Кога не би постоеле разделби

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Koga ne bi postoele razdelbi,nikogas ne bi sfatile kolku se vredni onie koi gi sakame!!!

Vi se slucilo li nekogas da stavite kraj na nekoja ljubov a potoa da sfatite deka ste zgresile??Sto prevzemate??Probuvate da go/ja vratite na bilo koj nacin i da mu objasnite za vasite cuvstva ili pak ostavate se kako sto e,si veruvate i probuvate da se ubedite sebesi deka toa sto ste go napravile e pravoto???
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ма ке стане досадно eventualy...како шо кажа тој пред мене,ако не постојат разделби ке заборавиме колку многу ни значи тој со кој се разделуваме.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Ако не постојат разделби никогаш нема да дознаеме колку сме сакале некого,а и нема да биде интересно..ке биде монотоно...
Тешки се...али сепак сигурно постојат ради добра причина.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Буквално.. ако не постојат разделби... можна варијанта е постојано да ни се трупаат нови партнери... и после некое време ќе имаме бројка со повеќе цифри. Или па друга опција е со првата девојка која сме ја фатиле на 14 години да тераме цел живот без да се разделиме.. што е полошо не знам. Или знам.. :pos: :pos:

А на темата.. обично доколку сакам нешто го знам тоа додека го имам, не ми е потребна разделба за да сфатам.. Но ете ако се случи веројатно би пробал да ја премотам снимката назад и да ја вратам.. зависи од ситуацијата.
За убедувањето во себе.. тешко е сам себеси да се излажеш...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
ако не постојат разделби можеби никогаш нема да дознаеме дали личноста со која сме биле навистина силно ја сакаме или тоа било само занес...после разделбата сфакаме кој колку вреди ама касно е тогаш затоа што се е изгубено
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Убаво е без разделби ама сепак тие се дел од животот и мораме да ги пребродуваме, ако се тешки, обично гледам разделбите да не ги сфаќам толку при срце и да не се навраќам на нив, е сега се дешава да се случи спротивното, тоа е. Али пак од друга страна ако не постојат истите нема да знаеме што сме имале и што изгубиле, дали времето било драгоцено со партнерот или само губење на истото. :helou:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Разделбите само не прават посилни,ни го зацвртуваат столбот на животот и ни помагаат понатака да пребродиме проблеми,маки...да се соочиме со нив.
Не постојат за да сфатиме колку некој ни значи,тоа може да го сфатиме и додека го имаме покрај нас,туку ни помагаат во иднина да одбереме подобар начин како да реагираме во некоја ситуација.
А и кога веќе е ставена точка и е означено крај на таа врска значи дека нешто што не функционирало довело до распаѓање на истата,па затоа,нема зашто да се враќаме назад и да читаме иста книга од почеток,на која и го знаеме крајот...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
уф дали тука преоѓаме на едно прашање како утопија
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Најчесто така и се случува, после разделбата да сватиме дека некој навистина ни значел, но штом сме ја прекинале врската веројатно нешто не штимало.
Можеби ќе постои каење од моја страна зошто така се случило и откако се` завршило мене ми светнало што ми значела таа особа, но кога па ќе се сетам на причините поради кои сме раскинале и на работите кои ми создавале незадоволство во таа врска, ќе се откажам од секаква намера да вратам нешто кое веќе е загубено.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Koga ne bi postoele razdelbi,nikogas ne bi sfatile kolku se vredni onie koi gi sakame!!!
Нема врска ова т.е јас не се согласувам со оваа теорија,и без разделба можеш да сфатиш дека некој ти значи
Vi se slucilo li nekogas da stavite kraj na nekoja ljubov a potoa da sfatite deka ste zgresile??Sto prevzemate??
Не ставам крај на врска со девојка во која сум заљубен,а и незнам кој растура таква врска
Probuvate da go/ja vratite na bilo koj nacin i da mu objasnite za vasite cuvstva ili pak ostavate se kako sto e,si veruvate i probuvate da se ubedite sebesi deka toa sto ste go napravile e pravoto???
Порано пробував на сите можни начини да вратам девојка доколку дојде до било каков прекин на врска,во последно време оставам се како што си е или ќе сфатам на крај дека било погрешно донесена одлука па ќе ми биде криво ама касно ќе биде или пак работите ќе тргнат кон подобро со нови љубови и се останато се заборава :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Таман работа да треба да чекам разделба за да сфатам колку ми значи партнерот. Ако не сум сфатила дур сум била со него, зошто воопшто сум била со него?

Разделбите постојат за да се стави крај на една животна етапа, и да се отвори можност за нова. Болни, неболни, тоа е. Толку.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
ако не би постоеле разделби н еби ни знаеле дека постои нешто подобро можда од она што сме го имале...
 
С

Сатори

Гостин
*

Koga ne bi postoele razdelbi,nikogas ne bi sfatile kolku se vredni onie koi gi sakame!!!

Vi se slucilo li nekogas da stavite kraj na nekoja ljubov a potoa da sfatite deka ste zgresile??Sto prevzemate??Probuvate da go/ja vratite na bilo koj nacin i da mu objasnite za vasite cuvstva ili pak ostavate se kako sto e,si veruvate i probuvate da se ubedite sebesi deka toa sto ste go napravile e pravoto???
Го разбуди мојот најголем кошмар ... што кога не би постоеле разделби?

Тоа е некој вид смрт за слободата, за искуството кое може да се стекне со различни партнери, за се што може да се научи кога солираме во животот, разделбите не се толку лоша работа!

А за да знам колку некој вреди, па тоа го учам уште пред да се одлучам да бидам со него, не откако ќе му се скарам.
Емоции кога завршувам врска и немам баш многу многу, просто е штета што тоа не успеало, но што е тука е, продолжуваме понатаму.

Секоја разделба е можност за почеток со некој нов.Нека се благословени разделбите.:cuc:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Koga ne bi postoele razdelbi,nikogas ne bi sfatile kolku se vredni onie koi gi sakame!!![/ote]qu

глупости!не мора да се разделиш со некого за да укапираш дека ти недостасува или дека е вреден или дека го сакаш!

Vi se slucilo li nekogas da stavite kraj na nekoja ljubov a potoa da sfatite deka ste zgresile??Sto prevzemate??Probuvate da go/ja vratite na bilo koj nacin i da mu objasnite za vasite cuvstva ili pak ostavate se kako sto e,si veruvate i probuvate da se ubedite sebesi deka toa sto ste go napravile e pravoto???[/ote]qu

ако јас сум ставил крај,па сега сум се премислил тоа значи дека сум или страшно пијан или страшно очаен!ми се случило!сватив дека само ми било тешко затоа што сум сам,а не дека ми била потребна личноста!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom