Кладилница (Генерална дискусија)

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Имаат шанси барем да израмнат интер уште таа ми треба х2 ја чекам ...
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
ц ц ц , форест греен ме дозакопа денес ужас ден...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
508
Поени од реакции
130
L.James +!
C.Anthony +!
K.Durant +!
St.Louis 2!
Koef 13+,ja na ova bi isol so uplata od 500den,no nemozev da uplatam,ova so licnite podatoci me zagrisi,poveke i od danokot,ako saka nekoj da uplati,moze slobodno i za mene da pusti,za 300den..bi i dal sigurno 10% od dobivkata.. :)
A za uplatata bi se dogovorile po PP..
Ps:ako nekoj od ovie sto se kladat online,od forumot,da napravat 5-10% danok na uplata ili pak od isplata,za odredeno vreme bi napravile dobra para:D

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Вчера и денес 2 дена во кои не требаше да се игра или единствено да се стави 1 тикет за двата дена. Е тоа е тоа што го зборат некои, не играј по секоја цена а не вака се што си добил сеа враќај и врти се во круг. Не треба лакомо за ќарување.
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Ко да неќат да израмнат овие интер бе лелеле...(n)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Шо промаши бе Ѓуптин смрдлив.... ГГ ја чекам пак шинтер, со Лацио ме сјеба еве ги сега пак....
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.126
Поени од реакции
8.410
L.James +!
C.Anthony +!
K.Durant +!
St.Louis 2!
Koef 13+,ja na ova bi isol so uplata od 500den,no nemozev da uplatam,ova so licnite podatoci me zagrisi,poveke i od danokot,ako saka nekoj da uplati,moze slobodno i za mene da pusti,za 300den..bi i dal sigurno 10% od dobivkata.. :)
A za uplatata bi se dogovorile po PP..
Ps:ako nekoj od ovie sto se kladat online,od forumot,da napravat 5-10% danok na uplata ili pak od isplata,za odredeno vreme bi napravile dobra para:D

Sent from my HTC One using Tapatalk
nemas problem so licnite podatoci:

Измени ќе има и во делот на пријавувањето на данокот. Граѓаните веќе нема да добиваат потврди од обложувалниците за секоја добивка и нема да имаат обврска тие да ги чуваат и да поднесуваат годишна даночна пријава. Наместо тоа, обложувалницата ќе го одбива данокот од исплатата и ќе го уплаќа и ќе доставува извештај до УЈП.

- Ќе се редуцираат административните процедури. Играчите нема да треба да доставуваат ГДП, а обложувалниците нема да треба да издаваат потврда за секоја добивка туку ќе ги евидентираат добитниците во посебен формулар кој ќе го доставуваат до УЈП една во текот на месецот - објаснува портпаролот на Владата, Александар Ѓоргиев.
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
цццц невероватно еј па до толку да се смотани има 5000 шута на гол овие проклетите интер нека се обесат бе ај у курац нека се носат
 
А

Атомската мравка

Гостин
Данчевич - Рејнолдс 2
Бекингер - Тием 2
Божољац - Мартин 1

4.98
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Дечки некој искуство со онлајн кладење во Вил Хил ? Пошто на близоо бет365 е блокнато а не би се замарал со ВПН, прокси и слично а глеам Вил Хил си отвара без проблеми се мислам таму да почнам... Која картичка е најбоље за депизити оствање, да си терам преку Скрилекс и слично ако знае некој у кратки црти.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Дечки некој искуство со онлајн кладење во Вил Хил ? Пошто на близоо бет365 е блокнато а не би се замарал со ВПН, прокси и слично а глеам Вил Хил си отвара без проблеми се мислам таму да почнам... Која картичка е најбоље за депизити оствање, да си терам преку Скрилекс и слично ако знае некој у кратки црти.
То царе :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom