Кладилница (Генерална дискусија)

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Dajte predlog 4 tipa GG.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Го отвори ли линкот што го поставив?

Го отворив линкот за таа жената која постојано добива добивки. Во ред, може е тоа сомнително и може има валкани игри во таа нејзина неверојатна среќа.

Но сепак последниот добитник на седумката е јавно објавен со име, презиме, фотографија и град во кој живее. Тоа е напредок, порано добитниците на седумките никогаш не се објавуваа, јас да се прашувам би направил како што е во САД, таму на самите лото тикети пишува дека добитниците на премиите задолжително мораат нивните податоци да се објавуваат инаку нема исплата на добивките.

Зарем мислиш дека е некој будала да прифати личните податоци да му бидат објавени дека погодил највисока квота во Моцарт фиктивно и да ја врати подоцна колата на организаторите?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Го отворив линкот за таа жената која постојано добива добивки. Во ред, може е тоа сомнително и може има валкани игри во таа нејзина неверојатна среќа.

Но сепак последниот добитник на седумката е јавно објавен со име, презиме, фотографија и град во кој живее. Тоа е напредок, порано добитниците на седумките никогаш не се објавуваа, јас да се прашувам би направил како што е во САД, таму на самите лото тикети пишува дека добитниците на премиите задолжително мораат нивните податоци да се објавуваат инаку нема исплата на добивките.

Зарем мислиш дека е некој будала да прифати личните податоци да му бидат објавени дека погодил највисока квота во Моцарт фиктивно и да ја врати подоцна колата на организаторите?
Лото ајде, сите знаеме како функционира.
Ама грепки бе?
И тоа сите добитни грепки години наназад да бидат доставени во Источна Македонија, поточно она каде што купува?
Па и јас да знам дека таму се паѓа главната награда, ќе купам 1.000, не 100 како Ѓурѓа.

Тоа за личните податоци, еве, на пример јас би бил тој што би дозволил личните податоци да бидат објавени.
Нормално, Моцарт ќе те исплати за тоа што ќе лажеш во нивно име, а најчесто тој човек е роднина на некој си таму што работи.

И да, немора да се објават личните податоци.
Сепак, ако е превисока сумата, има да ти влезат дома првата ноќ без разлика дали се парите кај тебе.
Знаеш каде живееме.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Лото ајде, сите знаеме како функционира.
Ама грепки бе?
И тоа сите добитни грепки години наназад да бидат доставени во Источна Македонија, поточно она каде што купува?
Па и јас да знам дека таму се паѓа главната награда, ќе купам 1.000, не 100 како Ѓурѓа.

Тоа за личните податоци, еве, на пример јас би бил тој што би дозволил личните податоци да бидат објавени.
Нормално, Моцарт ќе те исплати за тоа што ќе лажеш во нивно име, а најчесто тој човек е роднина на некој си таму што работи.

И да, немора да се објават личните податоци.
Сепак, ако е превисока сумата, има да ти влезат дома првата ноќ без разлика дали се парите кај тебе.
Знаеш каде живееме.

Знам кај живееме.
Но за да ги смениме работите мора да се преземат и ризици и да се бориме.
Мора да се донесат дали закони дали од организаторите на игри на среќа правилници крсти го како сакаш, мора да биде задолжително да се објават лични податоци на добитници на највредните награди, во спротивно постои простор за сомнежи околу манипулации.

Овде на темава многумина се сомневате во регуларноста на погодување највисока квота во Моцарт, но сепак секогаш се објавува име и презиме на тие кои погодуваат највисока квота.

Јас не би прифатил фиктивно да се објават мои податоци демек јас сум погодил највисока квота а после да им враќам автомобил и за тоа лажење да добијам симболичен надомест. Не тоа не прифаќам.
И да е точно тоа дека прават манипулации од организаторите со погодување највисока квота, сепак вие овде на форумов погодете 30.000 квота и ќе си земете солидни пари на таква погодена квота, дури и да не земете кола.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Знам кај живееме.
Но за да ги смениме работите мора да се преземат и ризици и да се бориме.
Мора да се донесат дали закони дали од организаторите на игри на среќа правилници крсти го како сакаш, мора да биде задолжително да се објават лични податоци на добитници на највредните награди, во спротивно постои простор за сомнежи околу манипулации.

Овде на темава многумина се сомневате во регуларноста на погодување највисока квота во Моцарт, но сепак секогаш се објавува име и презиме на тие кои погодуваат највисока квота.

Јас не би прифатил фиктивно да се објават мои податоци демек јас сум погодил највисока квота а после да им враќам автомобил и за тоа лажење да добијам симболичен надомест. Не тоа не прифаќам.
И да е точно тоа дека прават манипулации од организаторите со погодување највисока квота, сепак вие овде на форумов погодете 30.000 квота и ќе си земете солидни пари на таква погодена квота, дури и да не земете кола.
Ти не прифаќаш.
Има некој да му понудат 1.000 ЕУР, има да пука за Моцарт, а не па неговото име да биде објавено во некоја си наградна игра.

За Моцарт само се надоврзав. Не тврдам дека они местат. Ама ако испадне да ете некој си пак во 90+ фати најјака квота, не би ме чудело да местат.
Кај нас паричка во лебот местат кај кој да се падне, а не па за автомобил вреден 15к+
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ke izvadat i tie , nema da ostanat pokuso :)
Автоматски споено мислење:

Napravo 305.5+ ja stavam i neka pravat kako znaat
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Член од
11 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
8
Пријателска и на бет365

Дрита Боговиње - Трепча Митровица 4-2 конечен резултат (полувреме 0-1)

:uzi:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Пријателска и на бет365

Дрита Боговиње - Трепча Митровица 4-2 конечен резултат (полувреме 0-1)

:uzi:
На голој ги местет во второ и претходните со Кек и Радник или кој беа исто мислам на Албанциве им скидам капа за ова и да немаш инфо знајш како ке се движит утакмицата
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
8
На голој ги местет во второ и претходните со Кек и Радник или кој беа исто мислам на Албанциве им скидам капа за ова и да немаш инфо знајш како ке се движит утакмицата
Сите местат и тоа масовно ги има кај пријтелскиве, овој период ги имаше многу и секој ден по два три 2/1 1/2 ги имаше.

Краснодар за еден ден одигра 2 пријателски и тоа двете завршија 7+.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Baern-Efes 1 Efes e bes Larkin Bes Micic sega ako ne izgubat nikad nema 2,6 kvota svakako vredi

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom