Клише реченици кои сите ги мразиме

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Значи имам еден пријател на фејсбук и секојпат ми го прави истиот клише муабет, нејсе, она што успева секогаш да ме извади од такт е реченицата "...шеташ некаде?". Мислам стварно :tapp:
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
кај си шо праиш, добар?
добар, ти како?
па еве брат знаеш онака
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
934
Наведната глава сабја не ја сече.

И мала варијација на истово - ќути, има и полошо.

Еееееј, 21 век сме... (како универзален општонаменски изговор за секоја налудничава малоумна постапка, глупост што не се оправдува со никаков здарворазумски начин на размислување и сл. а всушност треба да е сфатена како трендовска и во духот на новото време)

И наголемо злоупотребуваното - get a life :icon_lol:... (од луѓе што сигурно излегуваат на насловна на Форбс, додека батлерот со ракавици ги послужува со пијалак cca над 100.000 USD во нивниот нов Боинг 747)...
 
H

-HRO

Гостин
-Кај си се изгуби.... (све јас се губам чудно, зошто не кренеш слушалката и да видиш каде сум изгубен)

-Враќај се побрзо, ладно е надвор не мрзни
(Идам на кафе. Кафе се пие во кафич во ЗАТВОРЕНА просторија, нема каде да мрзнам -.-)

-Те мислам, само гледаш да излезеш, ништо немаш јадено... (По 15ти пат...имам пари, ќе јадам во град)

-Стани од компјутерот само си играш... ( Секое седење на PC се дефинира како играње....проект за на работа, или проверка на некои ствари за на факултет не постои...)

-Да прошетаме, па ќе се вратиме...(Финта кога треба да купиш нешто и премина во секојдневие...
Некои навистина сакаат да прошетаат, ама некои за да се откачат ќе го кажат тоа...
Незнам каде е отворениот разговор и зборот „Не ми се допаѓа, ќе побарам на друго место“.)

-Седи бе, ќе спржиме нешто... (Едноставно ми е одвратна како фраза...)

-Кај си бе брааааат (Со презир фразава....)

-Како си помина на факултет? (Прекрасно, фасцинантно, брилијантно, едвај чекам да одам пак...)

-Ми јавува некој ерор PC-то, дојди среди го....
Каков е? Па незнам со црвено такво...
(Е од ова ми се гади....:tapp: )

-Волку волку фрази.... (Веќе незнам што да кажам за ова...освен дека подебилно нешто од таквите фрази, и самата реклама...нема...)

-Како да симнам филм преку торент?
(Goooooogleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee + Youtubeeeeeee)

- Што е тоа крак и како се става?(Google Again)

-Комшиката: Кај одиш? Со кој ќе одиш? Што ќе славите? До колку ќе славите? Кога планираш да си доаѓаш?(Извини комшике во Интерпол да не работиш?)
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
-Кај си се изгуби.... (све јас се губам чудно, зошто не кренеш слушалката и да видиш каде сум изгубен)
-Враќај се побрзо, ладно е надвор не мрзни (Идам на кафе. Кафе се пие во кафич во ЗАТВОРЕНА просторија, нема каде да мрзнам -.-)

-Те мислам, само гледаш да излезеш, ништо немаш јадено... (По 15ти пат...имам пари, ќе јадам во град)

-Стани од компјутерот само си играш... ( Секое седење на PC се дефинира како играње....проект за на работа, или проверка на некои ствари за на факултет не постои...)

-Да прошетаме, па ќе се вратиме...(Финта кога треба да купиш нешто и премина во секојдневие...
Некои навистина сакаат да прошетаат, ама некои за да се откачат ќе го кажат тоа...
Незнам каде е отворениот разговор и зборот „Не ми се допаѓа, ќе побарам на друго место“.)

-Седи бе, ќе спржиме нешто... (Едноставно ми е одвратна како фраза...)

-Кај си бе брааааат (Со презир фразава....)

-Како си помина на факултет? (Прекрасно, фасцинантно, брилијантно, едвај чекам да одам пак...)

-Ми јавува некој ерор PC-то, дојди среди го....
Каков е? Па незнам со црвено такво...
(Е од ова ми се гади....:tapp: )

-Волку волку фрази.... (Веќе незнам што да кажам за ова...освен дека подебилно нешто од таквите фрази, и самата реклама...нема...)

-Како да симнам филм преку торент?
(Goooooogleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee + Youtubeeeeeee)

- Што е тоа крак и како се става?(Google Again)

-Комшиката: Кај одиш? Со кој ќе одиш? Што ќе славите? До колку ќе славите? Кога планираш да си доаѓаш?(Извини комшике во Интерпол да не работиш?)


:) :(
 

^amfibija^

vodozemec
Член од
31 јануари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
14
-Зошто?
-Така треба. (со смирувачко убедителен тон, као све сега објасни)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
-Зошто?
-Така треба. (со смирувачко убедителен тон, као све сега објасни)
Или неговата пократка замена: Затоа.

Ова се случува кога и самата особа не знае точно зошто или не сака стварно да ја открие причината.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Ajde da definirame kic muabeti od koi na sekoj covek mu se povrakja.

Na primer

Tasak me boli za drzavata - najcesto termin so koj sakame da ja skrieme sopstvenata neodgovornost sprema okolinata vo koja ziveeme

Si kupiv telefon - komunikacija banalna koja tinejdzerite ja koristat kako glavna tema na muabet

Kade rabotat majka ti i tatko ti - nekulturno prasanje vo pogresno vreke i mesto

Peder kaj si be - maalski finta so koja se oznacuva doldgo prijatelstvo megju drugari

JA LEGNA ONAA - afirmativen predlog ili moznost za iskoristuvanje na zenska osoba


Slobodno prodolzete ako vi teknuva nekoja.......

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Втор си ми (жими мајка)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ne znam toa tvoja rabota ti si znaes najdobro- e ova koa ke mi kazat ajde ide ama da ne mi davaat soveti koga ne sum gi prasal.
 
Член од
24 април 2011
Мислења
300
Поени од реакции
162
se odjavuvas na kajgana:
Dali navistina sakate da se odjavite,,,,,,e ne se premislivme......
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
12
Поени од реакции
11
Најглупи ми се клише муабетите со таксистите за времето, какво ќе било времето, дали залади или затопли. Поглупо од тоа неам видено. Поарно ќути си
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Најглупи ми се клише муабетите со таксистите за времето, какво ќе било времето, дали залади или затопли. Поглупо од тоа неам видено. Поарно ќути си
Да се каже нешто де... Мора од негде да почне муабетот. Тапа ми е кога е штама, ако треба и прв го почнувам таквиот муабет :D
Таксистите секој ден го слушаат истото по 100 пати, како ли им е на нив. Можат и метеоролози да станат :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кажи што треба? (кога му се јавуваш на некого кој претходно ти дал само сигнал на мобилен)
Што има низ чаршија? (Продавачка на бутик во чаршија)
Оваа башка ракија е некако, тури уште една! (Другар ми кој ми ја пие ракијата по дома)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Те сакам.
No man...u don't.
Sayin 'I love you' is not tha words I wanna hear from you.
Секој втор на секого ги кажува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom