Кладилница (Генерална дискусија)

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
За утре.

Atletico-MG - Gremio 1 (2.15).

Мислам дека е време за победа на бандата од Роналдињо. Шест натпревари немаат победа, последни се на табела после 3 одиграни кола, а го имаат можеби најдобриот тим во лигата. Причината за тоа ја гледам во настапите во Копа Либертадорес. Секогаш пред да настапат во КП, ги одмораа главните играчи (да се живи и здрави, добри пари фатив играјќи против нив :)).
Сега, откако се пласираа во полуфиналето, може малку да здивнат и да го консолидираат тимот. Следен натпревар во КП играат дури на 4 Јули.
Минатото коло против Сао Паоло имаа доста шанси и удари на голот, но немаа среќа.
Коефициентот за кец е одличен, Гремио се слаби на гости... би требало да биде 1, барем вреди ризикот, добар е коефициентот.

Исто така, за утре разгледајте ги Brunei DPMM - Warriors и Ham-Kam - Strømmen, можно е да има соработка помеѓу екипите, или можеби чиста коинциденција... На вас е да одлучите.
3/3

:свиркам:
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
106
Croatia - Portugal
porgual +0ah @1.72 (188bet)

http://www.betexplorer.com/soccer/world/friendly-international/nextmatch.php?matchid=Q1pRDxJf&section=ah-odds


neutral field. link

like first i must tell that Croatia dissapointed me in last match vs Scotland when i bet on them and lost money. They can not beat Ireland's weakned team how will they win Portugal's strong team?
true in match vs Scotland they play without Modric and Corluka but that shouldn't be problem for national team like them .. but i saw that without Modric Croatia is much weaker than usual.

now in this match Croatia will be weakned because many players get injury in match vs Scotland.
Stipe Pletikosa(first gk 103/0 from Rostov), Gordon Schildenfeld(df 19/0 from PAOK), Eduardo da Silva(att 56/27 from Shakthar), Nikica Jelavić(att 27/5 from Everton) i Mario Mandžukić(att 40/11 from B.Munich) are out because of injury.Josip Šimunić(df 102/3 from Din.Zagreb) is with his team
http://www.index.hr/sport/clanak/hrvatska-na-portugal-bez-mandzukica-eduarda-jelavica-i-pola-obrane/682239.aspx
http://en.wikipedia.org/wiki/Croatia_national_football_team#Current_squad

Croatia squad:
vratari Subašić i Krešić, braniči Srna, Vida, Ćorluka, Bubnjić, Strinić i Milić, veznjaci Rakitić, Modrić, Kovačić, Ademi, Iličević, Sammir, Perišić, Vukojević, Kranjčar, Halilović i Badelj, te napadači Olić i Kalinić.
Portugal with strongest squad, unavailable is only Pepe(df 51/3 from R.Madrid). all other players are IN squad for this match.
Portugal squad LINK
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
106

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ќе ги има негде да се играт баражите утре?
На бет365 само Дрита - Еуромилк ја има.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Ирска У21 - Италија У21 ќе биде 1X? X им треба на двете за да се пласираат понатаму, ама не ми се ризикува. :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.107
Поени од реакции
17.974
Ирска У21 - Италија У21 ќе биде 1X? X им треба на двете за да се пласираат понатаму, ама не ми се ризикува. :)
И јас размислив на таа варијанта. Не за друго, Италија нема причина да игра. А кога Италија нема причина да игра, најчесто не игра :D
 
А

Атомската мравка

Гостин
Зоран Буревесник ја пиша Македонија демек 2-1 па ако сакате пробајте ја, инаку он ја кажа и Пелистер - Напредок 2ка кога играа.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868

Kajgana Shop

На врв Bottom