Клише реченици кои сите ги мразиме

Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Што да ти кажам...
Не знам....

За блиски личности од кои барам некаков совет, усмерување.
И кај мене е така, али обично со "не знам" се започнува муабетот долг од 30 мин до 3 часа и да не те лажам на крајот завршува со не знам, но проблемот е решен. (y)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не е реченица, но еден збор у последно време не го поднесувам

ПРОЕКТ.

Секаде проекти, на ТВ, на интернет, на работа, проект од Влада,проект од Општина, проект од ЕУ, проект од УСАИД, проект од ОБСЕ, проект од СОРОС, проект од пичкисимајчини. Да стварно вредеа нешто сите тие силно пропагирани проекти земјава рај ќе беше.

А особено иритира комбинацијата на „проект„ со „ќе“.

Дали воопшто „проект“ е литератирен македонски збор?!
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Се среќаваат некои пријатели и се гледаат ама порано многу се дружеле ама такво време дојде секој по дома и на крајот иде муабетот "ПА ПОМИНЕТЕ ОД КОА НЕ СТЕ ДОШЛЕ НА ГОСТИ" а овие да не останат покуси "ПРОЈДЕТЕ ВИЕ НИЕ БЕВМЕ ПОСЛЕДЕН ПАТ КАЈ ВАС ВИЕ СТЕ НА РЕД (не дека е така ама кој да памти и самите не памтат коа последен пат седнале да се видат):)
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Ееееј кај си бе?? (Ми звони на домашен и ме прашува кај сум?! )o_O Или пак ме сретнува на улица, во продавница итн и ме прашува "ееј кај си"?! :гомце:
 
S

Sagan

Гостин
Монолог у стил:

-Кај си бе ти?
-Добар бе. Ти како си?
-Еве и ја у шетање малце.

Секој си одговорил на своето прашање и кобајаги си муабетел.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
702
Поени од реакции
528
Исто !
Aли мислам дека произлегло е од овие турскиве серии,поточно ДОЛИНА НА ВОЛЦИТЕ !:tapp:
Јок, многу пооддамна :D. Пред тоа друже, пред тоа другар (со подваријанта другарче) а пред пред тоа, не знам кој се сеќава - ОРТАК:D:pos:.

ОН, иако не е баш реченица- Кога во вицови со барем еден србин и американци и французи нагло почнуваат да„причаат српски„. Карактеристично за постари комшии, ваљда да се појача ефект.:D
--- надополнето: 28 јануари 2012 во 21:51 ---
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Јок, многу пооддамна :D. Пред тоа друже, пред тоа другар (со подваријанта другарче) а пред пред тоа, не знам кој се сеќава - ОРТАК:D:pos:.

ОН, иако не е баш реченица- Кога во вицови со барем еден србин и американци и французи нагло почнуваат да„причаат српски„. Карактеристично за постари комшии, ваљда да се појача ефект.:D
--- надополнето: 28 јануари 2012 во 21:51 ---



Добро,не се противам и на тоа дека било од поодамна,но зборот ми беше дека употребувањето на тој збор се засили во тој период (кога започна серијата).
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Vegeterijanec sum
- ama pilesko jades neli?

(Sekoj pat ni se slucuva ova koga maz mi ke kaze deka e vegeterijanec, kako pilesko da ne e meso???....)

ili...

Aj, aj samo pravi taka, ke vidis deka ke places posle...(me ubiva vo poim recenicava)
--- надополнето: 29 јануари 2012 во 13:56 ---
Aaaa ne, nevesta so kratka kosa ne biduva....
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
И на твоја глава, прво еден пораснат и ајде, кога ќе те мажиме? - Ќе прекине ли ова некогаш?:tapp:
Смири се, се` ќе се среди. - Добро што секогаш има некој попаметен да ми го каже тоа.:vozbud:
Слушај јас што ти кажувам. - Да де, јас не знам... :vozbud:
Ти реков. - Е, и?:mad:
Мораш да смениш некои работи кај себе. - Посебно кога ќе ми каже некој кој има потреба од целосен ремонт.:sick:
Кај беше? Со кого беше? Што правеше? - Ако сакам да кажам, сама ќе кажам! Мразам такви напнувања!:sick:
Е каква газдарица си ти штом работиш? - Мразам вака кога веројатно некој очекува да се усрамам од тоа!:rolleyes:
Женско си, не можеш да ме тепаш во билокојапомашкаигра. - :icon_lol:
Кај знаеш ти да возиш. - :icon_lol:
Играш спортска??? - :icon_lol:
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
И на твоја глава, прво еден пораснат и ајде, кога ќе те мажиме? - Ќе прекине ли ова некогаш?:tapp:
Смири се, се` ќе се среди. - Добро што секогаш има некој попаметен да ми го каже тоа.:vozbud:
Слушај јас што ти кажувам. - Да де, јас не знам... :vozbud:
Ти реков. - Е, и?:mad:
Мораш да смениш некои работи кај себе. - Посебно кога ќе ми каже некој кој има потреба од целосен ремонт.:sick:
Кај беше? Со кого беше? Што правеше? - Ако сакам да кажам, сама ќе кажам! Мразам такви напнувања!:sick:
Е каква газдарица си ти штом работиш? - Мразам вака кога веројатно некој очекува да се усрамам од тоа!:rolleyes:
Женско си, не можеш да ме тепаш во билокојапомашкаигра. - :icon_lol:
Кај знаеш ти да возиш. - :icon_lol:
Играш спортска??? - :icon_lol:
Ova prvovo isto taka mnogu me nervira i mene. Ja im odgovaram "konkursot e otvoren":D

I ova za vozenjeto isto. Zensko ne znae da vozi, bla bla...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
110
Поени од реакции
170
Зошто немаш фејсбук? Ај направи си фејсбук...
Зошто не јадеш месо?

Се друго е наброено во претходните постови да не се повторувам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кога се гледаш со некој после седумстопеесетиљадичестрстотриесетитри дена и ќе ти рече:
Па те нема да се јавиш бе, се изгуби, бар едно кафе да испиеше со мене.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.625
Поени од реакции
1.170
Ќе ги поделам у неколку категории.

1. Коментари на слика на фб, најчесто од женска страна:
- Лепотаааааааа -
- Фала срце <3. Шо бе фала, мајке ти ?
- СрцуФце мое, те сакам највише, знаеш ? Истата особа која го напишала коментаров, ќе му направи copy-paste на уште 5-6 слики од други пријатели.
- Знам срцу6, и ја те сакам. Бре, бре.

2. На свадба или некоја друга пригода кога ќе се собере цела фамилија:
- Не дека се наши, ама глеј ги најубави се.
-Леле колку си пораснал, откога не сме те виделе, па ти више зрел за женење си. Ма немој да ме јебеш бре (copyright, Кили)

3. Кога зборувам со мајка ми, нешто што највише ме нервира
- Кај беше синојка ? Прво прашање кога ќе се разбудам.
- Ааа кај се наоѓаше тој локалот кај што бевте, кај поштата, а ? Да да таму е (а тој на некое 10 место, али нема везе)
- Знаеш треба да мислиш више кај ќе идеш на факултет. Аман бе, уште средно неам завршено, има време.
- Ај сврти на Канал 5, има Султанот :mad: . А ја таман сум загледал нешто интересно и кога ќе речем не вртим, следи одговор:
- Ајде иди у другата соба, имаш и таму телевизор. Е зш ја да идем ?

4. У школо професорите:
- Иде крај година, поправајте оценките, зошто после нема поправање. Најстрашно е што ова најчесто го зборуваат април/март, а до крај година има уште 2 месеци.
- Си попуштил многу годинава, изгледа заљубен си.
- У ____________________(пишите било кој ден), тест. Ова е најомразена реченица кај сите основци/средношколци.

Има уште многу, ама ме мрзи да пишуем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom