Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
исплатата на картица оди? дали можи со виза и колку е минималната исплата? интересна ми се гледа странава ќе направам најверојатно акаунт иако имам на бет365, бвин и на вил хил.
--- надополнето: 14 јануари 2014 во 21:08 ---
п.с направив акаунт, јас имам виза електроник од тутунска, гледам провизија е 2.5% како за мојава, како се овие картици од скрил може да се направи за наш државјанин таква или не оти гледам на нив нема провизија.
На скрил да правиш картичка? Не си комплицирај, ако не сакаш данок 2.5 повлекувај со банкарска трансакција , јас повлеков така еднаш 50еу е минимум , за точно 1 недела стигнаа... само што беше пред 2 години тоа да не прават сега проблем банките.... инаку слободно пишувај у подршка меилови на спрски па можеш и на македонски , многу се фер досега 2 пати ми имаат праќано бонуси како извинување за технички грешки .. друг пат ми имаат згрешено 3 пати зголемена добивка од таа што требаше да ја имам... никому ништо :) .. ама па коефициентите па и понудата за кошарка и видови на игра се тапа ..
 
L

Löwe

Гостин
Моментот кога Лазаров стана Пеналов....да му ебам се по список на судиите романски-ѓупски...педери смрдени 100000 пенали од кои пола непостоечки беа му свирнаа на Македонија и на крајот пробавњето на Миркуловски:facepalm:...вгаз да си го напикаат бодот..против Австрија пак ќе ги играм да изгубат ама тогаш нема 10 пенали да му свирнат
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Срамота е да не падне гол на Мкдонс и Брнмаут .... 1+п, 1+в ....ја чекам говнари.
--- надополнето: 14 јануари 2014 во 22:21 ---
Срамота е да не падне гол на Мкдонс и Брнмаут .... 1+п, 1+в ....ја чекам говнари.
--- надополнето: 14 јануари 2014 во 22:21 ---
Срамота е да не падне гол на Мкдонс и Брнмаут .... 1+п, 1+в ....ја чекам говнари.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
хаха брат летав до Бетсити ама џабе :icon_mrgr:
--- надополнето: 14 јануари 2014 во 17:13 ---

Ја таман да тргнав проверив за секој случај и глеам дека се поправиле.Дај боже да згрешат и во четврток.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
а бе Gateshead у 93 пенал ви даваат и него го промашивте,пу копилиња
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
За пеза.. две нули по 9 коеф ги ловам, ракомет алоо.. од фудбал од 6 утакмици нит една ... Лацио прв шут у 92 и гол... Ти ебам среќата
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
На скрил да правиш картичка? Не си комплицирај, ако не сакаш данок 2.5 повлекувај со банкарска трансакција , јас повлеков така еднаш 50еу е минимум , за точно 1 недела стигнаа... само што беше пред 2 години тоа да не прават сега проблем банките.... инаку слободно пишувај у подршка меилови на спрски па можеш и на македонски , многу се фер досега 2 пати ми имаат праќано бонуси како извинување за технички грешки .. друг пат ми имаат згрешено 3 пати зголемена добивка од таа што требаше да ја имам... никому ништо :) .. ама па коефициентите па и понудата за кошарка и видови на игра се тапа ..

таму и да депозираш од манибукерс, можеш да повлечеш на банкарска трансакција нема никаков проблем
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
да пробаме нешто вака за утре,т.е денеска

Сити-2-3 гола 1п
Билбао-тм1
Осасуна-2-3 2п
Порто-2-3 1п
Бенфика-2-3 2п
Милан-2+1п 1+2п
Галата-1+1п 2+2п
Шведска-2 полувреме (ако границата е 3.5)
 

Дејмон

Find Beautiful Girls from your town for night
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Има шанси Чикаго да ја сврти бе? Хокејот. 0-2 е ебате. Уште неа ја чекам.
 
M

Mamba.

Гостин
Слабо вечер...и Ислендерс ногу ги исфорсирав. Секогаш имат слаб старт па у 2/3 или 3/3 се враќат ама сега тешко.
И Чикаго че си губе...Крафорд да му ебеш голманот тапа е у последно време.
Бостон јака утакмица + голеви + туча :cuc:

Се промашив...

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Успеав се да промаша ама апсолутно се..каков малер ме затера то чудо нешто.. првин Чешка двојка сингл па потоа во врзано

Индијана минус
Њујорк-2јка
Шпанија-Норвешка плус
Данска да победи со хендикеп
Лацио-парма од нула до два гола

се промашив све...:facepalm:..немам повеќе зборови не знам што е ова
 
L

Löwe

Гостин
Успеав се да промаша ама апсолутно се..каков малер ме затера то чудо нешто.. првин Чешка двојка сингл па потоа во врзано

Индијана минус
Њујорк-2јка
Шпанија-Норвешка плус
Данска да победи со хендикеп
Лацио-парма од нула до два гола

се промашив све...:facepalm:..немам повеќе зборови не знам што е ова
Играј ја Австрија пак 2ка, да бидам рајат и да си знам дека нема да ја изгубиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom