Кладилница (Генерална дискусија)

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
За вечер НБА,Кевин :pipi:и Ирвинг ги дале 15.5 и 17.5...
Против една од најдобрите одбрани,и тоа на гости:shok2:,ма немој да ме јебеш бре,минус ги играм па јана мајка да е...:zloo:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.437
Поени од реакции
5.560
За вечер НБА,Кевин ipi:и Ирвинг ги дале 15.5 и 17.5...
Против една од најдобрите одбрани,и тоа на гости:shok2:,ма немој да ме јебеш бре,минус ги играм па јана мајка да е...:zloo:
Па и ЛеКоњина, кога ке му го залепат Кавај, ке пати коњов. :D
Уште го сонува Кавај од она финале 2014.
 
B

Blade Torch

Гостин
Aбе еден ќе пребаци граница од триото од Кливленд. Туку ја би играл тука фино лепо 1хендикеп. Гледам па нагоре оди квотата за кец :pos:.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.876
Поени од реакции
4.387
w
За вечер НБА,Кевин :pipi:и Ирвинг ги дале 15.5 и 17.5...
Против една од најдобрите одбрани,и тоа на гости:shok2:,ма немој да ме јебеш бре,минус ги играм па јана мајка да е...:zloo:
Што мислиш за ракометите.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.437
Поени од реакции
5.560
Иначе Де Коло и Фриленд ги пропуштиле синоќешните тренинзи...
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Да се почека до после да се види Де Коло дали ке игра...е тогаш Тео плус за сите пари.

Дијамантидис ми е плус на 7.5, едноставно кога е густо топката е секогаш кон него.

Кузминскас 12.5+
Едноставно најдобриот играч во Уникаха.

Весели може и он у плус.
Vesely
Kuzminskas
Teo
Isto i Hines mi deluva na dobar + .
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.437
Поени од реакции
5.560
Ондак не гледам како ЦСКА ќе префрли 86.5...
Да не кријат Московците, до последен момент само. :D

На нивниот сајт стои дека настапот на Де Коло, Фриленд, Џексон и Коробков е под знак прашалник...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
Цска h2 е добар тип според мене. 7.5 е многу голема граница, Барса е добра екипа, плус и ЦСКА ослабена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.025
Поени од реакции
112.408
Да не кријат Московците, до последен момент само. :D

На нивниот сајт стои дека настапот на Де Коло, Фриленд, Џексон и Коробков е под знак прашалник...
Пуштаат патки сигурно, нема шанси без сите 4ца да се. Ама Де Коло можно е да не игра, се сјеба на прошлата, веројатно нема да го ризикуваат...
 
B

Blade Torch

Гостин
Green ќе се врати ли вечер со Лејкерс или не? Мада и без него би требало да влезе со хендикеп ама ајде...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
Да ви кажам право, јас денес ќе играм единствено за да ми бидат интересни утакмиците од Евролигата. Ќе играм вака:
-------------------------------
ЦСКА - хен.1
Фенербахче - хен. 1
Панатинаикос - хен. 1
Уникаха - хен. 1
М. Теодосиќ +
Л. Датоме +
М. Делани +
Џ. Пулен +
------------------------------
Е статистики, такви работи нема. Сите се фаворити и сите играт дома. Ако не си победат денес сите без потешкотии, за џабе играт. Вие шо играте комар можи чисти 1 да си ги пуштите и да ги клајте куќата.станот,колата (луѓето шо ги послушват типерите и општо луѓето на интернет кои даваат дојави и слични такви прогнози, се општо осудени на пропаст во животот, па шо ќе ви смени ако ме послушате и мене?) Додека за играчите, ги играм според нивниот учинок во топ 16 фазата и овие четворица највеќе ми фатија око, плус просекот на поени му е за 3-4 повисок од оние дадени за игра, така да ќе си гледам кошарка јас, вие кладете се.
Со 100ка имате добивка 15.000.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.876
Поени од реакции
4.387
Идеме Теодосиќ + , Кузминскас + , УММЦ Екатинбург х1пп , Шпанија хен1.
друго ливче
Радуљица,Вајт,Дрејпер - и Црна гора хен 1 .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom