Кладилница (Генерална дискусија)

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Stefan-kobe се израдва бе ѓубре?

Видеотон во стилот на Велешта..се играше се додека не дадат гол за победа:pos::pos::pos:..ви реков оваа година милум силум титула освојуваат и вреди да се играат само што имаат ептен отепан играчки кадар за амбициите што ги имаат,мораше некој Бразилец и Португалец да земат а не со Срби да прават екипа..Шчепович и Лазович моментално во Партизан неможат место да фатат, а овде се главни играчи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
@Stefan-kobe се израдва бе ѓубре?

Видеотон во стилот на Велешта..се играше се додека не дадат гол за победа:pos::pos::pos:..ви реков оваа година милум силум титула освојуваат и вреди да се играат само што имаат ептен отепан играчки кадар за амбициите што ги имаат,мораше некој Бразилец и Португалец да земат а не со Срби да прават екипа..Шчепович и Лазович моментално во Партизан неможат место да фатат, а овде се главни играчи.
Ај да не, задња ја чекам и душа ми извадија се да им ебам. Изгледа немаат абер овие, се пораѓаат секое можно коло, дно од екипа.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ај да не, задња ја чекам и душа ми извадија се да им ебам. Изгледа немаат абер овие, се пораѓаат секое можно коло, дно од екипа.
Порто го купија минатогодишниот најдобар играч од Гимараеш ѓуптинот Марега и веднаш на првиот натпревар постигна 2 гола...утре има глата да му ја издупат на Тондела..ќе ги претепаат..ете ти една од мене
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Порто го купија минатогодишниот најдобар играч од Гимараеш ѓуптинот Марега и веднаш на првиот натпревар постигна 2 гола...утре има глата да му ја издупат на Тондела..ќе ги претепаат..ете ти една од мене
Може Порто, ги гледав прво коло 4-0 тепаа, а требаше 17 голови да дадат, огин од екипа се. Е сеа на гости по тоа нивите се е можно, ама ако игра Порто ко првата текма ќе тепа 100%. Што квота е?

И Зенит треба да е кец, добра квота а газат, нарочито дома. Манчини ги препороди и играат страшно добро, пред 2 кола го акнаа Спартак 5-1.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Може Порто, ги гледав прво коло 4-0 тепаа, а требаше 17 голови да дадат, огин од екипа се. Е сеа на гости по тоа нивите се е можно, ама ако игра Порто ко првата текма ќе тепа 100%. Што квота е?

И Зенит треба да е кец, добра квота а газат, нарочито дома. Манчини ги препороди и играат страшно добро, пред 2 кола го акнаа Спартак 5-1.
Русите се преголеми местачи,немој да имаш доверба во тие копилиња
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
За кој кур Копенхаген ги играв, а во последна секунда ги ставив пред да го пуштам ливчето ти ебам глупакот :tapp:

За утре: Јунајтед, Фенорд, Порто, Брага
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Дебелиов Агбонлахор не можеше ли еден гол да даде му ебам свински
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.052
Ме интересира 0-0 ако завршеше Видеотон какво ќе беше оправдувањето? Гледам сеа сте пишувале дека Орбан одлучувал крај кога е затоа 90+6 гол, ама на 0-0 што ќе кажевте? @Џони Вајсмилер
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ме интересира 0-0 ако завршеше Видеотон какво ќе беше оправдувањето? Гледам сеа сте пишувале дека Орбан одлучувал крај кога е затоа 90+6 гол, ама на 0-0 што ќе кажевте? @Џони Вајсмилер
Не знам, убеден бев дека ќе победат па затоа воопшто не се изненадив од пеналот или времето кога го дадоа голот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Ме интересира 0-0 ако завршеше Видеотон какво ќе беше оправдувањето? Гледам сеа сте пишувале дека Орбан одлучувал крај кога е затоа 90+6 гол, ама на 0-0 што ќе кажевте? @Џони Вајсмилер
Добро де, и да не тепаа нема везе, поентата е дека се проект на Владата и дека ќе бидат гурани до крај на сезона. Ете вакви работи одлучуваат за шампион, пенали во судиско продолжение, црвени картони, бла бла...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Каков состав изваде Порто..има 18 гола да дадат

@Near

Да не знаеш случајно за Руските клубови дали и за во Европските натпревари важи она руското правило 5 странци и 6 руски фудбалери во составот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom