Клише реченици кои сите ги мразиме

O

Orion.

Гостин
Не е реченица,ама воа БРАТ не можам да го смислам.Од кај дојде тоа како мода у ваа држава не ми е јасно.Колку само одвратно,педерски и лицемерно ! Првпат го имам слушнато од скопјани,мада сеа сегде се користи.:гомце:
Боље БРАТ него ПЕДЕР-ПЕЕР
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Не е реченица,ама воа БРАТ не можам да го смислам.Од кај дојде тоа како мода у ваа држава не ми е јасно.Колку само одвратно,педерски и лицемерно ! Првпат го имам слушнато од скопјани,мада сеа сегде се користи.:гомце:
Од србите
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не се нервирај/секирај - тебе ти чади низ уши, ситуацијата е неподнослива и единствено нешто што ќе ти каже некој е не се секирај или не се нервирај. Обично викам: Е ти да не се нервираш да видиш како е.

Кога најмалку очекуваш, тогаш ќе ти се деси (љубов) - Додуша знам и јас да го употребам, ама избегавам. Ваљда себезалажување. Што треба да и викам на љубовта иш иш за да ја најдам? Ич не ја сакам реченицава.

Не е до тебе, до мене е - за ова нема објаснување, кога ќе го чујам ми се иде да си пукам во колено.

Он(а) губи - Исто немам коментар, а многу ме нервира.

Зошто немаш дечко? - КАКО, КАКО да се одговори на ова прашање, се уште ми е мистерија. Очекуваниот одговор е: Не ми треба, не сакам, не можам да се замарам. Најглупо клише прашање на веков!

Е па сеа... - обично е пропратено со јебига. Ама не секогаш. Иритира. Многу.

И така, има уште многу, овие така први ми паднаа на памет, затоа што многу ме нервираат.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Не се реченици, али ај ќе ги ставам:

- Пеер - ептен ме нервира, незнам од кај се појави зборов
- Значи - овој збор толку многу се употребува, што веќе си го изгуби значењето. Незнам која е потребата толку многу да се употребува зборов, изгледа луѓево мислат дека изгледаат по-вакви кога го кажуваат зборов у реченица без потреба:


И комбинацијата од двата збора: "Значи пеер..." ми се повраќа кога ќе го слушнам ова :sick:
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.440
emi to e ... so da prajs - emi so ke prajs.
od tipot zlato, duso vo javnost
a le , so zboras? iiiiiiiiiiii
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
1. ПЕЕР - Најглупаво нешто, незнам кога некој ќе ми сврзе реченица со ова ми доаѓа да се убијам.
2. ЗНАЧИ - Кога некој одговара на час и секој втор збор му е Значи, значи, значи .......... Значи. НЕ ЗНАЧИ !
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Кога најмалку очекуваш, тогаш ќе ти се деси (љубов) - Додуша знам и јас да го употребам, ама избегавам. Ваљда себезалажување. Што треба да и викам на љубовта иш иш за да ја најдам? Ич не ја сакам реченицава.
.
Леле ова реченица колку знае од такт да извади. Ама кога ќе ја каже некој што е поголема несреќа за љубов од мене. Уживај брат следува реченицава а после тоа , нема Марфи си го прави своето ааааааа :pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Ти друго што ќе се пофалиш?
Љубовта како...?
Кај се движиш по градов?
Ај на кафе деновиве...?
Што е твое ќе си дојде...

:mad:
Да се надополнам -
Како толку убава девојка и згодна, а немаш дечко...?
Фала и ти да си дочекаш...(кога ќе му честиташ на некој нешто...)
Позната си ми од негде, ама не можам да се сетам од каде...(ова кога ми се пушта на фб некој...) :mad:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.872
Поени од реакции
11.133
Он(а) губи - Исто немам коментар, а многу ме нервира.

Зошто немаш дечко/девојка? - КАКО, КАКО да се одговори на ова прашање, се уште ми е мистерија. Очекуваниот одговор е: Не ми треба, не сакам, не можам да се замарам. Најглупо клише прашање на веков!
Влегуваат во најглупи искази на милениумот дефинитивно.

Исто така на разминување:

Личност 1 - Добар?
Личност 2 - Добар?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.872
Поени од реакции
11.133
Damn! Како можев ова да го заборавам:

- Ќе видиш, еден ден ќе те бара.

WTF!? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom