Кинеските моторчиња

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
DuFFy напиша:
Epa ako neznaes so e dobro prasaj so e skapo :lol::lol:
Тука DuFFy е у право.
Кинески не зимај зошто не чинат (зборам за тие евтините што се околу 600 евра). Многу брзо се загреваат дур ги возиш. Нема за нив делови, а гаранцијата е 6 месеци и толку им е и рокот на траење зошто после ти се расипува и ја фрлаш веспата. Ако се расипе у меѓувреме ваљда ти даваат нова. Инаку од сигурен извор дознав дека запчаниците биле пластични:nesvest:. Па сега види колку ќе ти издржи ако купиш. Ај што ќе се расипат кога-тогаш, ама да ти пукне запчаник (чим е пластичен незнам дали е баш најсигурен) во вожња незнам дали ќе си пројдеш најубаво?!?:star:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Пластични запчаници? Од кого ти е информацијава?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Тетин ми ми ја кажа. Инаку него му е информација од прва рака.
 
Член од
14 април 2006
Мислења
116
Поени од реакции
43
kupisi kola

kupisi kola 4trkala se i nema da ti vrne na glava da se plasis da ne ti go ukradat kola si e kola brat4e :lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud:
 
Член од
10 април 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
A inace i Helena go prodavaat istite kineski motorcinja, a tie pogolemite se kako na masinata za perenje da si stavil trkala :icon_lol: www.helena.com.mk
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
На едно прочитав 95 кила можат да се качат на него. Па ако се возат двајца треба да имаат по 45 кила.
А иначе со клуч или со картичка се палат?
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
наскоро се очекува кај нас да се пуштат во продажба моторчиња кој ќе работат на плин, мој совет почекај малце.тие ќе бидат евтини, квалитетни,а плус ќе се возиш на плин(што нели е прилично ефтино)
 
Член од
10 април 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
Да да, а рамот бил од лего коцки напраен.
Jane напиша:
Тука DuFFy е у право.
Кинески не зимај зошто не чинат (зборам за тие евтините што се околу 600 евра). Многу брзо се загреваат дур ги возиш. Нема за нив делови, а гаранцијата е 6 месеци и толку им е и рокот на траење зошто после ти се расипува и ја фрлаш веспата. Ако се расипе у меѓувреме ваљда ти даваат нова. Инаку од сигурен извор дознав дека запчаниците биле пластични:nesvest:. Па сега види колку ќе ти издржи ако купиш. Ај што ќе се расипат кога-тогаш, ама да ти пукне запчаник (чим е пластичен незнам дали е баш најсигурен) во вожња незнам дали ќе си пројдеш најубаво?!?:star:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
slusnav deka i sijalickite gi pravele od plastika :lud: :kez:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Jane напиша:
На едно прочитав 95 кила можат да се качат на него. Па ако се возат двајца треба да имаат по 45 кила.
А иначе со клуч или со картичка се палат?
:D So znaci mene ne me fakat ovie motori be :D jas mnogu nad tie 95
so znaci dvajca nema sansi :D
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Имав јапонско хонда скутерче го маткав 2-3 годинчина ,ако ти се заеби фрлај го брат, 8000 денари за ремонт со бушен клип.
Моја препорака е томос апенка 6-ка
култно моторче од мај генерејшн,10 години без проблем го користиш а ремонтот комплетен сосе клип радилица ти е 3000-ки па сега одлучи сам
сакаш домаќинка или шмизла
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
А да ми објасни некој како може преносниот систем да функционира со пластични запчаници? Ист муабет како 1995/96 кога се појавија првите Хјундаи акцент, демек пластика у преносниот механизам, ова она а немаше врска. Ми се чини дека е истиот муабет. Ајде логички:Што може да издржи пластичен запчаник?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Нормално дека не е точно тоа со пластичните запчаници и со рамот од лего коцки.. Која глупост. :pos:

Такви муабети вади само конкуренцијата (Aprilia на пример) која се осеќа загрозена од ниските цени на овие кинескиве моторчиња. Верувам дека и за Aprilia слични мубети ваделе кога се појавиле скутерите на пазарот...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Glup muabet. Vo sekoj slucaj, za tie pari, ne znam, jas ne bi zemal nikogas, ama vkus e vkus.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom