Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
понудата и квотите ви се тие ако не ви чини шо играте , никој ни ве кради ни ви бара нешто (освен 10% државата друго СЕ си е правила на игра на приватна бизнис компанија)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.659
Многу лоши резултати деновиве, не знам кој им курац... И тоа избегавам да играм само на реалните, ете пробувам некои хендикепи и баш ги бодам тие што не искачаат, а еве пример Цонга што не ни мислев дека може сет да изгуби си губи 2-0 у сетови ко кретеноид. :D

За утре, јас не гледам како Хасе ќе земе повеќе од 6-7 гемови вкупно во мечот. Централен терен кој е поспор од вториот по големина каде Надал го одигра својот прв меч на турниров, Надал кој е во најдобра форма во последниве 3 години и противник кој нема никакво оружје за да креира лесни поени, а против Надал без лесни поени си мртов противник. Плус да го додадеме фактот дека Надал иде што побрзо да си ја заврши работата за да зачува гориво за завршницата на турнирот. Да не тупам многу 3-0 и минус гемови е типот за мечов.

Вториот меч кој ми падна во очи и Ерани-Младеновиќ. 1.45 на Кики според мене е Must bet колку и да звучи чудно пошо се жени нели и пошо Ерани е добра на земја. Али Ерани од пред 3-4 години и оваа Ерани немаат благе везе, до толку е падната што мораше да игра квалификации за Ролан Гарос, а порано беше во топ 10. Од друга страна Младеновиќ ја игра својата најдобра сезона во кариерата, во ненормално добра форма е и игра пред домашната публика, значи сите факти се на нејзина страна. Ерани нема сервис и очекувам Кики да ја торпедира со ритерни, а Кики има солиден сервис и одлични волеи така да очекувам да ја измлати во два сета. Кец доволно и е, да не се ебаваме со точен резултат. :D
:pivo2::pivo2:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.319
За утре Киргиос,Иснер, Чилиќ, Вавринка. Некој има нешто да каже за да ме оддалечи од типовиве? :D
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
За утре Киргиос,Иснер, Чилиќ, Вавринка. Некој има нешто да каже за да ме оддалечи од типовиве? :D
Само напред еднаш се живее.
Страв од Енди Мареј и квота 1.07 ? :D

Ќе се опариш со квотата на Чилич од 1.02

Ќе пробам јас со Радвањска 1, дублот Рам и Клаџи како и да се вика да победат, Вердаско, Киргиос.
 
L

Löwe

Гостин
Вердаско (ако не го фатат бубачките) има да го одучи од тенис летварот Ербер. 1.30 е поклон како што рековме ако се избегне напишаното во заградата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.659
Одлично Стефане. Продолжи така :oleee:
Да ми јадеш маде.

За утре вака...
Чилиќ-Кравчук 3-0 1.45
Овој Кравчук е залутан во ждребов. Го доби Делбонис во првото коло кој беше дојден повреден и тотално неспремен, не знам зошто не откажа учество. Кравчук има само солиден прв сервис и ништо друго, летва класична, а Чилиќ ваквите ги решавал лесно отсекогаш. 1.45 ми вреди ептен, не би требало да има мака братот усташки. Ако има, се знае што следи, клетви и само клетви.

Ферер-Лопез 1 1.65

Овде го бирам послабиот од двајцата слаби. :D Катастрофална сезона имаат и двајцата, Ферер нарочито, пропаднат е ептен, ама во задње време подигрува по нешто, не е до толку ужас, иако е прилично лош. Е сега Фели е приказна за себе, едини Шпанец на кој земјата му е најслаба подлога, класична мувла од играч, само слајсува ко кретен, нема форхенд, има само многу добар сервис кој на земја не може да дојде до израз ко на побрзите подлоги. Пред 2 недели играа во Рим и доби Ферер, а на три добиени сета нема што да бара Фели проотив него, башка на Ферер итно му требаат 2-3 врзани победи.

Куевас-Кикер 3-0 (не знам квота)

Нема да замарам многу за мечов, само ќе кажам дека Кикер е аматер и дека ќе изгуби како говедо утре.
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Да ми јадеш маде.

За утре вака...
Чилиќ-Кравчук 3-0 1.45
Овој Кравчук е залутан во ждребов. Го доби Делбонис во првото коло кој беше дојден повреден и тотално неспремен, не знам зошто не откажа учество. Кравчук има само солиден прв сервис и ништо друго, летва класична, а Чилиќ ваквите ги решавал лесно отсекогаш. 1.45 ми вреди ептен, не би требало да има мака братот усташки. Ако има, се знае што следи, клетви и само клетви.

Ферер-Лопез 1 1.65

Овде го бирам послабиот од двајцата слаби. :D Катастрофална сезона имаат и двајцата, Ферер нарочито, пропаднат е ептен, ама во задње време подигрува по нешто, не е до толку ужас, иако е прилично лош. Е сега Фели е приказна за себе, едини Шпанец на кој земјата му е најслаба подлога, класична мувла од играч, само слајсува ко кретен, нема форхенд, има само многу добар сервис кој на земја не може да дојде до израз ко на побрзите подлоги. Пред 2 недели играа во Рим и доби Ферер, а на три добиени сета нема што да бара Фели проотив него, башка на Ферер итно му требаат 2-3 врзани победи.

Куевас-Кикер 3-0 (не знам квота)

Нема да замарам многу за мечов, само ќе кажам дека Кикер е аматер и дека ќе изгуби како говедо утре.
И добра жена.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
Да ми јадеш маде.

За утре вака...
Чилиќ-Кравчук 3-0 1.45
Овој Кравчук е залутан во ждребов. Го доби Делбонис во првото коло кој беше дојден повреден и тотално неспремен, не знам зошто не откажа учество. Кравчук има само солиден прв сервис и ништо друго, летва класична, а Чилиќ ваквите ги решавал лесно отсекогаш. 1.45 ми вреди ептен, не би требало да има мака братот усташки. Ако има, се знае што следи, клетви и само клетви.

Ферер-Лопез 1 1.65

Овде го бирам послабиот од двајцата слаби. :D Катастрофална сезона имаат и двајцата, Ферер нарочито, пропаднат е ептен, ама во задње време подигрува по нешто, не е до толку ужас, иако е прилично лош. Е сега Фели е приказна за себе, едини Шпанец на кој земјата му е најслаба подлога, класична мувла од играч, само слајсува ко кретен, нема форхенд, има само многу добар сервис кој на земја не може да дојде до израз ко на побрзите подлоги. Пред 2 недели играа во Рим и доби Ферер, а на три добиени сета нема што да бара Фели проотив него, башка на Ферер итно му требаат 2-3 врзани победи.

Куевас-Кикер 3-0 (не знам квота)

Нема да замарам многу за мечов, само ќе кажам дека Кикер е аматер и дека ќе изгуби како говедо утре.
И тебе да те ебам
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Сега не плачеш, не ти се криви сите богови?
не, и да загубев немаше да се жалам, затоа што уплатата е смешна, кога Колшрајбер изгуби од Чорич финале после водство 1-0 во сетови и водство со брејк во вториот, па пет неискористени меч топки, па водство со брејк во третиот,кога Мареј изгуби од 4-0 трет сет водство и сервис, кога Џокович изгуби од Гофан, кога Вавринка освои 5-6 поени цел меч на сервис на Куевас и загуби со 2-0, кога Плискова на домашен терен во финале имаше 1-0 во сетови 4-3 втор сет и сервис, кога Мареј изгуби 2-0 од Борна Чорич кој е дрво оваа сезона, тогаш уплатите беа над 500е,
Што ти е поентата, дека со ова сум квит, дека за џабе се жалам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom