Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Olivo so Hernandez treba da e cist 1, Olivo go gledav vcera izigra strasno dobro, Hernandes imase 3 meca vo 3 seta, poslednite dva protiv Bagnis i sinoka protiv Munar bea dosta teski i iscrpuvacki mecevi, sinoka igrase dobro ama ne veruvam deka e spremen fizicki da se sprotistavi denes protiv Olivo, koef sabalje bese dobar 1.50 ama e vo konstanten pad momentalno e 1.36
Tesko od Olivo... go cekam Olivo i Igokea h1 6.5 ........... vodese 5-4 i izgubi 5-7 a i sega gubi 0-2 ... ovie celendzerive nemozam da gi pogodam nikako
Go gleam i momentalno si go vrati brejkot i pobara medical daj barem predaj u pm....
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
Tesko od Olivo... go cekam Olivo i Igokea h1 6.5 ........... vodese 5-4 i izgubi 5-7 a i sega gubi 0-2 ... ovie celendzerive nemozam da gi pogodam nikako
Go gledam mecot i ne mi se veruva sto gledam, najgolemite svetski teniski eksperti da dojdat i da me ubeduvaat deka ovoj mec e regularen nema sansi da me ubedat, pazi sto se desava, prv set Olivo vodi 5-4 so brejk, i gubi tri gema vo niza na nula, Hernandez go zema prv set so osvoeni 10% poeni na vtor servis, vtor set Hernandez vodi 5-3 so brejk i servira, Olivo gi zema lesno narednite 4 gema i go osvoi setot, i eve sega 2 min po zavrsuvanje na vtor set nema koef za pobednik na bet365, i tie verojatno ne se svesni kako sega ke go namestat tretiot set ovie dvajca akteri
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Go gledam mecot i ne mi se veruva sto gledam, najgolemite svetski teniski eksperti da dojdat i da me ubeduvaat deka ovoj mec e regularen nema sansi da me ubedat, pazi sto se desava, prv set Olivo vodi 5-4 so brejk, i gubi tri gema vo niza na nula, Hernandez go zema prv set so osvoeni 10% poeni na vtor servis, vtor set Hernandez vodi 5-3 so brejk i servira, Olivo gi zema lesno narednite 4 gema i go osvoi setot, i eve sega 2 min po zavrsuvanje na vtor set nema koef za pobednik na bet365, i tie verojatno ne se svesni kako sega ke go namestat tretiot set ovie dvajca akteri
Go gledav i jas.... katastrofa... 2 set pustiv prviot ne go gleav ...
Ке го наместат така што сега контра поголемиот коеф за конечен тип ќе искочи односно Хернандез би тепал ако местат ако не некој брејк ке местат па пак ќе вртат.... јас го чекам Оливо 1 за добивка... дај боже да не е местена него да е поквалитетен Оливо...
 
Z

zlaki

Гостин
фаќа ли некој нешто или само јас губам цело време...да му *бам мајката ќорава...
 
A

Aexil Kong

Гостин
Одиме.
Милдзбро : Вотфорд - 2
Ренова : Брегалница - Х
Киево : Милан - Х
Хихон : Валенсија - 2
Виљареал : Селта Виго - 2
4/5
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Пак си искочи она со фаворитите дека играат ГГ3+. Баерн, Јуве, Реал, Арсенал, Атл.Мадрид...

Денес вака ќе изиграм:

-Лацио 1
-Сасуоло 1
-Валенсија X2и2+
-Фејнорд 2
-Ајакс 2
-Ѕвезда 1
-Атл.Билбао 1Xи2+
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.726
Go gledam mecot i ne mi se veruva sto gledam, najgolemite svetski teniski eksperti da dojdat i da me ubeduvaat deka ovoj mec e regularen nema sansi da me ubedat, pazi sto se desava, prv set Olivo vodi 5-4 so brejk, i gubi tri gema vo niza na nula, Hernandez go zema prv set so osvoeni 10% poeni na vtor servis, vtor set Hernandez vodi 5-3 so brejk i servira, Olivo gi zema lesno narednite 4 gema i go osvoi setot, i eve sega 2 min po zavrsuvanje na vtor set nema koef za pobednik na bet365, i tie verojatno ne se svesni kako sega ke go namestat tretiot set ovie dvajca akteri
тепа Оливо сега регуларен е ??

по тие челенџерите на земја сите од поблизок ранг настапуваат нон стоп и буквално секој секого може да го победи,за љубителите на тенис може да се изнагледаат размени,али за тие што чекаат тикет поарно само да видат како завршиле
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
тепа Оливо сега регуларен е ??

по тие челенџерите на земја сите од поблизок ранг настапуваат нон стоп и буквално секој секого може да го победи,за љубителите на тенис може да се изнагледаат размени,али за тие што чекаат тикет поарно само да видат како завршиле
Nema vrska koj pobedi, mecot bese namesten, tretiot set ne znam ama prvite dva bea namesteni garantiram so glava, zemi najdi snimka od mecot i gledaj, vo prviot set kade Olivo bese dosta podobar i servirase za set odednas zaboravi da igra, i zagubi 3 gema od koi 2 na svoj servis na nula, vtoriot set Hernandez bese dosta podobar, vodese so 5-3 i servirase, Olivo kao demek imase nekoja povreda i odednas Olivo stana supermen, kakva povreda kakvi bakraci, bez problem si zema 4 gema vo niza i go osvoi setot, bet365 vo nekolku navrati totalno gi trgase koeficientite, a imase prenos vo zivo taka sigurno ne gi blokirase koef poradi nedostatok na informacii, ova obicno se desava koga ima golemi uplati, vo tenisot momentalno se mesti nagolemo, se mesti na sekoj mozen nacin zatoa sto skoro e nevozmozno da se dokaze, gi otkrivaat po golemite uplati koi se vrsat ama aj dokazi nekoj teniser namestil mec, aj dokazi deka napravil namerno dupla greska i deka namerno mavnal aut, kako sto kazav na ITF turnirite nagradite se smesni i normalno e deka ke ima mnogu teniseri sto ke mestat, i ne mestat samo teniserite, eve ti slucaj vo Turcija CtnknQ0WgAAYKoh.jpg
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Twente 2+
Orebro 2+
Malmo 2+
SpartaP 1t12+
Fener 1t12+
Mainz 2+
Airbus 2+
Ajax 2+
Koef 5+ uplata 1000den



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
Inter-Cagliari 1.33 - 5.00- 10.00 ми се чини ги прецениле Интер, оваа би ја играл aзиски на Каљари +1 (2.7 коеф), +1.5 (1.95) или евентуално (+2) (1.55).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom