Кога некој ве копира...

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Pa barav vakva tema niz forumot ama ne sretnav, :) pa rekov da otvoram.
Ona sto sakam da ve prasam e kolku ste unikatni i dali ve nervira faktot sto nekoj ve kopira ili kupuva potpolno isto parce obleka kako i vaseto???
Ova "nekoj" se odnesuva na nekoj koj sto e poblizok do vas...
znaci drugar, drugarka itn itn :)

Mene mi se sluci ova denovive i navistina se nalutiv...Ednostavno mrazam koga nekoj e oblecen vo ista garderoba kako i mene.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Колку значи не се замарам.
Јас си го купувам тоа што го сакам, ако некој сака да ме копира, слободно нека повели. Дури и ќе ми ласка на некој чуден начин.

Па на крај краева, слободно општество сме, кој што сака ќе купува и што сака ќе носи. Имитирањето и копирањето е лошо од аспект што така некако неможе сопствениот стил да дојде до израз, мораш да копираш туѓ.

Затоа јас кога купувам,за себе купувам. А не копирам, си купувам работи, си се облакам како што сакам, на мој начин, си градам сопствен стил.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Само добрите работи се копираат:)
Така да смешно ми е кога ќе видам некој близок после брзо време да облече нешто ко мене
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Мене нема кој да ме копира, затоа што не знам некој близок да има ист вкус и стил како мојот. Некој непознат исто така не може, затоа што никогаш не купувам тоа што во даден момент сите лудуваат да го имаат. А и често добивам комплименти дека некако и по нешто секогаш делам од другите, што значи навистина сум некој лев тип кој тешко може да се ископира. Мх, мх, мх!:toe::vozbud:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Аман веќе со копииве :)

Нели за ова ваквото копирање имаше еден термин... униформираност кој може да биде спонтан т.е кога некоја продавница има на лагер неколку исти парталчиња и кои се разбира може да ги купат неколку души и притоа да се погоди во една вечер да видеш барем уште еден облечен со иста кошула/палто/фармерки/блузон... и никому ништо како што јас сум купил така и тој, па нека си го носи, е сега смешното е ако некој познат те види да носиш некое интересно парче облека па потоа да го купи... и онака незгодно е кога излегуваш а некој да биде исто облечен како тебе посебно ако е некоја облека која лесно паѓа во очи, ама пред се убаво рекоа погоре баш и треба да ми годи тоа, затоа што некој се обидел да биде копија на мене.
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
НЕмразам да ме копираат,никогаш нема да бидат тоа што сум јас....напротив тоа ми е смешно и исто така мразам да купам нешто што го носи пола град ( и сите како крави обележани) уффф:nesvest:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
И тоа некој да го прави, не би можел да изгледа како мене.
Или и јас како некоја моја другарка.
Поинаку изгледа на мене, поинаку на неа.
Јас можи да ставам повеќе детали, а таа да не стави воопшто.
Исти парчиња облека не стојат исто добро кај секој.
Кај некој полошо, кај некој подобро.
Не се нервирам ако некоја моја другарка купи исто блузе како моето.
Ако тоа постојано го прави значи имам добар стил. :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
... си дигаме акции:)
Нормално е:)
Иако може да иритира по некое време.
А првичната реакција е јачање на его:)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Па се случувало да добијам комплимент за некое парче гардароба пример еее си купила фармерки од светол џинс и јас ќе си купам. Или си купила црна ташничка и јас сакам таква...

Така ми се полни егото :pipi:

Но знам ситуации кои се прилично глупави. Мене лично среќа тоа не ми се случило. Да некоја девојка купува иста гардароба како другарката или другарките. А тоа ми го имаат кажувано и се случува. Тоа е директна копија и мене не би ми се допаѓало, а знам некои тоа го прават. И сега јас да искочам во град и исто и таа облечена е неубаво според мене. :nenene:
Така да сакам да ме пофали некој па и да купи слична гардароба како мојата ама да купува иста и да ме копира максимално и во град кога искачаме да сме исто облечени не сакам и среќа не сум имала таква ситуација.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Не сакам да видам некоја исто облечена ко мене..ниту другарка ни никој :) едноставно грдо е коа ке видиш дека некој те копира :Ѕ ама ако него го исполнуе нека копира ако нема попаметна работа :pipi:
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
И тоа некој да го прави, не би можел да изгледа како мене.
Или и јас како некоја моја другарка.
Поинаку изгледа на мене, поинаку на неа.
Јас можи да ставам повеќе детали, а таа да не стави воопшто.
Исти парчиња облека не стојат исто добро кај секој.
Кај некој полошо, кај некој подобро.
Не се нервирам ако некоја моја другарка купи исто блузе како моето.
Ако тоа постојано го прави значи имам добар стил. :)

Za bluze ne bi se nervirala ni jas...
Ama si kupiv palto..i to navistina se namaciv duri da najdam nekoe dobro.
I znaes onaka i go pokazav, go proba i drugiot den uste me prasuva: "Ako si kupam isto palto ko tvoeto???"
Eeee mi idese da ja istepam i op drugiot den si go kupi a jas nervi kinam


:nerv::nerv:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Настојувам да сум уникатна секогаш, во се, не само во облекување.
Не сакам да ме копираат, посебно не некој близок.
Не ги сфаќам тие луѓе...копираат други, како да не можат сами да си изградат стил на облекување...Ама ок. Има секакви.:)
Не дека ми смета, ама глупо изгледа...Замислете се погодиме исто облечени некој ден! Од друга страна пак, кога ќе размислам дека само убавото се копира, гледам само дека и другите мислат дека не сум направила утка при изборот. Така да...сеедно ми е!(само да не се погодиме некој ден исто облечени:)):pipi:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
лелееее ме иритира ме фрустрира ако некој ме копира..... ако ми е близок и многу ако го поштовам тогаш ми е ок.... ама ако е некој шо го нејкам така неможам....
глупо ми е 500.... остај то ти иди и ти вика ,,леле исто имаме,, а знајш дека прв ти го купи и тој те виде со тоа парше облека... :tapp: сепак ок
 

Kajgana Shop

На врв Bottom