Книги кои НЕ би ги препорачале

Член од
24 февруари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
1
luge vo slu4aj da ne ste znaele Srebrenite snegovi e najglupata kniga 6o ja imam pro4itano u zivot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:vozbud::vozbud:bolje ke se ubijam otkolku da ja pro4itam 2 glava!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
што му фали?
Тадаааам, книгите на Ог Мандино:

  • The Greatest Salesman in the World
  • The Greatest Secret In The World
  • The Greatest Miracle In The WorldThe Greatest Salesman In The World Part II: The End Of The StoryThe Greatest Mystery In The World
  • The Greatest Success In The World
Мислам дека неверојатната варијабилност на теми и имињата на книгите кажува се
 

ladyinred

illusion.
Член од
17 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
А потоа - Гијом Мисо.
ликов во книгата крајно се опседнува со смртта, каде просто ме доведе до лудило. :vozbud::nesvest:
 
Член од
11 март 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
ufff cela filozofija na Frojd, mi se gadi od negovite stavovi :angry3:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
А потоа - Гијом Мисо.
ликов во книгата крајно се опседнува со смртта, каде просто ме доведе до лудило. :vozbud::nesvest:
Со оглед на тоа што "Затоа што те љубам" од истиот автор е феноменална книга и бестселер во Франција, се согласувам дека "А потоа" беше разочарување.

"Шехерезада заминува на запад". Ја почнав и после 10 страни се откажав. Нема никакви дијалоги, книгата е уствари мислења на една жена за не знам што. И после книгава решив наместо да купувам книги, да се зачленам во библиотека и дури откога ќе прочитам книга и откако истата ќе ми се допадне, тогаш да си ја купам, за да не ја полнам домашната библиотека со вакви глупости.
 

Амебиасис

Alchemist
Член од
23 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Не, туку станува збор за прашањето дали неговото творештво е наменето за маж или за жена, што ги збунува критичарите и проучувачите на неговото дело со години. Исто како и Шекспир.
Ха, бил геј или не, сакал мажи или жени.. сега тоа ми изгледа сосема неважно.. Тој е човек кој ја љуби слободата и се бори за обесправените.. Затоа заминал во Грција да се бори пошто во Англија бил плукан, исмејуван, навредуван... Не мислите ли дека и тоа може да влијае на неговиот стил на пишување..
Бајроновите дела се врв на романтизмот бе луѓе.. И големиот Пушкин се учел да пишува по примерот на Бајрон. :cheeky1:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Благо кажано ми се лоши од инстант книгички кои се читаат во автобус накај работа(или во метро таму негде по западу),од инстант бестселери кои благе везе немаат со барем мала книжевна вредност...книгички кои нали откако ќе ги прочитате треба да се откриете себе,да станете среќен човек,книги од кои луѓето тресат зелени од типот абе толку се вознесов од како ја прочитав мислам ваууу(се вознесов и треснав на задникот).Сите со иста содржина,прочитај една си ги прочитал сите...
 
С

Сатори

Гостин
Римјанка.
Очекував солидно четиво кое што ќе биде спакувано со оригиналност и суштина, за сметка на тоа добив типична приказна за „невина“ девојка која што животот ја присилува на проституација.Стилот е катастрофално просечен, книгата во целина, уште повеќе.
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Dablinici... :tapp:
Iskreno ocekuvav mnogu poveke, tapa e...
ne ja citajte :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom