Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Кралевите не успеаа да ја продолжат одличната серија од 2 натпревари без пораз, штета
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Ко Џони се осеќам во моментов...Ја играм 1 прва третина против нааајотепаната екипа општо во европа ние да се собериме ќе ги победиме бе племе нивно. А тренцин па прваци лани годинава царвет пак море мрш племе ваше Прегледај го приврзокот 183557
У позадина чат со Шумеча таблета :icon_lol:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Уште ова не ми се имаше случено.Наиме ја чекав Босна - Швајцарија ракомет 1,и утакмицата ја гледав ја имаше на една босанска телевизија заврши 21-15.Е сеа нема резултат нигдека,освен на босанскиве портали зашто Швајцарциве поднеле жалба дека на клупа е играч што го нема на записник,и му дадоа црвен картон на него.Е сеа се жалеле на ЕХФ и врска неам што ке се дешава.Има некој појма дали ќе ми биде квота 1 или ќе ми се рачуна како што е квотата за 1,пошто босанциве си тепаа 21-15 се одигра мечот до крај.....
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Уште ова не ми се имаше случено.Наиме ја чекав Босна - Швајцарија ракомет 1,и утакмицата ја гледав ја имаше на една босанска телевизија заврши 21-15.Е сеа нема резултат нигдека,освен на босанскиве портали зашто Швајцарциве поднеле жалба дека на клупа е играч што го нема на записник,и му дадоа црвен картон на него.Е сеа се жалеле на ЕХФ и врска неам што ке се дешава.Има некој појма дали ќе ми биде квота 1 или ќе ми се рачуна како што е квотата за 1,пошто босанциве си тепаа 21-15 се одигра мечот до крај.....
http://www.eurohandball.com/wch/men/2019/match/3/048/Bosnia+Herzegovina+-+Switzerland
На ЕХФ официјалниот сајт мечот го водат 21-15.(тоа е единствениот релевентен сајт по кого се раководат сите кладилници, барем за мечеви кои се под капата на ЕХФ)
Така да утре оди си по парињата, воопшто не се замарај со жалби, ревизи и сл.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
У никој случај не може да ти е недобитен тикетот, или ти е фатен или во најлош случај 1 квота.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Сепак добредојдена добивка пред АО опен,утре мислам да се заангажираме сите што пратиме повеќе тенис,па по 2-3 предлога за првиов ден :D
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Утре Хрватска и Норвешка ракометите + некој тип тенис од Стефан Кобето и ке има јако дуплирање јас мислам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Јас ако не те поебам нема кој. :D
Вака на прва: Надал 3-0, Симон, Возниацки. Утре ќе иде некоја анализа за некој хендикеп, веројатно Рафа, али чекам да видам граници.
 
Ф

Флеш

Гостин
Прв ден враќање и оп 300 ден. добивка ....:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Ме зезнаа само куртоните Монако(5/6),каде бе у низа нерешено бе сега најдовте ташаци бе ....За 4600 денари :icon_mrgr: Одиме утре нов обид,давајте предлози за 6 утакмици :pipi:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Јас утре Севиља 2 и Барса 2 на 1000че ќе ги пуштам 3.40 коеф, и ако влезе ќе пробам 2 пати да ги дуплирам парите на АО. Ако не влезе утре ќе додадам плус 1000 за да се занимавам на АО. Тој ми е планот и буџетот за оваа недела и не планирам да отстапувам од него.
 
L

Löwe

Гостин
Јас утре Севиља 2 и Барса 2 на 1000че ќе ги пуштам 3.40 коеф, и ако влезе ќе пробам 2 пати да ги дуплирам парите на АО. Ако не влезе утре ќе додадам плус 1000 за да се занимавам на АО. Тој ми е планот и буџетот за оваа недела и не планирам да отстапувам од него.
Да не има лабавење малце кај Барса со оглед на огромната осаменост на врвот и блискиот претходен натпревар ?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Да не има лабавење малце кај Барса со оглед на огромната осаменост на врвот и блискиот претходен натпревар ?
Утакмицата во четврток до кај 30та минута се играше, после беше ревијална и не трчаа многу. Поголем заебант може да биде инатот на баскијците кога играт против Барса отколку уморот. Иначе разликата е голема со Реал, али Атлетико со денешната победа е на -6. Пак е солидна али во никој случај нема да се опуштат. Плус нема и зошто да калкулират, далеку е сеуште ЛШ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom