Кладилница (Генерална дискусија)

M

MD_

Гостин
А типови денес послабо?
Многу слаба понуда викендов освен Палермо вчера што ја пуштив не гледам други утакмици со добар коефициент, ок можеби и Остерсундс денеска не беше лоша за X2 ама изиграа тежок натпревар со Паок четвртокот па не ми се ризикуваше

Пиши некој предлог ти ако имаш за денеска..

Динамо Минск ја пратам, мислам вреди да се брка 1 тука ако издржат уште малку гостите
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
Многу слаба понуда викендов освен Палермо вчера што ја пуштив не гледам други утакмици со добар коефициент, ок можеби и Остерсундс денеска не беше лоша за X2 ама изиграа тежок натпревар со Паок четвртокот па не ми се ризикуваше

Пиши некој предлог ти ако имаш за денеска..

Динамо Минск ја пратам, мислам вреди да се брка 1 тука ако издржат уште малку гостите
Еспањол е кец денес.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MD_
M

MD_

Гостин
Еспањол е кец денес.
Ги гледав минатиот пат со Севиља изиграа одлично во прво полувреме а после во второ потоп, како да не се баш најдобро физички подготвени.
А овие Легањес не се толку лоши поготово во офанзива знаат да дадат гол, може таа и ГГ да се брка и така 2.15 има
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Смејсе колку сакаш бе брат,тенисот не е споредлив со фудбалот,кошарката,ракометот,ватерполото,боксот,рагбито,пливањето и многу други спортови со физички контакт..имам играно тенис и неможиш да ми докажиш дека е потежок од било кој овие спортови што ги набројав,неспоредливо е па што сакаш пиши.
Не можеш да ги споредуваш врз основа на физичкиот контакт меѓу противниците кога во едниот спорт тоа нешто не постои.
Значи тенисот е индивидуален спорт, тргни од тука, а "тежината" не се мери од тоа колку на играчот му држи гзот да јаде или даде чотек, во превод да биде на врвот од сељачките случувања во тимските спортови.
Ти напиша дека тенисот бил боза, затоа и се изнасмеав и ти дадов пример дека не е така.
Можеби си играл тенис, можеби и си боксувал, но со каков интензитет не е важно? И јас имам играно 100 пати фудбал и сега ќе ти речам дека е прилично едноставно, боза, а тоа што немам абер е сосема друга работа....
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Ги чекам уште ебаните Зенит Т12+ и ГГ со 20 динара 10.000 ми носи ама јас сум проклет нема да ги даде.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
. Прочитај изјави и мислења на луѓе што се бават со тој спорт, експерти, сите викаат дека напротив Конор воопшто не се посрамоти вчера дури и првите 3-4 рунди он ги победи. Баш добро боксуваше за човек што примарен спорт не му е боксот и што го вежбал само 6-8 месеци. Те молам престани веќе да дискутираш за работи кои не ги разбираш.
Јас се извинувам што ќе сум офтопик.
Тоа што Конор победи во првите 3 рунди е класична тактика на Флојд, мислам дека секој боксер што би бил на местото на Флојд би постапил така и ќе ја истера борбата со истата тактика. Од хеликоптер се гледаше дека единствен мотив на Флојд се парите, никаков престиж не му е 50ката во однос на парите. Флојд е 40 години и веќе 2 години беше пензиониран и според мене мислам дека беше далеку од спремен, во ваква форма он лесно ќе изгубеше од Пакијао или како и да се изговара.
Против ваков немотивиран и неспремен Флојд добро се покажа, али против 30 годишен боксер во форма и со мотивација мислам дека ни до 5та рунда нема да издржи Конор.
Уште од самиот старт беше нонсенс борбава, не знам со кој памет толку очекуваа и толку голем ќеш беше уплатуван на Конор низ цела Америка.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
84
Да даде господ сите играчи на звезда и партизан да изумрат. Маме ви ебам. Толку ли бе неможете по еден факинг гол да дадете а? Пичка ви материна ѓјупска!!!
Арно се откажав од кладење на грчко првенство сега треба и од нивните браќа да се откажам.. Жените на сите да ви ги ебам..Мрш!!!!
 
Член од
28 август 2017
Мислења
3
Поени од реакции
3
@Bomba5 теренот беше катастрофален, во спротивно ќе имаше 2-3 гола сигурно. Два пати на 100% шанса за Звезда одскокна топката. Плус заморот од лига европа си го направи своето.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
84
@Bomba5 теренот беше катастрофален, во спротивно ќе имаше 2-3 гола сигурно. Два пати на 100% шанса за Звезда одскокна топката. Плус заморот од лига европа си го направи своето.
Разбирам ама во четвртокот тепаа и двете и во форма се затоа очекував барем по еден гол да дадат ама ништо.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Разбирам ама во четвртокот тепаа и двете и во форма се затоа очекував барем по еден гол да дадат ама ништо.
Не да се правам паметен ама од златни Австријци и Швајцарци што се закон за голој ти најде во Србите да се пикниш?и тоа во најголемото и најжестокото дерби?..сам си крив тука брат
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
84
Не да се правам паметен ама од златни Австријци и Швајцарци што се закон за голој ти најде во Србите да се пикниш?и тоа во најголемото и најжестокото дерби?..сам си крив тука брат
Veciti derbi:D
Затоа ги одбрав.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.274
Аууу англичаните како колективно договорени денеска,од 10 утакмици вкупно 11 гола во конференција,првпат во овие 5/6 години од кога ги уплаќам вакво коло да има...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom