Кинеските моторчиња

Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Procitaj be na apriliie u soobrakajnata kolku konja pisuva.A ako sakas ke se kladime deka na dioto u soobrakajnata mu pisuva 9 kilovati toes okolu 11 konja, i muabetot mi bese deka 4im na nekoj motor pisuva 4 konja a na drug 11 i isto odat zna4i ne se to4no mereni.prvo svatete zosto toa go pisuva pa posle komentirajte.ina4e kimkoto jas go vozev a ne bese moe.na zoki berberot bese i jas mu ja davav kolata a on motorot ako ne si znael.ina4e za dioto uste go iam a jogot go prodaov na crnoto majstorot ako sakas prasaj go ke ti kaza od koj go zemal.Ina4e goran mene taka mi kaza,toes deka so vozdusno poveke performansi vadelo.i ima razlika od motogp i superbike od skuter.toa e 16 pati pogolema kubikaza,povisokoturazni masini se toa(toes snaga vadat samo na mnogu golemi obrtai i nonstop treba drzenje cela gas za da odi ama odi baagimti) i plus tie imaat brzini i koga ke vidis nemaat nisto zaednicko za da gi sporeduvame.
Blazzer аман дај одјеби више од темава , отвори си за итаљани и курчи се таму со играчката , во сообраќајната што ја држам у моментов у рака sr50 street 2007 год. пишува 4 kw односно 5,32 hp , не пишува нит 9 нит 11 нит
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Ако сака у собраќајната на диото нека пишува и 111 коња џабе му е. И никој не ја ставаат правата сила во собраќајната сите ставаат различна мерена на различни начини(кој на радилица кој на тркало/со блокажи, без) и неможе сега едно дио да вади 11кс. Размисли малце и прогуглај па ќе видиш колку труд треба за една 50 да ја направиш до 11кс. Ај веќе не се замарам да пишувам ти ставив таму службен графикон од Пјаџо со коњските сили па сеа ти сакаш веруј, сакаш живеј си у заблуда дека диото има 11кс. Позз
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
podaleku od se so e kinesko ako se evtini za nisto ne gi biva pisuva 150cc a ide za 50cc moj sovet podaleku.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
podaleku od se so e kinesko ako se evtini za nisto ne gi biva pisuva 150cc a ide za 50cc moj sovet podaleku.
ако не ги биваше немаше да ги има на секој чекор ја не викам дека се ептен квалитетни ама ако го чуваш ке трае
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
podaleku od se so e kinesko ako se evtini za nisto ne gi biva pisuva 150cc a ide za 50cc moj sovet podaleku.
Оф оф кажа сеа ... имам 125 шиба 90 , што сакаш појќе ?

4000 км имам напраено само улје на 1000 км и ништо друго немам проблем
 
Член од
1 август 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
Ако сака у собраќајната на диото нека пишува и 111 коња џабе му е. И никој не ја ставаат правата сила во собраќајната сите ставаат различна мерена на различни начини(кој на радилица кој на тркало/со блокажи, без) и неможе сега едно дио да вади 11кс. Размисли малце и прогуглај па ќе видиш колку труд треба за една 50 да ја направиш до 11кс. Ај веќе не се замарам да пишувам ти ставив таму службен графикон од Пјаџо со коњските сили па сеа ти сакаш веруј, сакаш живеј си у заблуда дека диото има 11кс. Позз
TOA I JA TI GO OBJASNUVAM USTE ODAMNA AMA DOBRO E KONECNO SVATI....ima napredok
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
podaleku od se so e kinesko ako se evtini za nisto ne gi biva pisuva 150cc a ide za 50cc moj sovet podaleku.
Сигурно ке оди повеќе од колку од 50цц

И СИГУРНО КЕ ТРОШИ ПОМАЛЦЕ

Колку што продава САМО кивеј, пиаџо цела групацијата (априлија,џилера, дерби,веспа,пиаџо и уште неколку) не може да стигне до таа цифра

А да не спомнувам за зногштејн ил така нешто која има 8 цифрена продажба направено до сега

Се секавам уште пред 15 години кога ке покажеа нешто од истокот(кина тајван индиа итн) мотори беа преполни улиците
И сега е исто. Што значи дека има нешто па возат кинески мотори.

И затоа ви препорачувам отворете си посебна тема (ова важи посебно за бЛУЗЕР) и таку дискутирајте си што сакате што не е поврзано со кинески мотори

Не сте интересни со муабети од типот абе не купувајте не чини дрн дрн дрн

Ние си купивне и сме презадоволни а вие пукајте си од мака :baeh:
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
ТИ ОБЈАСНУВАШ ДЕКА ТВОЕТО ДИО ИМА 11КОЊА И ДЕКА ЏИЛЕРАТА ТВОЈА Е ЧУДО ОД МОТОР....нема напредок
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
леле бе 100 пати ви кажаа не зборете за други мотори освен за кинески отворете си друга тема и готово :smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ајде ајде.... мирни. Хонда дио со 50цц 11 кс. Не ме смејте. 11 кс добива подобар 80цц. За 50 без никаков кит и оригинал клип, цилиндар, декла, радилица.... Малку морген дека некој ке добие 50% повеќе моќ од карбуратор, каиш и ауспух.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
забораив да пишам за потрошњата... не се осеќа разлика во потрошња ама воопшто. можда има некои 100-200 грама, ама ништо не е тоа =)
со фул гас го возев исто ко што возев со стариот, и немаше никаква разлика во пројдени километри.. така да, закључок, исто си е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom