Кога некој ве копира...

Z

ZeroStyle

Гостин
Не знам какво е искуството. Не познавам некој што би се облекол ко клошар:toe:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Мене никој од женските не би ме копирал оти носам се по рокерски...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Уште тоа немам видено, ама и да ме копира, што ми е гајле негов си е изборот. Најчесто ова се случува кај девојките кај машките поретко е, уствари во битолата , сите во фирзурите беа исти скрос пеглани и една иста фризура како од калап, и повеќето ги носат истите алишта оти, во сите бутици во битолата ги носат истите модели така да сите личат еден на друг :) .
А и копирањето е релативна работа , ете пример јас носам нешто и некој исто се облекува како мене, и сега одам јас купувам нешто од друга држава, што тој сигурно неможи тука да го најди и толку FAIL .
И ај да не досадвам толку имав да кажам. :)
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
патиките ми се со фластери лепени, повеќето фармерки ми се искинати(скоро сите намерно), ја облекувам првата чиста маица што ќе ја најдам во планината од алишта на маса и по ушиве место убетки носам некој џинџири(пошо имам многу дупчиња а немам толку убетки) така да досега никој нема ни пробано да ме имитира(освен најдобрата другарка која не е ништо подобра од мене)
 
M

M del Mar

Гостин
Па од толку народ...мора да се најде некој што ке не копира...порано се замарав...али сега ич не ми е гајле :salut:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
нека ме копира тоа е плус за мене....:smir: што повеќе драгани тоа боље али јас ќе сум за секад оригиналот !:smir:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Абе нека копираат,мора да постои и тоа,ама достојно и верно да биде на оригиналот..:)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
There are a lot of drones but only one is the Quenn Bee.

За тие што не разбираат англиски:

Може да има многу дронови но само една е Калицата.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Тешко дека некој ме копира, немам некој стил кој е за во јавност.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
А од кај да знам дека мене ме копира .. или дека ја никој не копирам .. можи ни дошле слични идеи .. =) Не забележувам такви работи .. ако се погоди такво нешто тогај си прајме смешки .. Евоооооо близнаци идат јејјјј :) Да сме живи и здрави облека е само попатна работа :pipi:
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Како може некој некого да копира кога 99% од женската популација се облекува во Теранова, Калиопе и Манго или пак од Еко кои имаат слични модели ! После очекувате да бидете оригинални?? Или пак машките, кои сите носат дуксери, широки патики и пантолони, а за искачање сите носат кошула и евентуално џемпер над кошулата!! Така да, темава е глупава.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Тоа значи дека имам добар сил :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.544
Ќе изреагирам ко „Лелеее како не ти беше срам ма ко мојата маица да си купиш?“ на шала на смеа ама важно ќе и го кажам па да видам после дали ќе ја облече пак!
И со оние марамине ме изнервираа сите зимово...мојата кај од тунгузија сум ја купила пред 5 години коа сум била на одмор а они сите испокупиле од оние од двеста пеесе денари од еко синтетичкине...и се шеташ низ град и ги глеаш сите (ама буквално СИТЕ) носат исти марами, црно-бело карирано! Па смешно е бе луѓе сите исто да бидат облечени....
Не се лутам ама имам едно непријатно чуство шознам...ми се иде или нејзината да ја искинам или мојата да ја искинам..све само да не бидеме исти...

Извини девојко,никоаш не би дала појќе од 200-250 денари за марама. Зато, ваше величество, длабоко ви се извинуваме шо во земјава е криза и луѓето немаат пари за леб, па купиле марами од 250 денари, и то баш по терк на твојата марама. How sad. Makes me wanna cry.:(

Не е финтата во копирањето, работата е шо 90% од луѓето не знаат да искомбинираат една комбинација. Виделе на телевизија црни патики со црна марама и сите то го опнале. Не им текнало дека можит и други бои да се комбинирет. Така да, следниот пат ко ке излезиш облечена целата ко излогон од тера нова или од калиопе, не ласкај си дека те копирет.
Смисли некоја друга комбинација, вметни нешто поживо,нешто уникатно, некој детаљ што те претставува тебе. Ако следниот ден некој го бапнал баш истиот детаљ на него, е тек тогаш те копират. Под детаљ мислам некој беџ на марамата, некоја штосна обетка, различни врвци на патиките и такви работи.


Сеа да си се искажам јас:pipi:
Иам помала сестра,2 години, исти сме во висина, и сите работи ни се заеднички. Пошо сме различни смени, јас ке облечам некоја нова комбинација утре, а задутре таа истото до детаљ го има на нејзе. Including и начинот на врзување на косата и патиките. Е то е копирање. И ме вадит од такт! :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom