Кисела вода

A

Avenger99

Гостин
Кај БУЦО ти е то долгото лепче со виршла, 50ден без помфрит, 60 со помфрит е. Инаку како му се исплати :pos:, абе друже студентскиот дом Пелагонија има 900 луѓе, таму седам и јас и ти кажувам дека многу ни е слаба исхраната и сакаш не сакаш мора да бараш чаре таму. БУЦО вади пари ко ненормален, многу е гнасен и еден заб или блуза нова да си купеше да му ебам стоката.
Хахаха најевтин е,и стварно е гнасен :D,кога и да одам има гужва најмногу во вечерните часови,некој ден којзнае каква болест ќе фатиме од кај него (n)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Кај БУЦО ти е то долгото лепче со виршла, 50ден без помфрит, 60 со помфрит е. Инаку како му се исплати :pos:, абе друже студентскиот дом Пелагонија има 900 луѓе, таму седам и јас и ти кажувам дека многу ни е слаба исхраната и сакаш не сакаш мора да бараш чаре таму. БУЦО вади пари ко ненормален, многу е гнасен и еден заб или блуза нова да си купеше да му ебам стоката.
Никогаш немаше да погодам дека од кај Буцо купувале :pos:
Фала на ифнормација :D
Абе разбирам да има 2-3 па да имаат промет, ама човече на радиус од 500 метри има сигурно 10-тина сендвичари, плус неколку пекари, а да не збориме дека ако тргнеме накај рампа има уште милион работи. Па толку места за јадење ни во Центар нема у пм.
Таму пред економско тоа е нешто ненормално, во радиус од 50 метра има 5 сендвичари :eek:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Што им фали на љуљашките бе, јас секоја вечер се љуљам :icon_mrgr:
Бтв http://www.mkd.mk/makedonija/skopje/novata-gradonachalnichka-belichanec-gi-legalizira-divogradbite :rolleyes:

Продолжување на старата политика. Удри на ново градење. Нека се гради до умирачка.
Во програмата викаше ќе се решек проблемот со дивоградбите. Не знаев дека под решавање се мислело на нивна легализација :tapp:


Има во некои од зградите, ама мислам повеќето се во студентскиов Пелагонија, барем така ми личи пошто се симнуваат на таа станица.
Нема да ги познаеш, само кога гракаат во автобус :)
Студентскиот иначе ги има преку 200 Албанци, нивни е сметај директорот и тие влегуваат без проблем, а и јадење и се друго за нив има а за нас не.
И не ми е јасно што ви смета ако се доселуваат од другите градови во населбата, прва работа и тие не го прават тоа од што сакаат туку од мака. Истиот тој ебан град Скопје го градиме цела македонија и од нас се зема за да се гради во него, во останатите градови немаме ниту работа ниту ништо, во другите работи црнчи народ за 6000 ки месечно, трошоците горе долу за 1000 денари се разликуваат од Скопје. Инаку верувај дека ич не ни е кеф цел живот да се малтретираме и се што се собирало со поколенија во фамилијата да ги закачиме во стан во скопје (кафез), туку од мака е што се однесува до мене да имам сигурна работа и платена нема да цапнам во Скопје, а камоли да се преселам таму. Али то е то сурова реалност порано се бегало од селата во градот, а сега се преселуваме од градовите во Скопје и затоа можат и грци и сите да не не викаат Македонија туку Скопје оти само таму се финансира.
--- надополнето: 30 април 2013 во 21:45 ---
Хахаха најевтин е,и стварно е гнасен :D,кога и да одам има гужва најмногу во вечерните часови,некој ден којзнае каква болест ќе фатиме од кај него (n)
Почна да ебава работа и тој, то најефтин беше али во последно време има се исчуручено и намалено. Порано со стек ме најадуваше а сега 2 треба за да се најадам. Со плескавица јадев пред 2 месеци последно и не ме бендиса ниту шарската ниту лесковачката. То лепчето шо го дава ко сунѓер е надуено, а ми е сумлив дека во плескавицата и соја почна да пика.
 
A

Avenger99

Гостин
Студентскиот иначе ги има преку 200 Албанци, нивни е сметај директорот и тие влегуваат без проблем, а и јадење и се друго за нив има а за нас не.
И не ми е јасно што ви смета ако се доселуваат од другите градови во населбата, прва работа и тие не го прават тоа од што сакаат туку од мака. Истиот тој ебан град Скопје го градиме цела македонија и од нас се зема за да се гради во него, во останатите градови немаме ниту работа ниту ништо, во другите работи црнчи народ за 6000 ки месечно, трошоците горе долу за 1000 денари се разликуваат од Скопје. Инаку верувај дека ич не ни е кеф цел живот да се малтретираме и се што се собирало со поколенија во фамилијата да ги закачиме во стан во скопје (кафез), туку од мака е што се однесува до мене да имам сигурна работа и платена нема да цапнам во Скопје, а камоли да се преселам таму. Али то е то сурова реалност порано се бегало од селата во градот, а сега се преселуваме од градовите во Скопје и затоа можат и грци и сите да не не викаат Македонија туку Скопје оти само таму се финансира.
--- надополнето: 30 април 2013 во 21:45 ---

Почна да ебава работа и тој, то најефтин беше али во последно време има се исчуручено и намалено. Порано со стек ме најадуваше а сега 2 треба за да се најадам. Со плескавица јадев пред 2 месеци последно и не ме бендиса ниту шарската ниту лесковачката. То лепчето шо го дава ко сунѓер е надуено, а ми е сумлив дека во плескавицата и соја почна да пика.
Полнето пилешко,едино нешто што вреди кај него:)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Има тикви,јас живеам во новите згради кај Расадникот,и се се доселеници од Струга,Охрид,Кавадарци,Неготино,Виница..
Теши се ;)
 
A

Avenger99

Гостин
Абе пријателе,јас живеам 2.5 години таму,познати ми се сите згради од тој дел,нема нити еден албанец,а ти од рекла казала муабети можеш да кажуваш што сакаш,јас ти кажувам како што е ;)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Многу чкарт населба, живеам веќе 9ти месец близу општината и можам да кажам дека е ко село до центар и ништо повеќе. Луѓево во околинава се боже сачувај, а тек па кога ќе тргнам накај машинците чернобил маало ми се повраќа. Најдоброто е што од центар си оддалечен 10мин пешки.
Провинција? Ауууу....
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
1. у 24ка мислам дека ви се возат најненормалните луѓе у цело скопје.
2. Инфраструктурата ви е катастрофална - најлоша инфраструктура у цело скопје!
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Многу чкарт населба, живеам веќе 9ти месец близу општината и можам да кажам дека е ко село до центар и ништо повеќе. Луѓево во околинава се боже сачувај, а тек па кога ќе тргнам накај машинците чернобил маало ми се повраќа. Најдоброто е што од центар си оддалечен 10мин пешки.
Провинција? Ауууу....
Епа ван Скопје си/сме бе друже ... јас живеам во Скопје еве скоро 3 децении(од раѓање) во приградска населба од оваа страна на Вардар(’’Шошонската‘‘) и да цврсто сум уверен дека Скопје е само Аеродром, Центар и Карпош ... каде што наликува дека си во град и луѓето колку-толку наликуваат(не зборам за изгледот туку карактерно) на граѓани ... сето останато ти е уххххххх !
Џабе што имам/е у маало и асфалт и струја и вода и интернет и амбуланта и аптеки, продавници, пазарчиња, маркети, автобуски линии, училишта и.т.н. кога менталитетот на народот е ко да живееш во 1800 год. и тоа во некое заборавено село на крај света ... :icon_mrgr:
Единствено е добро тоа што со автомобил до центарот се стига за нецели 15 мин.(доколку нема метеж секако) а и со автобус за едно 20-30 минути(а ако има метеж може и за саат време:icon_mrgr:) !
Од друга страна па сум посетил повеќе градови(исток, центар, запад) од внатрешноста на Македонија(’’провинцијата‘‘) и далеку подобро им се средени централните градски јадра па и блиската околија, имаат далеку подобра и дневна и ноќна шема, а и сум запознал извонредно паметни луѓе од другите градови, овдека е главен град да ама периферијата на главниот ни град е населена со лица кои се тешки провинцијалци(иако се тука со децении) ... секоја чест на малите исклучоци секако !
П.С. Скопје(периферниот дел) претставува една мешана чкарт територија населена со ЧКЉ-класа Македонци плус со Роми, Албанци и.т.н. и.т.н. ... сума сумарум бљак ... ако не излезам до град да поминам/прошетам овдека човек ќе збудали !
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кисела Вода супер си беше пред неколку годинини.. блиску до Водно, куќи и стари и нови :) ...., а сега толку убава населба ја разгрдеа со ова зградиве, зграда една до друга, човек да неможе да диши.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Што е со џандарскиве вечерни рации човече. На секоја улица стојат дефендери плус патролираат комбиња. Не се нормални жими се, да не живее некој овде ќе си помисли дека во Бејрут се наоѓаме...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Кај БУЦО ти е то долгото лепче со виршла, 50ден без помфрит, 60 со помфрит е. Инаку како му се исплати :pos:, абе друже студентскиот дом Пелагонија има 900 луѓе, таму седам и јас и ти кажувам дека многу ни е слаба исхраната и сакаш не сакаш мора да бараш чаре таму. БУЦО вади пари ко ненормален, многу е гнасен и еден заб или блуза нова да си купеше да му ебам стоката.
Нема шанса сам да го јадеш. Двајца го делиме и сме најадени. :D
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Нема шанса сам да го јадеш. Двајца го делиме и сме најадени. :D
кој за што учел :ROFLMAO:.
мене барем 2 со стек инаку слабо ме најадуваа ама без помфрит ги земам јас можи и поради тоа :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Јадел некој во Piza hot? Како стојат со цени? Асална ли им е пицата? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom