Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.716
годинава дортмунд нема да носи добивки, наместо шурле требаше некој млад перспективен, геце од ко ојде во баерн ко попарен игра, кастро за во куп текми дали е добар и така натаму
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Јас играм максимум 4-5 натпревари многу ми се 15-20,+20 колкав кофициент имаат ?? 1.30, 1.25? ајде бе ке гризам нокти од нервоза, 4-5 натпревари не можам да погодам, ке погодам 15 ???

Мене за конечен тип ми беше зборот, така да ги играш најзаебани се
Јас така минатата сезона до декември негде ги играв кецови и двојки, и ич не ми идеше. На сред сезона почнав вака да играм 2+ цела, и не се замарам дали е кец или двојка. Еве денес пример од 24 утакмици Лига 1 и 2, само 2 не завршија 2+, а им даваат по 1.30 скоро секогаш. Не викам дека се прават пари вака, тешко е да фатиш 15 утакмици, али за забава за 50фче таман си е
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Прегледај го приврзокот 156013

во финалето во синсинати плискова ја плесна кербер 2-0. пред тоа имале тесни дуели, ова никако не може кербер да биде зицер плус со хендикеп...........јес да кербер неуморна е се бори нон стоп секое топче да го врати , но моментално плискова сервира и удира од основна линија проектили кои паѓаат на противничка основна линија и не оставаат контранапад од противничката
Далеку од зицер е ова со хендикепов, затоа реков вреди да се проба. Мислам дека Плискова би била премногу импресионирана од финалево и не би можела 2 добри меча да изигра против најдобрите 2 тенисерки.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
‘‘
Вау, какво размислување. :D

Па Кастро денеска игра крило, што не е негова примарна позиција, Кагава го нема. Дембеле имаше мала повреда, играше за Франција некни и затоа не стартува.
Следно коло
Роде-Кастро
Дембеле-Кагава-Ширле
Ауба

Не знам...:D

Го заборавив и малиот Емре Мор.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.716
‘‘
Вау, какво размислување. :D

Па Кастро денеска игра крило, што не е негова примарна позиција, Кагава го нема. Дембеле имаше мала повреда, играше за Франција некни и затоа не стартува.
Следно коло
Роде-Кастро
Дембеле-Кагава-Ширле
Ауба

Не знам...:D

Го заборавив и малиот Емре Мор.
к** ќе свиткат
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Далеку од зицер е ова со хендикепов, затоа реков вреди да се проба. Мислам дека Плискова би била премногу импресионирана од финалево и не би можела 2 добри меча да изигра против најдобрите 2 тенисерки.
Вчера бев сигурен дека Вавринка ќе го добие Нишикори... Денес исто така сум сигурен дека Плискова ќе победи... Едноставно прејако мава.. Мое мислење, не мора да сум во право, ама дефинитивно баш мислам дека Кербер психички ќе падне, мала причина е тоа што веќе се знае дека ќе биде нумеро уно на ВТА...
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Јас така минатата сезона до декември негде ги играв кецови и двојки, и ич не ми идеше. На сред сезона почнав вака да играм 2+ цела, и не се замарам дали е кец или двојка. Еве денес пример од 24 утакмици Лига 1 и 2, само 2 не завршија 2+, а им даваат по 1.30 скоро секогаш. Не викам дека се прават пари вака, тешко е да фатиш 15 утакмици, али за забава за 50фче таман си е
Нема теорија во спортска што ти гарантира пари , се е ок тоа дека ова недела од Лига 1 и 2 само 2 не завршија +2 но што ако ти баш една од тие 2 натпревари ке играше на ливче тоа е јебига :D, нема сигурност во ова срање, ке добиваш 1 недела 2 ке мислиш еј стварно најдов систем што ми гарантира успех,после тоа 10 недели по ред не фаќаш ништо. Еве пример мене Дортмунд ми беше чист 3+ за 2+ не дискутирам, идиотиве уште играат 0-0.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Каков прост вокабулар, ти му одговараш со аргументи тој ти вика кур ќе свиткаат. Не ме ни чуди
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.716
го испушија црнечки нацистите, само тек почна сезоната за нив ќе пушат доста сезонава
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.293
Поени од реакции
29.322
Ги чекам дортмунд х2 за 5000 и они примаат гол у 90та.
Да качи коефициент демек.
К*р шо ќе уплатам спортска веќе.
:гомце:
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Ги чекам дортмунд х2 за 5000 и они примаат гол у 90та.
Да качи коефициент демек.
К*р шо ќе уплатам спортска веќе.
:гомце:
Стварно жал ми е, не те зезам, го знам чуството мене Барселона лани 1.10 така исто за 22 000 и за лани од тогаш не играв а беше фебруари или март не ми текнува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom