Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Му викам дека гледа кај ке паднат квотите па уплаќа во нашиве кладиони селски,ме убедува успевал да предвиди кај ќе падне квотата :D
Така е игеај трипл НБА на големи пари и биди во плус ебате црепот на 1.45 шо игра. Ај мрш недосадвај појќе.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Му викам дека гледа кај ке паднат квотите па уплаќа во нашиве кладиони селски,ме убедува успевал да предвиди кај ќе падне квотата :D
слушнав се жалеле од евротип и останатите кладилници низ МК, планирале да го променат правилото, однсоно синглови да може да се уплаќаат само 15-30 мин пред натпреварот имало некој ги откорнал со предвидени падови на коефициентите :pos:
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Вас двата да ви го соберат нивото на интелегенција нема да биди доволно да се извај еден просечен мозок.

Само незнам шо ќе биди ко ќе се вратите во реалноста и ќе сватите колку ви се тажни и бедни животите.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Вас двата да ви го соберат нивото на интелегенција нема да биди доволно да се извај еден просечен мозок.

Само незнам шо ќе биди ко ќе се вратите во реалноста и ќе сватите колку ви се тажни и бедни животите.
:vozbud:
Boce1234 Ставрогин, врати се @Ставрогин све ти е простено
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Да, да слушнав се жалеа од евротип и останатите кладилници низ МК, планирале да го променат правилото, однсоно сингл типови да може да се уплаќаат само 15-30 мин пред натпреварот имало некој ги откорнал со предвидени падови на коефициентите :pos:
Заборајв и да додам дека смислата за хумор ти е рамна на коњ.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Koga i da ja pustam temava redovno pacientite Stavrogin i Kobe gi citam :facepalm::facepalm::facepalm:
Sega nov serko imalo tuka...
Boce1234 objasnuva Value Bets :LOL:
:pos::pos::pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Пак ќе кажам иако не сакам да влегувам во вакви дискусии ... Не е проблемот во твојата филозофија на кладење и валуе и незнам шо, камо среќа да ги кинеш нонстоп .. Проблемот е шо вие 5-6 души овде не сакате да прифатите дека постојат и други профитабилни начини и системи освен вашиот, и нонстоп ги омаловажувате типовите на некој што се води по различна логика од вашата.

Пред месец-два се појави еден лик на темата и нонстоп даваше супер типови за сингл од ниски лиги, и тоа се по 2.30 - 2.40 коеф. Постира едно 5-6 утакмици по 1 секој ден, и за само една промашена од 5 му се качија на курот и еве веќе го нема, не е ни активен на форумот.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Пак ќе кажам иако не сакам да влегувам во вакви дискусии ... Не е проблемот во твојата филозофија на кладење и валуе и незнам шо, камо среќа да ги кинеш нонстоп .. Проблемот е шо вие 5-6 души овде не сакате да прифатите дека постојат и други профитабилни начини и системи освен вашиот, и нонстоп ги омаловажувате типовите на некој што се води по различна логика од вашата.

Пред месец-два се појави еден лик на темата и нонстоп даваше супер типови за сингл од ниски лиги, и тоа се по 2.30 - 2.40 коеф. Постира едно 5-6 утакмици по 1 секој ден, и за само една промашена од 5 му се качија на курот и еве веќе го нема, не е ни активен на форумот.
Океј така нека биди ама дај не ме јеби објаснува некаква си вредност на 1.45.

Јас ниту имам преголема банка за да вадам пара ниту играм многу синглој од 50-60 месецот кладов 6 типој 5 погодив и пациентот со подпросечна интелегенција chazPazz почна да јади лајна.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Океј така нека биди ама дај не ме јеби објаснува некаква си вредност на 1.45.

Јас ниту имам преголема банка за да вадам пара ниту играм многу синглој од 50-60 месецот кладов 6 типој 5 погодив и пациентот со подпросечна интелегенција chazPazz почна да јади лајна.
Ало игра лански шампион со тазе печен прволигаш(ти даде пример Чикси)јас ти посочив уште еден Вардар-Скопје,и ти пак ме убедуваш дека 1.45 на кецот не вреди да се изигра,имале 3 повредени а овие се појачале го земале Хулахан :pos:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Hjuston-Minesota over 222.5 {1.75}
Memfis-Klivlend over 211.5 {1.80}
x50€ kolku da se prati
:kafence:
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Real Madrid - Alaves -- 7+
Bala Town - Cardiff -- GG3+
Delhi Dynamos - ATK (INDIA) -- X
Rayo Valecano - Huesca -- X2
Laval - Red Star -- X (млаце поризична)

Кој сака и може нека ги проба на ситно :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
pratejte go sity vikendov a i vo narednite kola ke sitkat seicite 100 % NEKOJA
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Mnogu ve inspirira Vane...
Да те ебе Садио Мане. ОООООООООоооооооооооооооооооооООООООООООООООООООООООООООООООООО FIREBALL

Како кучето мое нигде нема другоо, поголемо од кифла а помало од југоо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom