Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Логично ти е размислувањето нема што, ако ставрно искачаа ниските коефициенти тогаш кладилниците ќе беа во загуба. Туку работата е да го начекаш киксот на фаворитот па макар и добар коеф за двознак да се начека. Е сеа кои лиги вака ги играш обично ? Овие Белгициве со својата плеј оф лига и реално е да има киксови. Исто мислам и за Германија третите лиги каде што само првиот иде даље, тие у средина што се се убиваат од киксирање. Турците се хаос, а исто може да се каже и за Источно европските лиги.
Igram skoro site ligi evropski, singapur se dosta interesni za igranje ako vlezis vo semata, drugite pretezno gi izbegnuvam. Nema dobri i losi utakmici ima samo dobro i loso tipuvanje inace sekoja utakmica moze da e dobitna :)
Utre ke vidam sto i kako ali me vlece Akhisar X2, na net e 2.6 ke vidam nasive kladilnici sto ke ponudat za toj mec, Preceneta e Kasimpasa so koeficient od 1.5.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Да не ја дочека судијата што судеше денес на Андерлехт-Зулте зошто коментаторов на Супер Клуб кажа дека на Андерлехт им поништиле два регуларни голови.Бива толку да не може да фатам.Значи само 2+ ја чекав.Првата утакмица 4-3 завршила.Зулте во гости 9/9 до сеа 2+ и нормално сеа ќе ги пишам и нема потреба да изгубат.Башка не знам кој торко беше од Анделрехт негде на крај беше му пуштаат убава топка во шеснаесетник,типов ја пукна мислам дека до теренот на Зулте Варегем ја однесе.

Иначе денес поклон беше Мацлесфилд-Хајд 1@1.50.1-1 3+ беше 3.25 и тоа излезе .Не знам како може екипа која има 0-3-19 скор и коа игра на гости,за домаќинот да биде 1.50 коефициент.
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Дали се важат поените во евентуалните продолженија во играта вкупно поени во спортлајф ? ( за играчите знам дека се важат)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.586
Поени од реакции
3.600
Дали се важат поените во евентуалните продолженија во играта вкупно поени во спортлајф ? ( за играчите знам дека се важат)
Не се важат. Само во Бет Сити мислам се важеа
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Да не ја дочека судијата што судеше денес на Андерлехт-Зулте зошто коментаторов на Супер Клуб кажа дека на Андерлехт им поништиле два регуларни голови.Бива толку да не може да фатам.Значи само 2+ ја чекав.Првата утакмица 4-3 завршила.Зулте во гости 9/9 до сеа 2+ и нормално сеа ќе ги пишам и нема потреба да изгубат.Башка не знам кој торко беше од Анделрехт негде на крај беше му пуштаат убава топка во шеснаесетник,типов ја пукна мислам дека до теренот на Зулте Варегем ја однесе.

Иначе денес поклон беше Мацлесфилд-Хајд 1@1.50.1-1 3+ беше 3.25 и тоа излезе .Не знам како може екипа која има 0-3-19 скор и коа игра на гости,за домаќинот да биде 1.50 коефициент.
На Митрович два регуларни гола му поништија.

За играчи во Спортлајф даваат и кога нема понуда многу не само за финалињата, продолженија не ми се верува дека важат за играчи како во Бетсити.
 
M

Mamba.

Гостин
16:00 Cherepovec : Magnitogorsk - 6+ @ 2.25
17:30 Medvescak : Dynamo Moscow - 2 @ 2.30
20:00 Thurgau : Tigers - 1 @ 2.70

---

Питсбург има ногу повредени, се виде со Отава изгубиа 5-0, му а прекинаа серијата а Каролина има 2-3 повредени. . Мислам дека и тиа и тиа че дават па повише може да биде 6+ отколку двојка.
Бостон дома газат 12-0-2 а Отава и така и така, топло-ладно игра. Може да има некои заебанции исто каа Бостон - Бафало па би а избегнал.
Њу Џерси и Колумбус тука негде се со повредени, На Колумбус голманот мислам дека му се повреди. Може 6+ да се проба, у последно време и двата тима дават над 6 ама ми мириса на двојка тука.
Вашингтон со Ну Јорк Ренџерс незнам...Вашингтон последните 5 утакмици 4 испаднале 6+ а и виа Ренџерс тука негде се, последните 5 утакмици 3 испаднале 6+. Че а избегнам ама ако морам да а играм би а играл w2.
Торонто само една победа у последните 5 а Бафало последните 5 има 3 победи, последни се ама на Бостон му направиа проблеми. Ногу слаби се Торонто, ги сокинаа суспензии и повреди...0-5 тука.
Чикаго заебана, се може да биде таму.
Минесота исто че биде заебана, а и голманот му е повреден. Мислам дека че губе Минесота ама не а чепкам.
Далас продадиа некој нивни најдобри играчи и се очекуваше да бидат последни ама еве ги не се лоши. Го победиа Ванкувер и ЛА па мислам дека Нешвил нема да биде проблем за нив. Имат само една победено у последните пет. Мислам дека че биде 1.
Калгари и Едмонтон а имат најлошата одбрана. Ако гледаш на тоа 6+ се игра. Е сеа...и двата тима у последните 5 утакмици само 1 имат победено. На Калгари му се повредиа двајца добри играчи, едниот му е може да се каже најдобар у одбрана, а одбраната му е и онака дупка па без него мислам дека че бидат катастрофа. И w2 може.
Феникс со Сан Хозе...појма неам, и тука не се чепкам. Може да се игра w1 ама незнам...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
Витјаз - Спартак 1 гостиве имаат проблеми во клубот
Медвешчак -Динамо 2 овие бркаат некаков рекорд
Минск - Казан Т2 2.5+ 1,62 одлична квота
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.887
Поени од реакции
63.703
Kaде да најдам коефициенти за стрелци во Моцарт и во Копачка?
Барав и во билтен и во додатокот ...
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Kaде да најдам коефициенти за стрелци во Моцарт и во Копачка?
Барав и во билтен и во додатокот ...
https://www.mozzartbet.com/mk/oblozuvanje#55-27122013 за кошарка за играчи еве ти за моцарт, за копачка незнам досега немам видено дека има такво нешто...а за друг спорт ако ти е незнам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom