Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
33.665
Поени од реакции
86.237
Ne, jas minatata godina povlekov 6k vo 3 dena i do den denes nishto nema stignato.
Се зависи од банката. Јас работам во банка, и имаме еден клиент кој периодов почна почесто да прима пари преку Вестерн Унион и тоа обични суми од по 100-200 евра али од различни луѓе и држави, и верувај после 5-6 исплати одма влезе во листа на сомнителни клиенти и сеа го тормозат со изјави за потекло на парите итн итн.

Значи пак ќе кажам, зависи од банката, ете НЛБ не се замара изгледа премногу за не толку високи суми, други банки се замараат и тоа е тоа.
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.214
Се зависи од банката. Јас работам во банка, и имаме еден клиент кој периодов почна почесто да прима пари преку Вестерн Унион и тоа обични суми од по 100-200 евра али од различни луѓе и држави, и верувај после 5-6 исплати одма влезе во листа на сомнителни клиенти и сеа го тормозат со изјави за потекло на парите итн итн.

Значи пак ќе кажам, зависи од банката, ете НЛБ не се замара изгледа премногу за не толку високи суми, други банки се замараат и тоа е тоа.
Ama toa ako primash western union preku banka na primer? Dali mozhat da vidat primer vo menuvachnica Western Union ako primash ili Ria i da te tormozat taka?
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
41
Поени од реакции
20
На кој начин можам да повлечам пари од бет365?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.665
Поени од реакции
86.237
Ama toa ako primash western union preku banka na primer? Dali mozhat da vidat primer vo menuvachnica Western Union ako primash ili Ria i da te tormozat taka?
Се може. :) Само менувачниците претпоставувам се полабави од тој аспект, али сите трансакции ги следат од НБРМ и на крај краева они после треба да се правдаат пред државата ако дозволуваат сомнителни трансакции.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.665
Поени од реакции
86.237
Се слушаме понеделник. Или во куќата или покрај куќата.
Хаха вчера на заебанција на еден другар што продаде скоро стан му викам стај 50 000 евра на Надал и купи си трособен стан... Или живеј под мост. Среќа не се полакоми за трособен стан. :D

Инаку слободно сподели, на одмор сум секако ќе испратам добитен пар.
 
Член од
12 јуни 2021
Мислења
10
Поени од реакции
35
Хаха вчера на заебанција на еден другар што продаде скоро стан му викам стај 50 000 евра на Надал и купи си трособен стан... Или живеј под мост. Среќа не се полакоми за трособен стан. :D

Инаку слободно сподели, на одмор сум секако ќе испратам добитен пар.
А да си ставеше на Новак наместо еден ќе купеше три. :cool:
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
30
Поени од реакции
20
Се зависи од банката. Јас работам во банка, и имаме еден клиент кој периодов почна почесто да прима пари преку Вестерн Унион и тоа обични суми од по 100-200 евра али од различни луѓе и држави, и верувај после 5-6 исплати одма влезе во листа на сомнителни клиенти и сеа го тормозат со изјави за потекло на парите итн итн.

Значи пак ќе кажам, зависи од банката, ете НЛБ не се замара изгледа премногу за не толку високи суми, други банки се замараат и тоа е тоа.
Se prati ujp mene mi stigna danok da platam sega od 2015g so imam primano preku western money gram ria cela lista mi izvadija znaci i 10e da imas primeno ti si vlezen vo sistem i treba da platis danok a mnogu luge vo drzavata sto primaat pari preku western ili dr danok ne plakat
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.665
Поени од реакции
86.237
Se prati ujp mene mi stigna danok da platam sega od 2015g so imam primano preku western money gram ria cela lista mi izvadija znaci i 10e da imas primeno ti si vlezen vo sistem i treba da platis danok a mnogu luge vo drzavata sto primaat pari preku western ili dr danok ne plakat
Веројатно имаш примено поголема сума на пари, инаку зошто би плаќал данок на помала сума? Рековме дека толерираат до одредени суми кои не се баснословни, се над тоа може да те горат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.763
Поени од реакции
16.640
Хаха вчера на заебанција на еден другар што продаде скоро стан му викам стај 50 000 евра на Надал и купи си трособен стан... Или живеј под мост. Среќа не се полакоми за трособен стан. :D

Инаку слободно сподели, на одмор сум секако ќе испратам добитен пар.
Лани еден побратим го шитна 4ката гољф за 3 бона, сите пари на 2 коеф, и сега вози туран :cool:
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
30
Поени од реакции
20
Веројатно имаш примено поголема сума на пари, инаку зошто би плаќал данок на помала сума? Рековме дека толерираат до одредени суми кои не се баснословни, се над тоа може да те горат.
Znaci vo poveke navrati imam primano razlicni sumi na pari no ne mnogu golemi sumi bile prakani da recam 100e 200 350itn znaci imam rodnini vo australia i toa mie kako pomos se legalno znaci e sega od 2015 do sega sto sum primal pari mi se sobra danok za plakanje 2500e so znaci ako ne gi platam mozam da zarabotam krivicna prijava za zatajuvanje na danok plus toa od ujp ti kazuvat deka i 10e da primis ti mora da gi prijavis tie sredstva i danok da platis graganska obvrska bilo
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.841
Поени од реакции
9.752
Nlb e svetska banka, turi mu kurot na drugoto sam si ja brcas glavata vo vrekja. I za promena cim primas tolku pari na redovna baza mislam deka 5k evra e max od rodnini itn. Neka si otvorat smetka i vleci si pari. Ima miljarda legalni dupki ne bidete mrzi so glavata u zid.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom