Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
Па ти ги замараш другите членови на форумот кога нема да ти излезе некоја сигурна , " Местат !!! ,Веќе нема фудбал , се е намештаљка, се е бизнис" и слично на тоа. Вечерва сите излегоа и нема пискање .Штама од тебе а ? Ајде иде викенд , сигурно некоја ќе "наместат" да те заебе .
Па гледаме, сите други што ги замарам ме пријавиле кај модераторите и се жалат на моето замарање. И ме банираа од темава.
Не знам само зошто те ангажирале тебе како адвокат.
Вчера ме бутна Порто, и ја одма по утакмицата пишав дека Порто мести за кладилници, по цена да не се пласира во ЛШ. Или па не?

Не знам само зошто си трошам тастатура на некој кој остава празно место меѓу збор и интерпункциски знак.
Да не речам, литературно неписмен.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
19:00 Rapid Vienna-Thun 1 2.0 koef
од лигава на преваранти не играм многу, оваа ми боди очи така друго ќе видиме до вечер
--- надополнето: Nov 28, 2013 9:13 AM ---
19:00 Rapid Vienna-Thun 1 2.0 koef
од лигава на преваранти не играм многу, оваа ми боди очи така друго ќе видиме до вечер
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Тун ги гледав против Динамо К. - очајна екипа, со играч више не може една асална шанса да направат, примија 2 гола ... резили.
 
L

Löwe

Гостин
Добро ама еднаш на 5-6 утакмици можи тоа кај Мајами/Индијана/Сан Антонио/Оклахома да се деси, да изгуби од некој ептен послаб од нив. Али кај Лејкерс тоа е секоја утакмица.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
14
Поени од реакции
5
Геврек и Sergio_RMCF се казнети со по -2 поени за проба за лажирање коефициент. Во ниту една кладилница на светот нема 4.85 за 5+ на Сити - Плзен, ниту 2.15 на 1+пп1+2пп на Сити - Плзен. Коефициентите се 3 и 1.3 соодветно.
Пријателче, мора да постои начин да се смени тип доколку се згреши, мојот тип за Сити беше
1+1p&2+2p, провери ја квотата, толку е, меѓутоа згрешив, ненамерна грешка. Мислам дека треба да постои опција за поправка, човечки е да се згреши :)
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
nameštanja uglavnom se vezuju za veliki broj golova, više od dva u poluvremenu, ili četiri i više na utakmici.
фино пишува овде,нема шанси ние да знаеме кои се наместени пошто за нас местени се 1-2,2-1 и кога фаворитот "мора" да тепа а заебал,а уствари се мести на голови и на никого не му е сомнителна таа утакмица.
се местело и ќе се мести само ни приближно толку многу,колку што некои овде тврдат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom