Кога некој ве копира...

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Едноставно не му придавам некое посебно значење, луѓето ќе сфатат кој е оригинал, а кој бледа копија. На крајот на краиштата, зошто и да ми пречи ако некој се облекува слично или исто на мене? Се сложувам со Искра дека тоа е ласкање (намерно или не).
 
T

theTinule

Гостин
Ќе изреагирам ко „Лелеее како не ти беше срам ма ко мојата маица да си купиш?“ на шала на смеа ама важно ќе и го кажам па да видам после дали ќе ја облече пак!
И со оние марамине ме изнервираа сите зимово...мојата кај од тунгузија сум ја купила пред 5 години коа сум била на одмор а они сите испокупиле од оние од двеста пеесе денари од еко синтетичкине...и се шеташ низ град и ги глеаш сите (ама буквално СИТЕ) носат исти марами, црно-бело карирано! Па смешно е бе луѓе сите исто да бидат облечени....
Не се лутам ама имам едно непријатно чуство шознам...ми се иде или нејзината да ја искинам или мојата да ја искинам..све само да не бидеме исти...
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Многу се нервирам кога ме копираат. Абе ај тоа што ме копира, ама полсе од негде искочи дека јас ја копирам неа
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
E mene i da sakaat da me kopiraat ne mozat(mada voospsto i ne bi mi smetalo i da me kopiraat).A ne mozat da me kopiraat zatoa sto kupuvam vo eden mnogu dobar butik vo gradot vo koj ne donasaat ista obleka kako vo drugite butici.Taka da i ako resile da me kopiraat ke odat da kupat nesto slicno ama isto nikogas. :) I bas mi odgovara sto ima takov butik vo mojot grad. ;)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ne se zamaram mnogu dali nekoj me kopira, ako me kopira znaci mu se dopagja toa sto jas go nosam.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Досега ме немаат копирано, четворица сме во градов иста градба или приближно иста и кога и да наидеме еден на друг различни пљачки носиме. Па немаме застаното озбилен муабет да направиме дечко ти во кој бутик се облекуваш, ааааа убаво маичево за мене ќе се најди или по нарачка е :pos::pos::pos::pos:.

Иако делумно ја работам таа работа со гардеробата тешко оди :toe:.
 
B

black angel

Гостин
ne kupuvam raboti so gi nosi celo Skopje,si kupuvam od odredeni mesta i odredeni parcinja,pravam kombinacii od razlicni stilovi,taka da i da saka nekoj da me kopira nema da mu uspee toa:smir:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
многу другарки ме имаат копирано не се лутам воопшто ако смета некој дека подобро би изгледал во тоа што јас го имам слободно нека купи и ќе ја упатам од кај да купи немам ништо против да ме копираат сепак јас си знам дека прва сум го купила и не сум ги копирала нив а тие се просто без свое јас
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Мислам дека не би можел да препознаам баш копирање со оглед на тоа дека 80% од машките сме со фармерки, блуза и патики. Немам некој посебен стил па баш некој да го копира.
Ако веќе забележам такво нешто, што знам ќе бидам почестен некој мене да ми се воодушевува на стилот.:)
 
B

Blacks

Гостин
Некој ве копира вас, вие копирате некој, тој некој копира од некој си друг некој ... итн... итн... итн...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
I do my style :icon_cool

Не е секогаш шо носеш, туку како го носеш и како ти стое на тебе, шодека ке те копира некој/а, big deal.
 

ПапиТа

Манијак
Член од
19 ноември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
Ќе се праам за инат тапа за да и он/она биде тапа :pos2::baeh:

Ме боли нека ме копира.... Како и да е ќе биде лоша копија :vozbud::pipi:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ќе му кажам ТИ СИ КОПИЈА ЈАС БАТО ОРГИНАЛ:):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom