квалитет, си ставаш каков сакаш превод, имаш и вештачки сараунд...... Мераци
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
А зошто мислиш дека ни е малку 100 ГБ адсл?

Сигурно не поради што чекаме да дојде кај нас, и да даваат превод како тој што беше на Ентерпрајс (какво смеење паѓаше кога после 2 сезони им текна дека Сато е женско)

Секако симнувам ако има нешто интересно, иако во последно време поретко бидејќи и тоа што порано го имам симнато не го имам гледано...
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Радат торентите :D
Кој ќе чекал 100 светлосни години за да ја даваат кај нас
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Кај попрво ќе фатам, таму... :)
Најчесто симнувам, во последно време сé поретко гледам серии на телевизија. А филмови уште помалку.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Торент е најдоброто нешто што му се случило некому .:helou:
Не чекам некоја серија да дојде на тв за да ја гледам. И онака немам време. Вака си ги имаш на дивх, кога сакаш си пушташ, си гледаш.
 
Ј

јовица11

Гостин
Kakvo cekanje na TV ako cekam na TV sea duri ke ja docekav Smallville,a toa znaci deka Gossip girl(gi zimam za predlog zs sea gi gleam) ako gi cekam na tv ke gi gleam za edno 3-4 godini,THX but no tnx,zlaten torrent:tv:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Златен рапидшаре ако чекаме од нашите тешко за нас :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Не можам да си дозволам да симнувам серии од торенти/сајтови (ама баш од никаде), така да, може да ги гледам на каналите на кабловска, ама секако поредовно би ја следел ако е на некој наш канал. А и не се потресувам многу за некоја серија што била прекрасна, а кај нас не се емитувала.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
ако ја има на сателитска ќе си ја гледам... ако не симинјам торенти... и гледам:D:D:D у никој случај не чекам да дојде кај нас...
 
H

HCL

Гостин
Кај нас НИКОГАШ нема да има некоја асална серија која е одкупена целосно. Или ќе ти донесат неколку сезони или ич. Телевизијава е преполна со сапуници, нормално, кај нас е тоа веројатно најгледано. Не се будали нашиве да одкупуваат пример Америчка серија кога имаат златна ефтина сапуница со веќе разработен концепт.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
HCL,мислам дека ги забораваш А1,колку и да ги мрзиме заради рекламите,но серии како Lost,24 и Grey's Anatomy,се меѓу први 10 во USA по гледаност...

За темава,да беше пред година дена можеби ќе имаше смисла,но сега секој трет има flat-rate нет...
 
Ј

јовица11

Гостин
Da tocno deka A1 otkupuva popularni serii no i Lost i DH i Grey's i 24 se serii koj veke gi imame gledano na Nov@ i HRT taka da mene isto mi se faka,sto ne gi otkupat pred drugite,pa togas ke zborime:toe:
 
H

HCL

Гостин
HCL,мислам дека ги забораваш А1,колку и да ги мрзиме заради рекламите,но серии како Lost,24 и Grey's Anatomy,се меѓу први 10 во USA по гледаност...
Погрешно си ме разбрал. Lost, 24, Grey's Anatomy итн... се толку исфорсирани што луѓево мислат дека само тоа постои од серија. Кај и да отидам само за тие серии ме прашуваат. Кај нас А1 одкупуваат само високо гледани серии (тоа што сакав да кажам), сигурно нема да пуштат нешто што знаат дека нема никој да им го гледа (лимит на нашата култура, no offense).

А кога реков асална серија на тоа и мислев, без навреда кон гледачите на тие серии ама јас не ги сметам како асални серии тие што ги даваат на А1 (евентуално од време на време што ќе се појави по некоја, но тоа е редок случај).
 
Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
Погрешно си ме разбрал. Lost, 24, Grey's Anatomy итн... се толку исфорсирани што луѓево мислат дека само тоа постои од серија. Кај и да отидам само за тие серии ме прашуваат. Кај нас А1 одкупуваат само високо гледани серии (тоа што сакав да кажам), сигурно нема да пуштат нешто што знаат дека нема никој да им го гледа (лимит на нашата култура, no offense).

А кога реков асална серија на тоа и мислев, без навреда кон гледачите на тие серии ама јас не ги сметам како асални серии тие што ги даваат на А1 (евентуално од време на време што ќе се појави по некоја, но тоа е редок случај).
Во право си за културата. Стварно имаме лимит на нашата култура. Иначе А1 се целосно изгубени пример Смолвил што не го купија а не на Алфа никој така нема да ја гледа. Мислам не земаат тоа што треба туку тоа што на нив им одговара. А со мексиканскине сапуници праат растур најефтини им се и не ги купуваат. Глупости бе глупости!!! Толку се глупи (без навреда) луѓето во Македонија зш кој и да прашам сите ми зборат за шпанскине серии а овие не ни ги знаат. И сеа милион серии они ги купуваат најзапустените не дека овие што ги спомна се запустени ама пола од тоа што давале и А1 и сите други се глупости. За Госип Грл ќе се изначекаме немај гајле а Смолвил баш ми е криво што не го купија ни Скрапс ни Хироус. Единствено Лост ја даваа како што иде во Америка ако каснеаа 5, 6 месеци. Дека кога ја даваа 3 сезона не била баш ефтина да се купи така. Е сеа можат да земат добри серии а не вакви. Џабе збориме неам култура и се се ограничени во паметот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom