Кисела вода

П

Паспарту

Гостин
Еве сме бе...
Ништо не се случува во општинава, тапанарија жива :)
Сегде градат по нешто, кај нас уште ништо. Претходниов градоначалник бар си го изгради Драчево, а овој го нема ни под дрво ни под камен:pos:
Слушам нешто некое паркче го правеле кај Дуња или незнам каде, некоја фонтана јака имало :)
Уште лани го направија :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
море алал да му е на девојчињана од пелагонија и од борис, ми го разубавуваат денот, сеа уште малце ќе затопли.
 
M

Mario Gómez

Гостин
M

M del Mar

Гостин
Слушам нешто некое паркче го правеле кај Дуња или незнам каде, некоја фонтана јака имало :)
Диско фонтана, им ја погодиле на пензионериве.
Мене повеќе ми се допаѓаше старата, интересна ми беше формата заедно со фигурчињата.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
уште да го мкнат од тука овој студенскиов дом да дишеме на раат....
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да не се жалиш случајно? :)))
На моменти, али далеку подисципинирани се од пред 2-3 години. Има добри студенти, ама има и по некој опинок што видел прв пат зграда у живот и урла, се дере, пушта музика во 2,3 сабајле...неизживеана стока :).
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
На моменти, али далеку подисципинирани се од пред 2-3 години. Има добри студенти, ама има и по некој опинок што видел прв пат зграда у живот и урла, се дере, пушта музика во 2,3 сабајле...неизживеана стока :).
ама студентките....)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Se bara Netcafe vo Kisela Voda, posho ke idam Mk naskoro :D
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Sega ubo mi kaza :) samo daj isto i ime kako se vika to netkafeto, da znae taxishofero kaj da me nosi, i jas da znam po koj tabli da odam :D
Ќе речеш пред кафич Манго кај Пелагонија хотелот во К.вода и одма ти е, врата до врата се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom