Книги кои би ги препорачале

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Неколку книги од Ангелина Маркус, извонредни дела:





 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
играта на животот и како се игра
многу убава книга особено за они кои изгубиле верба и надеж во се во животот
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Кујна од Лили Прајор, Случаи од Данил Хармс и Природен роман од Георги Господинов.Секоја од нив е посебна на свој начин, и читањето е невидено задоволство.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Galebot Johnatanm Livingston - Richard Bah
sekoj navistina treba da ja procita knigava
mnogu e ubava
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сите претходно набројани што ги напишав на кој би ја додала и ПАПАТА ЈОВАНА која штотуку ја дочитав. Извонредна книга која навистина вреди да се прочита. Се чита во еден здив и нема ниту еден момент на досада.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ја додавам на листа `Игра во р'жта` од Селинџер. Доволно е да ја прелистате за да решите да ја читнете, па после кога ќе фатите да ја читате, ќе ја прочитате у еден здив:) Ја прочитавме и јас, и брат ми и мајка ми, па сеа вие видете.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
еротска?
фати овие кинеско-јапонскиве книгичиња...
повеќето се такви... моментално не ми текнува ни еден наслов

инаку воведни теми Граѓанско право бај Родна Живкоска
книгава потсетува на тоалет хартија и ќе ве натера да го збогатите вокабуларот на пцовки кон авторот​
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Koga sme kaj безобразните

Arijana Čulina - Šta svaka žena triba znat o onim stvarima

Мал извадок...

I tako išavši prema kinu svratile smo kod šipa-ca na slaju. Dale smo mu novce iz zajedničkog budžeta i rekle da nam da svakoj po dvi kugle čokolade i jagode. Njoj je slastičar da tri kugle i dupli kornet, a meni jednu i jedan kornet. Zabezeknuto san gledala u moga slaju dok je Liza svoga već ponosno i zadovoljno lizala ne obazirući se na moju iskrivljenu facu. Kad san ga u čudu zapitala zašto nan nije pravedno podilija, on je odgovorija: Zato šta si, ti mala, debelja, a uz to još i brineta, a ja voljim vile duge pljave kose, ka staje tvoja prijateljica. Za tu svoju lipotu ona zaslužuje tri kuglje........
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
100 potezi so cetka pred spienje ( melisa.p ) sega imalo i vtor del , ke idam denovive da si ja zeam
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Eve nesto bezobrazno







Jas poerotski knigi od ovie tri nemam procitano.....
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Еротска: Бадем од Неџма (уметничкото име на авторката)

Ја препорачувам Негирање од Кит Аблоу, кој вешто и со силен јазик ги слика ужасите и мрачноста на растроените животи...
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
48
Поени од реакции
2
Пурпурен Хибискус(авторката има тешко име за паметење)
Ова е книга од поново време,за богато семејство од Нигерија,за еден поразличен начин на живот.Прочитајте ја!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Еротска: Бадем од Неџма (уметничкото име на авторката)

Ја препорачувам Негирање од Кит Аблоу, кој вешто и со силен јазик ги слика ужасите и мрачноста на растроените животи...
Бадем.... тоа не е книга бе, упастство за депилирање на женски има таму :pos:, ја читаше една другарка, исчитав едно 50-60 страни, шознам не e нешто нај нај смислена приказната
 

Kajgana Shop

На врв Bottom