Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
14 април 2012
Мислења
31.887
Поени од реакции
63.703
Koга ке научите дека утакмица која е "100%" сигурна и ја товарат буквално сите, не излегува?

Псж
Војводина
Бенфика

Слушам денес во кладилница, ако денес Бенфика не тепа, значи лузери се...
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
И Коритиба беше товарена, но тепаа копилињата во последна минута, ме извадија.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
HIBBERT и WEST повеќе од 3.5 / 4.5 слободни реализирани во бет сити во рускиот додаток 1.72 и 1.6!

овие две утакмици пејсерс ги уништија хит под кош... ендоставно жешките немаат соодветна одбрана за овие двајца... првата ги пуштаа малку послободно со чиста игра и овие нормално го користеа тоа и ги наполнија... во втората стегнаа со поагресивна обрана и двајцата ги праќаа на линија по 5 пати од кои уфрија 9 поени (на крај пак ги наполнија :D)... сакам да кажам дека хит ја научи лекцијата дека веќе не смеаат да им допушаат лесни поени кога се во рекет од кои 90% кога примат топка одат еден на еден и нормално тука имаат две опции... или да го остави или да си ги заслужат поените на малку потежок начин... и двајцата играат по 40 мин а за повреди ни на крај памет едноставно нема простор за такво нешто кај овие силни џинови.. Хиберт ми е малку посигурен кој сака да игра сингл... тоа од мене да не каже некој случајно само препишувам типови.. :D

hibbert 12-15, west 5-8
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.107
Поени од реакции
17.974
Значи у ова итаљанскава лига има најглупи правила жими се.

If at the end of regular play in the second leg an aggregate tie exists, the higher classified team moves on. The away goals rule is not used.

А ја се чудам зашто Ливорно троши време :facepalm::facepalm:
Абе оди бе и мене ми избегало тоа правило, а обично ги знам тие забеганите правила :D
И јас само на Ливорно треснав...
 
B

Beck's

Гостин
Za prv pat igrav deneska eci peci pec odsto nema utakmici:

Villareal 3+
PK 35 1
Winterthur GG
Arsenal 3+
Estudiantes 1
San Lorenzo 3+
Ceahla 3+

Koef. 64.46
 
Член од
13 март 2013
Мислења
159
Поени од реакции
24
Zamalek dava gol u prvo poluvreme
Wintertur 2+ prvo
Hamarby T1 ..tamanka se, okolu 5 koef.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
21
Ми држи вода и те како,годинава инди игра страшно посебно дома.Мајами скоро цела игра им се базира на Леброн,Вејд влече повреда,Бош не може да припари под кош,така да оваа би требало да биде 1.

Нино се надевам не си ја изиграл индијана за 500 че сингл и не си исчурел ко босански лонец :D
Другпат да ме слушаш што ти кажувам каква индијана какви бакрачи, се знаеше дека мајами нема да си дозволат после поразот дома пак да изгубат и нормално ги згазија како гниди;)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Нино се надевам не си ја изиграл индијана за 500 че сингл и не си исчурел ко босански лонец :D
Другпат да ме слушаш што ти кажувам каква индијана какви бакрачи, се знаеше дека мајами нема да си дозволат после поразот дома пак да изгубат и нормално ги згазија како гниди;)
Јбг замина возот више,не играше Инди толку лошо,ко што Мајами играше добро и колеткивно.Им ебем гнидите не промашија:D.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Го уплатив ливчето во спортлајф кај соборниот храм,можам да ги подигнам парите во Куманово,бидејки сум од Куманово?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom