Кога детето сака скутер :)

baltazar

ТАРЗАН НА ЏУНГЛАТА
Член од
22 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
armin06 напиша:
zdravo na site
sakam tatko mi da mi kupi skuter ama negoviot komentar e sekogas vakov
"dete ne mi e za parite ke ti kupam ama posle ako te udri nekoj so kola mene site ke me pravat kriv"
kako da go nagovoram tatko mi da mi kupi skuter :je:
kazi mu na tatkoti ova da go procita pa ke vidime:

1.AKO MI KUPIS SKUTER-ke se vozam celo leto ke se praam fraer ke uzivam ke me sakaat zenite poveke oti zeni denes sakaat ubavi de4ki ama so pari(jebi ga) i drugo, tvojot sin ke bide posreken i ke stekne poveke prijateli koi ke mu se najdat ponatamu vo zivotot.denes ako nemas prijateli nemas ni pari.
2.AKO NE MI KUPIS SKUTER-celovo ova pogore so go napisav obratno ke bide "I" + cim ne mi kupuvas jas mozebi ke prvzemam merki sam da si go kupam a zavisno od toa kolku jas sakam skuter tolku golemi ke bidat merkite i moze da se slu4i da napravam nekoja glupost.

epa sea vidi ti.

ps.
ako treba ispravime nesto vo postot kazuvaj.ZA SKUTEROT
 
Член од
14 април 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
jas sto koga imam skuter ednas padnav i veke od minatata god.stoi rasipan ne sakam ni da pomislam na nego
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Јас што имав нешто пари собрано на страна доволно за некоја веспа на старо моите пак не ми дадоа да су купам. Ама затоа за тие пари си купив еден одличен точак и ич не ми е криво.

А иначе на темава, културата на возење во државава ни е на нула така да си ја бараш бељата со мотор. Некој ќе те бутне и ич око нема да му трепне. Моите стопати ми рекле да си во грција или некаде каде што културата на возење е на повисоко ниво ќе ти земевме мотор, вака тука не.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
astrion напиша:
Aj saa i ti lazes , na vremeto se vozese MINSK i toa zelen :nesvest: :je: he he he ti teknuva li?
Минск-от беше 91-92, јас правам муабет за 95-96. Од Грција половните(а и нови) Хонди. Сети се малце...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
bravo

baltazar напиша:
kazi mu na tatkoti ova da go procita pa ke vidime:

1.AKO MI KUPIS SKUTER-ke se vozam celo leto ke se praam fraer ke uzivam ke me sakaat zenite poveke oti zeni denes sakaat ubavi de4ki ama so pari(jebi ga) i drugo, tvojot sin ke bide posreken i ke stekne poveke prijateli koi ke mu se najdat ponatamu vo zivotot.denes ako nemas prijateli nemas ni pari.
2.AKO NE MI KUPIS SKUTER-celovo ova pogore so go napisav obratno ke bide "I" + cim ne mi kupuvas jas mozebi ke prvzemam merki sam da si go kupam a zavisno od toa kolku jas sakam skuter tolku golemi ke bidat merkite i moze da se slu4i da napravam nekoja glupost.

epa sea vidi ti.

ps.
ako treba ispravime nesto vo postot kazuvaj.ZA SKUTEROT
Druze ti si zakon blagodaram mnogu za postov navistina moeto mislenje se smena ne samo od ovoj post tuku i od site.Blagodarnost do site
just continue...:star:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
baltazar напиша:
kazi mu na tatkoti ova da go procita pa ke vidime:

1.AKO MI KUPIS SKUTER-ke se vozam celo leto ke se praam fraer ke uzivam ke me sakaat zenite poveke oti zeni denes sakaat ubavi de4ki ama so pari(jebi ga) i drugo, tvojot sin ke bide posreken i ke stekne poveke prijateli koi ke mu se najdat ponatamu vo zivotot.denes ako nemas prijateli nemas ni pari.
2.AKO NE MI KUPIS SKUTER-celovo ova pogore so go napisav obratno ke bide "I" + cim ne mi kupuvas jas mozebi ke prvzemam merki sam da si go kupam a zavisno od toa kolku jas sakam skuter tolku golemi ke bidat merkite i moze da se slu4i da napravam nekoja glupost.

epa sea vidi ti.

ps.
ako treba ispravime nesto vo postot kazuvaj.ZA SKUTEROT
Тоа е толку погрешно мислење.И каква глупост ке направиш ако не ти купат скутер а?Ке скокаш од Вардар мостот?
Леле каков камшик ви треба,сто да удри еден да брои.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас никогаш не сум сакал нит скутер нит мотор, работа на вкус воглавно.
Ама јас вака би гледал на работите, од кога положив и возам кола уште толку не би сакал да се возам со скутер бидејќи има еден куп луѓе кои ненамерно бо можеле да те бутнат , бидејќи како се бутаат со тоа скутерите и јас не ги гледам секогаш по ретровизори ко муви без глава се, второ и поважно има еден куп будали кои го прават скопскиот сообраќај катастрофа и теба 10 пати повеќе да отвориш очи кога си со кола а со скутер дупло повеќе бидејќи кола полесно се забележува.
И го разбирам татко ти потполно, и мое мислење е дека твоите ти имаат доста подарено во животот па и ти треба да имаш доблест да почитуваш една негова одлука.
И балтазар еве јас нит сум сакал нит сум имал скутер а имам еден куп другари не го лажи човекот, Армин да ти биде јасно дека другари не се прават со имање скутер или скап мобилен или слично,другари се создаваат со дружење. А балтазар твојава изјава дека со скутер се стекнуваат повеќе другари повеќе ми делува како реклама за на радио или телевизија која е со цел да се испере мозокот на гледачот односно слушателот.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Abe armin..gledano od rositelska tocka ne veruvam deka ke ti kupat....ne deka sakam da gubis nadez no pogledni go malce problemot od nivna tocka,ne daj boze ti se sluci nesto loso,oni ke se smetaat za vinovni.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ragazza напиша:
Aj malce obratna tatktika
Ti bi mu kupil skuter na svoe dete ? So tvoj razum da e ?
so ovoj "mozok" so go imam sega iskreno da za ponatama nisto na svetot nee sigurno:))

detstvoto pominuva vprecatocite ostanuvaat
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Stom Da , ke gi sednis doma ke mu objasnis deka kaciga ke vozis , deka nema da go ubrzvas ne regularno , deka ke pazis i slicno . Roditeli ti se ke omeknat
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
strumics напиша:
Минск-от беше 91-92, јас правам муабет за 95-96. Од Грција половните(а и нови) Хонди. Сети се малце...
i peer togaj sme bile 7 oddelenie he he,googlcina :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom