Кладилница (Генерална дискусија)

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Zenskiot sport treba da se proglasi za amaterski,a ne profesionalen.

Za Ivanovic nemam komentar,poglupo sustestvo vo zivotov moj ne sum videl.Strycova se vlecese kako polzav,ovaa sekoj vtor udar vo mreza ili aut.

Gubi vtor set 2-4,go vraka brejkot na sreka i aj si vikas ke se razigra,ama taa izede odma brejk na 15 i posle Strycova na 0 go zadrza servisot,site 4 poeni mreza/aut.

Lasme e dobar,drugive ne gi cepkam posebno glavonjata Tomic.

Mene mi odat na pamet Hardy i Hannah.

Dorsey si zaminal,taka da Lasme treba da vleze lesno a i go forsiraat dosta.E sega samo so eden centar moze da imaat problem,ne bi bilo cudno da izgubat.Moermann 15,5+ go zaboraviv nego.:)

Inaku finskata odbojka Sampo set da zemat.Valepa vcera igraa mnogu tezok natprevar protiv Berlin a denes igraat natpevar vo ligata.:eek:
Lasme vleze,Moermann vleze,Hardy za eden poen ne vleze(niedno slobodno),Banvit go pokrija hendikepot a odbojkata Sampo duri pobedija!Epa dva natprevari vo dva dena ne e taka ednostavno da se izigraat.

Ako uplakate sega,Dabrowa Gornicza polskata kosarka e ubav 1. 2,15 vo mozzart. Gostite se bez 3 igraci,od koi dva se nivnite najdobri igraci.

@Downcm 3 poeni na poluvreme.

http://jornadavirtual.acb.com/jornada/CREY/80/1
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Сам сум си баксуз. Како е тргнато дортмунд 1 ќе ја фатам, митјиланд 1х, севиља 1 и ќе ги чекав атлетик билбао х прво и партизан хендикеп прво. ама не мораше на се ова да ги додадам ентиен и базел 0-3 гола на 1,17 коеф хехех да исплатам данокот хејејејехехехех :tapp:
 
G

Goldie

Гостин
Каква двојка лежи во Леверкузен, овие Спортинг не се замараа многу ни во групната фаза за ЕЛ а не верувам ни сега само лигата им е битна.. 2+ 0AH @ 2.10
Краснодар исто така е добра за X2 не верувам да изгубат во Прага @ 1.75

Галатасарај - Лацио и Валенсија - Рапид се ГГ (поготово првиве) и Луверпул 2 со ризик фактор дека имаат ретардиран голман :D
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Пробајте НАНТ-Монпеље хен 1 +0.5,во СЛ е 2.10 коеф,шо е бомбона коеф....
Би требало да извади барем бод на домашен терен Нант,против некогаш силниот и неприкосновен Монпеље...
И кец би требало да е чист,ама за посигурно со хендикеп.првиот меѓусебен меч во Монпеље (Х)ИКС завршил...:icon_mrgr:
Не се нешо многу паметни у спортлајф ама...ја пуштам 1 чисти паднат коеф 1,85 и многу нормално ја преправив х1 -0,5 @2,10. Не е ова исто бе? На двете и со 1 да победит добитен си :D аеее бушиии 6:3 16та мин :vozbud:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не се нешо многу паметни у спортлајф ама...ја пуштам 1 чисти паднат коеф 1,85 и многу нормално ја преправив х1 -0,5 @2,10. Не е ова исто бе? На двете и со 1 да победит добитен си :D аеее бушиии 6:3 16та мин :vozbud:
Исто е за 1 ама за двојката не е пошто со хендикеп 2 ја фаќаш и на нерешено :D
 
A

Aexil Kong

Гостин
вака и бранко одеше на избори - ние ќе победиме оти сме ние и затоа ќе победиме..........
Сепак победуваа лажните лични карти, мртвите од бутел и гласачите од Пустец за пуста фотеља.
Како и да е, Ван Гал треба да си замине од Јунајтед додека не го е уназадил тимот за 100 години.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Какво индијанско ливче имам па чудо едно os:
Со долгополов се тресев до трет сет пошо прв не можеше да го земит ко чоек и 2:0 да си победит да му ебам фацата. Нантес - Монпеље х1 -0,5 чукај 6 разлика 43та минута ак не се изглупирет убо ќе е. Оние мртвине партизан х1 пп -7,5 на 2 минути пред крај 40-40 беше мајки и шајки пцуев и колнев ако умрат утре сите во несреќа некоја да знајте од мене е. Валенсија - Гран Канарија х1 пп -3,5, 10 разлика е прва четвртина за валенсија. Ќе ги чекам уште Сан Антонио х2 пп +2,5 и Дел Потро.

БУУУШИИИ ХАХАХА БУУУШИИ ХАХАХА БУУШИИ ХАХАХА!!!!!1
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Какво индијанско ливче имам па чудо едно os:
Со долгополов се тресев до трет сет пошо прв не можеше да го земит ко чоек и 2:0 да си победит да му ебам фацата. Нантес - Монпеље х1 -0,5 чукај 6 разлика 43та минута ак не се изглупирет убо ќе е. Оние мртвине партизан х1 пп -7,5 на 2 минути пред крај 40-40 беше мајки и шајки пцуев и колнев ако умрат утре сите во несреќа некоја да знајте од мене е. Валенсија - Гран Канарија х1 пп -3,5, 10 разлика е прва четвртина за валенсија. Ќе ги чекам уште Сан Антонио х2 пп +2,5 и Дел Потро.

БУУУШИИИ ХАХАХА БУУУШИИ ХАХАХА БУУШИИ ХАХАХА!!!!!1
Дур пишев валенсија идиотине загубија сеа бркет разлика да би ги од дома избркале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom