Кладилница (Генерална дискусија)

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Нешто друго од европскиов баскет? Играчи, тимски поени..
Nizhny-Unics ke pocne sega a od tuka gi imav Kaimakoglou i Rudd.

Za pokasno kako sto pisav Smith,Bertans,Moermann i Timma + ,Lesic,Morgan i Rubit minusi.Moze i Goss da se igra 11,5+,Mike Green nema da igra a toj ima 14,5 total.

Limoges moze 2-ka ili tim 2+(ja gi imam tim 2),Paok denes bez najdobriot igrac,znaci hen 2 ili tim 1 - i Makabi 2hen ili tim 2+ ,Baern-Banvit + i Bilbao tim 1+ ili 1hen.Na Ulm ne im treba pobedata i ke imaat limitirana minutaza glavnite igraci.Istiot slucaj e i so Olimpija.[DOUBLEPOST=1454517051][/DOUBLEPOST]
Smesno natprevaruvanje,otkako padnav na Bonn,ne gi igram veke .
Te cekam utre od evroliga,ke dade nekoja poklon granica SportLife .
Pa ne bi rekol deka e smesno,ima mnogu seriozni ekipi.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Nizhny-Unics ke pocne sega a od tuka gi imav Kaimakoglou i Rudd.

Za pokasno kako sto pisav Smith,Bertans,Moermann i Timma + ,Lesic,Morgan i Rubit minusi.Moze i Goss da se igra 11,5+,Mike Green nema da igra a toj ima 14,5 total.

Limoges moze 2-ka ili tim 2+(ja gi imam tim 2),Paok denes bez najdobriot igrac,znaci hen 2 ili tim 1 - i Makabi 2hen ili tim 2+ ,Baern-Banvit + i Bilbao tim 1+ ili 1hen.Na Ulm ne im treba pobedata i ke imaat limitirana minutaza glavnite igraci.Istiot slucaj e i so Olimpija.[DOUBLEPOST=1454517051][/DOUBLEPOST]

Pa ne bi rekol deka e smesno,ima mnogu seriozni ekipi.
Seriozni da,al ne se seriozni u takmicenjevo .
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Вчера ме зеабаја само тенисите на тикетот денес пак на нив се фатив го имам овај идиотов карено буста жената да му ебам на копиљов ако не победи !
губи 3-1 и сервира овај другиов и има15-40 две брејк шанси и губи 4 поена со ред глупаков.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
198
Поени од реакции
38
Tragedija na denot Monfils muvata, za denes Gasquet - Gulbis -1 i , A.Zverev - M.Cilic - 2ka
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Tragedija na denot Monfils muvata, za denes Gasquet - Gulbis -1 i , A.Zverev - M.Cilic - 2ka
Море колку сакаат нека тепаат повеќе тенис не играм прееска го чекам Монфилс да го земе втор сет тој го губи , сега овој Карено буста го чекам да тепа прави брејк во втор сет и го враќа брејкот одма најлесно се мести во овој спорт ебаси му местачите!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.025
Поени од реакции
112.408
Море колку сакаат нека тепаат повеќе тенис не играм прееска го чекам Монфилс да го земе втор сет тој го губи , сега овој Карено буста го чекам да тепа прави брејк во втор сет и го враќа брејкот одма најлесно се мести во овој спорт ебаси му местачите!
Па го гледаше ли мечот или на слепо се кладиш? Повреден Монфилс, бараше и лекар, ти си земал втор сет на Монфилс ставаш.
Ќе тепа Буста иначе.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.238
Поени од реакции
6.932
Море колку сакаат нека тепаат повеќе тенис не играм прееска го чекам Монфилс да го земе втор сет тој го губи , сега овој Карено буста го чекам да тепа прави брејк во втор сет и го враќа брејкот одма најлесно се мести во овој спорт ебаси му местачите!
прво почни да пратиш тенис после кажвај прикаски
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Како успеа уникс казан да влезе - на поени не ми е јасно,104 поена имаше на полувреме и требаше уште 57 во второ да паднат,можно ли е да се толкави идиоти бе, се да им ебам...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Па го гледаше ли мечот или на слепо се кладиш? Повреден Монфилс, бараше и лекар, ти си земал втор сет на Монфилс ставаш.
Ќе тепа Буста иначе.
Гледав пред тајбрејкот 1-2 гема .. и затоа ставив во живо на монфилс втор сет имаше шанси али не ги искористи дебилот .[DOUBLEPOST=1454524403][/DOUBLEPOST]
прво почни да пратиш тенис после кажвај прикаски
Епа дека не пратам ги препишав вчера Чорич и Грањолерс и двајцата изгубија и само тие ме заебаа , денес го препишав тој буста од стефан и тој ваљда ќе ебе работа нека изгуби со време да ги фатам фудбаливе после ако заебе.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Dubljevic samo 18 minuti igra..kaj se fativ za nego, sega ke treba na popravno da se ide :D
 
B

Blade Torch

Гостин
Belucci - Montanes 1H.G (-3.5) 1.7

На презимењачката ти Моника ако не тепаш над границава!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom