Кладилница (Генерална дискусија)

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Видеотон е екипа на премиерот Орбан нешто како Вардар со Самсоненко и Мијалков, треба да се прошетаат до титулата
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Видеотон е екипа на премиерот Орбан нешто како Вардар со Самсоненко и Мијалков, треба да се прошетаат до титулата
Кур ме боли, те прашав дали ќе тепаат денес. :D Не шала на страна добра квота имаат а два икса имаа дома, ваљда ќе добијат денес. Шахтјор исто би требало да добие, ќе им направи солидна предност Динамо ако киксаат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ако игра Шчепович треба да му ги истурат мозокот на Дебрецен, кој кур фактор се Дебрецен? Банкнотирана екипа беа до пред некоја година.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Ако игра Шчепович треба да му ги истурат мозокот на Дебрецен, кој кур фактор се Дебрецен? Банкнотирана екипа беа до пред некоја година.
Видеотон, Барти, Возниацки, Сити 2 2+, препиши Џонка, 3 и кусур квота. ;)
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Видеотон е екипа на премиерот Орбан нешто како Вардар со Самсоненко и Мијалков, треба да се прошетаат до титулата
Не е пушкаш академијата негова екипа,во неговото родно место и стадион им направи ако не се лажам?

Иначе за денес на скоро секој тикет ги имам Мансфилд - 1 и К.Палас - 1 додадени ми се плус Лидс - 1 и Лутон - 2 па овие 4 ако испаднат сигурно имам солидна добивка.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Не е пушкаш академијата негова екипа,во неговото родно место и стадион им направи ако не се лажам?

Иначе за денес на скоро секој тикет ги имам Мансфилд - 1 и К.Палас - 1 додадени ми се плус Лидс - 1 и Лутон - 2 па овие 4 ако испаднат сигурно имам солидна добивка.
Videoton se..trener im e Nikolic so osvoi lani titula so Partizan..imaat i nekoj dobri igraci.
 
M

MD_

Гостин
Солиден тим се Видеотон а и овој Николич е тренериште, не за џабе го елиминираа Бордо во квалификациите за Европа лига

Инаку за денеска..
Лидс - Престон 1
Нант - Марсеј 2+0

Во живо на Ватфорд - Ливерпул да паднат уште 2 гола за дуплирање
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сити очекуван резутат со оглед дека ја имам т2 2+..секоја чест ..сега ќе дадат 1 гол и така ќе остани ..да ти изнаебам Сити и Шахтјор..мрш копилиња гнасни
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Сити очекуван резутат со оглед дека ја имам т2 2+..секоја чест ..сега ќе дадат 1 гол и така ќе остани ..да ти изнаебам Сити и Шахтјор..мрш копилиња гнасни
Ete ti gi be ne plachi ajde
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
672
Поени од реакции
2.323
Eeeeee sve da si ebam, so koj pamet prepisav tip od stefan kobe i dzoni vajsmiler??? Samo Videoton za 5iljadi...

Ok, gleam sea gol dale u 96ta... sea ne mi se krivi stefi i dzoni, ja sum kriv sto ja igrav t1 : )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom