Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Дали нашиве банки би правеле проблеми поточно во случајов НЛБ, ако месецов имам прилив од скрил од над 1000 евра?
Ne, jas minatata godina povlekov 6k vo 3 dena i do den denes nishto nema stignato.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Ne, jas minatata godina povlekov 6k vo 3 dena i do den denes nishto nema stignato.
Се зависи од банката. Јас работам во банка, и имаме еден клиент кој периодов почна почесто да прима пари преку Вестерн Унион и тоа обични суми од по 100-200 евра али од различни луѓе и држави, и верувај после 5-6 исплати одма влезе во листа на сомнителни клиенти и сеа го тормозат со изјави за потекло на парите итн итн.

Значи пак ќе кажам, зависи од банката, ете НЛБ не се замара изгледа премногу за не толку високи суми, други банки се замараат и тоа е тоа.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Се зависи од банката. Јас работам во банка, и имаме еден клиент кој периодов почна почесто да прима пари преку Вестерн Унион и тоа обични суми од по 100-200 евра али од различни луѓе и држави, и верувај после 5-6 исплати одма влезе во листа на сомнителни клиенти и сеа го тормозат со изјави за потекло на парите итн итн.

Значи пак ќе кажам, зависи од банката, ете НЛБ не се замара изгледа премногу за не толку високи суми, други банки се замараат и тоа е тоа.
Ama toa ako primash western union preku banka na primer? Dali mozhat da vidat primer vo menuvachnica Western Union ako primash ili Ria i da te tormozat taka?
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
На кој начин можам да повлечам пари од бет365?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Ama toa ako primash western union preku banka na primer? Dali mozhat da vidat primer vo menuvachnica Western Union ako primash ili Ria i da te tormozat taka?
Се може. :) Само менувачниците претпоставувам се полабави од тој аспект, али сите трансакции ги следат од НБРМ и на крај краева они после треба да се правдаат пред државата ако дозволуваат сомнителни трансакции.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Се слушаме понеделник. Или во куќата или покрај куќата.
Хаха вчера на заебанција на еден другар што продаде скоро стан му викам стај 50 000 евра на Надал и купи си трособен стан... Или живеј под мост. Среќа не се полакоми за трособен стан. :D

Инаку слободно сподели, на одмор сум секако ќе испратам добитен пар.
 
Член од
12 јуни 2021
Мислења
11
Поени од реакции
36
Хаха вчера на заебанција на еден другар што продаде скоро стан му викам стај 50 000 евра на Надал и купи си трособен стан... Или живеј под мост. Среќа не се полакоми за трособен стан. :D

Инаку слободно сподели, на одмор сум секако ќе испратам добитен пар.
А да си ставеше на Новак наместо еден ќе купеше три. :cool:
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
66
Поени од реакции
99
Се зависи од банката. Јас работам во банка, и имаме еден клиент кој периодов почна почесто да прима пари преку Вестерн Унион и тоа обични суми од по 100-200 евра али од различни луѓе и држави, и верувај после 5-6 исплати одма влезе во листа на сомнителни клиенти и сеа го тормозат со изјави за потекло на парите итн итн.

Значи пак ќе кажам, зависи од банката, ете НЛБ не се замара изгледа премногу за не толку високи суми, други банки се замараат и тоа е тоа.
Se prati ujp mene mi stigna danok da platam sega od 2015g so imam primano preku western money gram ria cela lista mi izvadija znaci i 10e da imas primeno ti si vlezen vo sistem i treba da platis danok a mnogu luge vo drzavata sto primaat pari preku western ili dr danok ne plakat
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Se prati ujp mene mi stigna danok da platam sega od 2015g so imam primano preku western money gram ria cela lista mi izvadija znaci i 10e da imas primeno ti si vlezen vo sistem i treba da platis danok a mnogu luge vo drzavata sto primaat pari preku western ili dr danok ne plakat
Веројатно имаш примено поголема сума на пари, инаку зошто би плаќал данок на помала сума? Рековме дека толерираат до одредени суми кои не се баснословни, се над тоа може да те горат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Хаха вчера на заебанција на еден другар што продаде скоро стан му викам стај 50 000 евра на Надал и купи си трособен стан... Или живеј под мост. Среќа не се полакоми за трособен стан. :D

Инаку слободно сподели, на одмор сум секако ќе испратам добитен пар.
Лани еден побратим го шитна 4ката гољф за 3 бона, сите пари на 2 коеф, и сега вози туран :cool:
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
66
Поени од реакции
99
Веројатно имаш примено поголема сума на пари, инаку зошто би плаќал данок на помала сума? Рековме дека толерираат до одредени суми кои не се баснословни, се над тоа може да те горат.
Znaci vo poveke navrati imam primano razlicni sumi na pari no ne mnogu golemi sumi bile prakani da recam 100e 200 350itn znaci imam rodnini vo australia i toa mie kako pomos se legalno znaci e sega od 2015 do sega sto sum primal pari mi se sobra danok za plakanje 2500e so znaci ako ne gi platam mozam da zarabotam krivicna prijava za zatajuvanje na danok plus toa od ujp ti kazuvat deka i 10e da primis ti mora da gi prijavis tie sredstva i danok da platis graganska obvrska bilo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom