Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
25 август 2020
Мислења
58
Поени од реакции
51
Се скапав мислење за денес, и ќе играм овер 39.5 на финалето, коефициент околу 1.80 на Пајнакл. Се мислев да играм победа на Џокович, ама ова е подобар бет. Мислам дека нема шанса никој да добие со 3-0, и три четири нормални сетови по 6-4 го покриваат овај овер. Ако дојде некој тај брејк на коњ сум.

Верувам дека Џокович ќе добие, далеку е Надал од својата најдобра форма, освен тоа има голема разлика од минатите изданија на турнирот каде што топчињата многу повеќе отскокнуваа. Џокович игра перфектен тенис, по принципот како со минимум напор да постигнеш максимум резултат.
Neznalico Edna... Plus eden... Dobro ne vide 12:0
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.567
Комета Брно - Чешке Будејовице 2 МЛ 4.15
Валуе бет
4-3 od 1-3 :(
Иначе за во иднина МЛ = Е победа уклучувајки продолженија и пенали по нашки кажано или победник во мечот
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Карусо 5.5 поени + во Спортлајф.
Уплатете додека не му ја зголемиле, прв состав ќе игра вечер место Хауард.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.567
Некој шо пратит Формула 1 и разбират имат овде?
имам едно прашање
Пошо никој не се јави и ја несподелив имав тип да се појави safety car на стазава пошо била една од најопасните и времето лошо се прогнозираше
Фала @nE0n1nja за инфото во темата за Ф1
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.817
Поени од реакции
35.543
За вечер има онака сигурни 90% ... Квотите се од Спортлајф..


Кралот 9,5 + скока - 1,70

Во двомечов само 1 не ја поминал оваа граница, a кога не ја помина имаше 9, а земајќи предвид дека оваа може и да е последна текма денес, сметам дека ќе се обиде да направи трпл - дабл за да земе МВП .. Немам сомнение дека денес прави дабл - дабл со скокови..

Батлер 8,5+ асистенции - 1,70

Само 1 не ја премина границава и тоа на првата текма.. До сега 2 трипл-дабла има, и 2 дабл - дабл со асистенции.. Не гледам како нема да ја помине границава..

Робинсон 13,5 + поени - 1,80

Се мислев за дечково дали да одиграм 3,5+ тројки (2,00) или поени.. Посигурно некако ми е на поени бидејќи шутира и слободни..

вкупно 5,20..
Вечерва чорба со НБА
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.567
Салават Улаев Уфа Т1 2,5+ 1.67
Коеф падна малце само незнам на која основа веројатно немислат букмејкериве дека Уфа одма овие со Ковид кои ги прогласија за оздравени ке ги пушти во игра и да ризикува долгорочни повреди и да ги пуштат на рати
без разлика на тоа имаат добри таленти тие мислам двајца се одбрани во прв рунда на драфтот пред некој ден во НХЛ овие Нур Султан имаат проблеми од ко излегоа од карантин со Череповац изгледаа во првиот период ко со ЦСКА да играат а и првиот голман им е повреден, а Ортио е лош сезонава третион голман е без КХЛ утакмица
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Mornar - Cibona hendikep 1 -12.5 1.60
Автоматски споено мислење:

Mornar - Cibona hendikep 1 -12.5 1.60
Polesno zdravje , 41 poen razlika :pivo2:
P.S poslednite 8-9 tipovi sto gi imam postirano tuka site se dobitni, vo serija sum. Pratete me dodeka mi odi. :D
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Kladinicarski muabet on: wawrinka sigurno do e igral plus, drugo objasnenie nema za vakvata igra :icon_lol:

Kladinicarski muabet off: smetam deka wawrika kje pobedi, mu se podobri igrata, moze da se odigra vo zivo
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Denes ne gledam kako bi mozel Raonic da izgubi od ovoj Wolf, 21 godisen lik koj vo karierata ima zaraboteno vkupno 150.000 evra ( taka pisuva na google )
I Efes kosarkata treba da e opusteno 2ka,
Efes do sea ima 2 porazi vo Evroligata, protiv Barsa i Zenit. Denes siguren sum deka ja imaat prvata pobeda sezonava, protiv siromashnata ALba.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Denes ne gledam kako bi mozel Raonic da izgubi od ovoj Wolf, 21 godisen lik koj vo karierata ima zaraboteno vkupno 150.000 evra ( taka pisuva na google )
I Efes kosarkata treba da e opusteno 2ka,
Efes do sea ima 2 porazi vo Evroligata, protiv Barsa i Zenit. Denes siguren sum deka ja imaat prvata pobeda sezonava, protiv siromashnata ALba.
Има value денес напротив да се игра против Раонич, кој не сака турнири на затворени. Јас би играл победа на Волф.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Има value денес напротив да се игра против Раонич, кој не сака турнири на затворени. Јас би играл победа на Волф.
Nema sansa Raonic da izgubi od ovaj.
Jas ke go pustam i single 2-0 1.75 koef na pomala uplata.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Prepelic od Valensija 9.5+
Ovaj 10+ za edno poluvreme moze da stavi.
Bi trebalo lesno da odi preku 10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom