Кисела вода

П

Паган-др

Гостин
Почнаа да носат реквизити за проширувањето на Првомајска.
 
B

babsyy

Гостин
Ај кажете убави местенца за јадење, позади расадников отворија купишта нови продавници, сендвичари итн. Има нешто фино? :X3:
 
A

Avenger99

Гостин
Ај кажете убави местенца за јадење, позади расадников отворија купишта нови продавници, сендвичари итн. Има нешто фино? :X3:
Комши,Pizza Hot,Pizza Di Napoli,Пекара Москва..Други не ми текнува :D
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Да ти ибам и урбана мафија и доселеници и све маме и се еба на населбава.Да заминев у странство пред 10 години и да се вратев денес немаше да знам кај сум,некој микс од Шутка и Аеродром е ова или мојата населба?? :mad:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Ај кажете убави местенца за јадење, позади расадников отворија купишта нови продавници, сендвичари итн. Има нешто фино? :X3:
Абе Оле си е Оле, ништо ново не се признава :D

Уште од старт да ти кажам во пекара Москва не ми се направи ќејфот, за пицериите не знам :)
--- надополнето: 30 април 2013 во 09:49 ---
Да ти ибам и урбана мафија и доселеници и све маме и се еба на населбава.Да заминев у странство пред 10 години и да се вратев денес немаше да знам кај сум,некој микс од Шутка и Аеродром е ова или мојата населба?? :mad:
Дувлото на урбаната мафија, покрај Водно...
Ги наредија зградине, можеш да излезеш од тераса и директно да влезеш кај тој од спротивна зграда, преку прозор.
На секој чекор нова зграда градат. Зградите се напунија со жители од други градови, Македонци од Чаир, а сум забележал и доста Албански фамилии.
Баш да видиме до кога ќе се трупа населбата со нови згради.
Единствено позитивно е што ги потсредија паркчињата :)
 
B

babsyy

Гостин
Абе Оле си е Оле, ништо ново не се признава :D

Уште од старт да ти кажам во пекара Москва не ми се направи ќејфот, за пицериите не знам :)
И јас немам пробано во Пица хот, само поминав и фино изгледаше, пристојно, а Москва беше пекарата во близина на Тедико? Има и некои нови кафичи во тој дел. Пицерија Ди Наполи е супер, вршат и бесплатна достава (во Кисела Вода мислам) од кај нив имам пробано и имаат вкусни пици и сос. Исто и во една понова (ваљда) бурекџилница имаат солиден бурек, пецива и слично. Имаше едно смешно име, Дуче мислам. За Оле не знаев дека уште работи, ама ќе и наминам деновиве и на неа. :))))

Avenger99 фала комшија, денес ќе ја пробам пицата, па се надевам дека е вкусна:pipi:

Инаку кај општината има фино паркче/игралиште, убаво освежување, се надевам ќе потсредат и ќе направат уште некое такво.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
И јас немам пробано во Пица хот, само поминав и фино изгледаше, пристојно, а Москва беше пекарата во близина на Тедико? Има и некои нови кафичи во тој дел. Пицерија Ди Наполи е супер, вршат и бесплатна достава (во Кисела Вода мислам) од кај нив имам пробано и имаат вкусни пици и сос. Исто и во една понова (ваљда) бурекџилница имаат солиден бурек, пецива и слично. Имаше едно смешно име, Дуче мислам. За Оле не знаев дека уште работи, ама ќе и наминам деновиве и на неа. :))))
Таа е ваљда, меѓу зградите е збутана :)

Си работи Оле (т.е. сестра и работи сега :D), секој ден освен недела. Во просек сигурно секој трет ден јадам од таму :pos:
Плус тостовите од Санрајс, или од Цујо некоја ѓоносана кифла со крем (освен бурекот се друго е ѓон), под услов ништо друго да не работи :icon_mrgr:
Околу економско отворија 2872893789137 сендвичари, јас не знам како им се исплати. На секој чекор има сендвичара.
И никако не успевам да видам од која сендвичара купуваат она долгоно лепче со виршла (ама долго како во Фреш што правеа порано). Седам ко циганче пред сите сендвичари гледам во ценовникот и не можам да најдам каде се продава нешто такво :icon_mrgr:
Кај макси дисконтот, на автобуската, отворија паланчикара.
Се има, палачинки нема :pos:
Не знам каква е таа палачинкара, а се продаваат и хамбургери, чизбургери, чикенбургери, хот дог, милион врсти на сендвичи итн.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Абе Оле си е Оле, ништо ново не се признава :D

Уште од старт да ти кажам во пекара Москва не ми се направи ќејфот, за пицериите не знам :)
--- надополнето: 30 април 2013 во 09:49 ---

Дувлото на урбаната мафија, покрај Водно...
Ги наредија зградине, можеш да излезеш од тераса и директно да влезеш кај тој од спротивна зграда, преку прозор.
На секој чекор нова зграда градат. Зградите се напунија со жители од други градови, Македонци од Чаир, а сум забележал и доста Албански фамилии.
Баш да видиме до кога ќе се трупа населбата со нови згради.
Единствено позитивно е што ги потсредија паркчињата :)
каде има албански фамилии..?
--- надополнето: 30 април 2013 во 16:50 ---
каде има албански фамилии..?
леле бе кој го направил ова човек да неможе раат да напише ш и п та р
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
каде има албански фамилии..?
--- надополнето: 30 април 2013 во 16:50 ---

леле бе кој го направил ова човек да неможе раат да напише ш и п та р
У новите згради кај Расадникот врие Албанци,од сигурни извори знам иам роднина што работи во општина,се нервираше човекот,ама то е.
 
A

Avenger99

Гостин
У новите згради кај Расадникот врие Албанци,од сигурни извори знам иам роднина што работи во општина,се нервираше човекот,ама то е.
Има тикви,јас живеам во новите згради кај Расадникот,и се се доселеници од Струга,Охрид,Кавадарци,Неготино,Виница..
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Абе паркот е постојано пун.не може човек место да фати да си седне на клупа. Стварно ептен не плански се гради. Од една мирна и тивка населба станавме како џунгла.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
73
Поени од реакции
39
Не џабе ја викаат населба со говорна маана. Ја сум во расадник веќе 2 ипол години и можам да кажам дека е тапа место, има многу мали деца а нема каде да шетаат, играат, тоа околните љуљашки се од пред 100 години, ако најдеш место за паркирање исто ко на бинго да си добил, чистат еднаш во месецот што значи хартии и отпадоци на сите страни...

Sent from my U8600
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Што им фали на љуљашките бе, јас секоја вечер се љуљам :icon_mrgr:
Бтв http://www.mkd.mk/makedonija/skopje/novata-gradonachalnichka-belichanec-gi-legalizira-divogradbite :rolleyes:

Продолжување на старата политика. Удри на ново градење. Нека се гради до умирачка.
Во програмата викаше ќе се решек проблемот со дивоградбите. Не знаев дека под решавање се мислело на нивна легализација :tapp:

каде има албански фамилии..?
Има во некои од зградите, ама мислам повеќето се во студентскиов Пелагонија, барем така ми личи пошто се симнуваат на таа станица.
Нема да ги познаеш, само кога гракаат во автобус :)
 
A

Avenger99

Гостин
Што им фали на љуљашките бе, јас секоја вечер се љуљам :icon_mrgr:
Бтв http://www.mkd.mk/makedonija/skopje/novata-gradonachalnichka-belichanec-gi-legalizira-divogradbite :rolleyes:

Продолжување на старата политика. Удри на ново градење. Нека се гради до умирачка.
Во програмата викаше ќе се решек проблемот со дивоградбите. Не знаев дека под решавање се мислело на нивна легализација :tapp:


Има во некои од зградите, ама мислам повеќето се во студентскиов Пелагонија, барем така ми личи пошто се симнуваат на таа станица.
Нема да ги познаеш, само кога гракаат во автобус :)
Toчно,во студентскиот има,во зградите нема ниту еден,јас живеам веќе 2,5 години таму,никогаш не сум чул некој да збори на албански освен една зграда кај што ја градеа едни од Чегрене,Кумановско
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Таа е ваљда, меѓу зградите е збутана :)

Си работи Оле (т.е. сестра и работи сега :D), секој ден освен недела. Во просек сигурно секој трет ден јадам од таму :pos:
Плус тостовите од Санрајс, или од Цујо некоја ѓоносана кифла со крем (освен бурекот се друго е ѓон), под услов ништо друго да не работи :icon_mrgr:
Околу економско отворија 2872893789137 сендвичари, јас не знам како им се исплати. На секој чекор има сендвичара.
И никако не успевам да видам од која сендвичара купуваат она долгоно лепче со виршла (ама долго како во Фреш што правеа порано). Седам ко циганче пред сите сендвичари гледам во ценовникот и не можам да најдам каде се продава нешто такво :icon_mrgr:
Кај макси дисконтот, на автобуската, отворија паланчикара.
Се има, палачинки нема :pos:
Не знам каква е таа палачинкара, а се продаваат и хамбургери, чизбургери, чикенбургери, хот дог, милион врсти на сендвичи итн.
Кај БУЦО ти е то долгото лепче со виршла, 50ден без помфрит, 60 со помфрит е. Инаку како му се исплати :pos:, абе друже студентскиот дом Пелагонија има 900 луѓе, таму седам и јас и ти кажувам дека многу ни е слаба исхраната и сакаш не сакаш мора да бараш чаре таму. БУЦО вади пари ко ненормален, многу е гнасен и еден заб или блуза нова да си купеше да му ебам стоката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom