Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Некни во неделата им се заеба проекторот на сред проекција на Опенхајмер од 20:00. Прво ни кажаа за 20 секунди до минута ќе биде, на крај чекавме 40 минути и не беа сигурни дали ќе го средат, па ни понудија рефундација или замена за нови карти за тие што сакаа да си одат.

Јас пошто купив онлајн ми кажаа да пишам трансакциска на мејл, арно ама денес ми јавија дека било проблем од сметководство и ако сакам други карти за било кој филм неделава. На крај се договорив други карти ама било кога во наредните месец - два, бидејќи не планирам да бидам цело време во Скопје претстојниот период. У секој случај и вакво нешто доживеав прв пат во животот. :D
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Ова не сум знаел за паркингот, треба тоа картончето од влез на паркинг да им го дадам на каса за овие 4 сата гратис паркинг така?
Можеш и после филмот да одиш на каса да ти го куцнат картончето.
Автоматски споено мислење:

Ако се резервирани, мора да појдеш пола саат порано за да ги купиш. Сега можеби нема да се продадат во меѓувреме и ќе можеш да ги купиш и минута пред почеток на филмот, но да знаеш дека картите ти се резервирани максимум до пола саат пред почеток на филмот, а потоа се во слободна продажба.

Ако ги купиш онлајн, тогаш не мора да одиш пола саат пред почеток на филмот, само ги покажуваш од апликацијата или од мејлот на дечките пред влез во кино салата.
Најдобра работа е ова онлајн да купиш да не се замараш да чекаш ред на каса. Иначе денес редот беше до Нептун и тоа два термина по ред, од 18 и од 21 часот :D
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Која сала е најдобра моментално во Cineplexx? Последно што бев на Oppenheimer пола од звучниците издувани, пола не работеа... Не би сакал истото да ми се деси со Dune.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.461
Јас го гледав Дјун во сала 5 и се беше ОК.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom